Sunday, 27 January 2013

HINNAKIRI

Mul on see Disneylandi reisu kirjapanemine siin nii pikaks veninud, et lihtsalt sõna Disney toob juba tülpimuse peale. Mul ju ei ole kunagi aega, et jutt ühe korraga kirja saada. Päeval on mul siin suuremalt osalt väike segaja ja pidevalt mõtted teistele asjadele viib ja noh õhtul, kui aega nats rohkem, olen ma juba nii väsinud, et lausa venitan neid lauseid siia ritta.

Hindadest aga nii palju.
Nagu ma juba mainisin siis enne sõitu me veel igaks juhuks arvutasime, et palju läheks maksma Disneypakett ja sinna sõit Eurostariga (mitte Eurotunnel kuhu autoga peale minnakse vaid tavaline rong mis mere alt läbi tunneli sõidab.)
Rongipiletid oleks meile kahele maksma läinud üle £300 (€352), rongisõit alla neljastele on tasuta. Eurostarile oleks saanud ka pakkumisega odavamaid pileteid aga mitte aegadeks mis meile oleks sobinud. 
Kõige odavam Disney hotell koos päevapiletiga parki oleks maksnud £380 (€446). Seega kokku üle £700 (€821).
Dineyland-i on tihti erinevaid pakkumisi kus lapsed saavad tasuta või saad kaks ööd hotellis ja kaks päeva pargis tasuta, seda aga siis kui broneerid 4 öö ja 5 päeva pileti (makstes siis vaid 2 öö ja 3 äeva eest). Eks neid pakkumisi sinna ole igasuguseid aga igat pidi tuli hinnaks ikkagi vähemalt £700 naela aga sellise summa eest läheksime me juba nädalaks kuskile soojale maale.

Ise kohale sõites maksime:
Eurotunnel sinna ja tagasi kokku £104 (€122) (üks ots £52)
Maanteemaks kokku peaegu £36 (€42), (üks ots €21, peaaegu £18) Nii suurt summat ei oleks osanud oodata.
Hotell £56 (€65)
Hommikusöök Petele ja Gretale umbes £14 (€16)
Disneyland autoparkla umbes £13 (€15)
Piletid Disneyland-i 1 parki meile kolmele kokku £170 (€200)
Paak bensiini umbes £80 (€94)
Sellele lisaks veel suveniirid ja toit aga mul ei ole ühtegi kviitungit alles palju meil toidu peale seal raha läks
KOKKU £473 (€555)+ toit ja taskuraha.
Ikkagi üsna suur summa kuid siiski palju odavam ja vähem väsitavam kui rongiga kohale sõit ja Disney hotellis ööbimine. Sellele lisaks rorngiga minnes oleks pidanud ju kogu oma kraami terve päev seljas kandma. 

Kui me ei oleks oma minekuga nii palju kiirustanud ja teinud natuke rohkem eelnevat uurimistööd siis oleks meil õnnestunud üsna palju raha säästa.
Näiteks oleksime saanud tellida pargi piletid internetist ja oleksime säästnud -£40. Meie arvates £170 selle pargi eest oli ikka hullult kallis. 
Kui oleksime tähelepannud, et hotellis on meie kasutuses köögiosa siis oleks võtnud kõik omad söögid kaasa ja söögi peale ei oleks olnud vaja kulutada pennigi. -£14
Samuti oleksime saanud parema ilmaga jätta auto hotelli parklasse ja säästnud Disneyland-i autoparkla maksu -£13
Seega reis oleks tulnud koos säästudega KOKKU £406 (€476)

Kui me reisi oleks aga teinud vaid ühe päevaga siis oleks see summa langenud £363 (€425)(siia sisse kuulub autoparkla maks)

Lisan SIIA ka hea veebilehe kus palju informatsiooni kõige kohta mis Disneyland-i puudutab.
Pilt võetud siit.

No comments:

Post a Comment