Friday, 23 November 2012

VIIMASE NÄDALA TEGEMISED

See nädal on küll kui linnulennul läinud. Eelmisel nädalal rääkis Greta mulle, et kasvataja oli küsinud laste käest kes tahab olla ingel, kes tahab olla kuusepuu, kes tahab olla täht jne ning arvake ära kes Greta tahtis olla? KAAMEL! Hurraaa. Ma ise mõtlesin veel enne, et sel aastal proovin ise lapsele kostüümi teha aga nüüd...Selle kinnituseks sain järgmisel päeval vastava kirjakese ka
Kui kaamel siis kaamel, mis seal ikka :) Nii keerulise kostüümi tegemiseks mul küll energiat ja aega ei ole seega sinna see ise tegemine jäi. Järgmisel päeval käis üks emades poes oma pojale kuusekostüümi otsimas ja tagasi tuli ta igavesti vägeva kaamlikostüümiga. Kostüüm maksis vaid 10 naela ja on super. Mul praegu sellest pilti siia panna ei ole aga küll ma pärast näitan.
Jõulutoimetustega seoses on mul samuti paar toredat ideed mida mul on plaan siin teiega jagada kohe kui saan aega need siin kodus ise valmis nikerdatud. Tegemist on palju aga nii kaua kui raha otsa ei saa või ajast puudust ei tule on kõik OK :) 
Sel nädalal pole mul aega olnud korralikult blogida kuna Greta on olnud kodus. Mul on küll nii palju millest kirjutada aga lihtsalt ei ole aega. 

Nimelt Gretal on olnud juba mitu, mitu nädalalt nohu. See algas kohe kui me keskkütte sisse panime. Noh, meil on igal talvel sama lugu, et keskküttega tuleb kaasa kas kinnine või natuke tilkuv nina seega ei midagi erilist. Peale paari nädalalt hakkas laps ka köhima ja tavaliselt on see märk sellest, et nohu on hakkanud allapoole vajuma ja, et peale seda on sellel tsirkusel lõpp. Haige ta ei olnud lihtsalt nina tatine ja õhtuti köha. Midagi tegemata, kuskile minemata meil ei jäänud. Laupäeva õhtul tõusis Gretal palavik. Jälle ei midagi erilist, tal neid ühepäevaseid palavikke ikke tuleb vahest ette. Pühapäeval oligi laps jälle terve ning palavikust ei olnud jälgegi. Esmaspäeval ma teda igaks juhuks võimlema ei viinud. Õhtul enne magaminekut hakkab Greta rääkima, et temal kõrv valutab. Siis ma loomulikult sain aru kust see palavik tulnud oli ja kõrvavalu tundus üsna loogiline peale pikka nohu ja köha. Andsin lapsele ruttu enne magamaminekut valuvaigistit ja arvasin, et sellega asi piirdub.
No loomulikult ei piirdunud. Greta ärkas peale tundi või kahte kuna kõrv meeletult valutas. Proovisime püsti istuda, ringi käia, läksime alla telekat vaatama, mis küll natuke valu ära unustas aga varsti oli laps jälle pisarates. No ütleme nii, et pisarad muutusid üsna varsti hüsteeriliseks nutuks ja me nagu ei osanudgi lapsega midagi muud teha kui temaga keskööl haiglasse sõita. Gretaga on ju veel see keeruline lugu, et tema valu tajumine on väga eriskummaline. Ta kohati nagu üldse ei tunne valu ja samas võib mõne väikese valu kätte lausa ära minestada. Tavaliselt kui tema millegi üle kurtma hakkab siis me teame, et asi on juba üsna hull ja seega otsustasime, et las arst siis vaatab mis toimub,eriti veel kui valuvaigisti valu ära ei võtnud. Haigla on meile üsna lähedal seega sinna sõit ei olnud mingiks probleemiks. 
Nagu ikka kombeks juba siis loomulikult kadus Gretal autos kõrvavalu ära. Ei valutanud enam kuskilt midagi. Otsustasime siiski, et kui me juba teel olime siis käime ära. Haiglas andis arstiõde Gretale kohe natuke rohkem kui tavalise annuse valuvaigistit Calpol (tal oli ka 37.9 palavik- Greta puhul ei midagi). Õde ütles, et see võtab valu ära ja Greta jääb nüüd kindlasti magama nii kaua kui me arsti ülevaatust ootame. 
Jah, tutkit see laps meil magama jäi. Ta läks sellest rohust täiesti purju. Tal oli korraga nii palju energiat ja loomingulist inspiratsiooni, et ta tantsis meil seal balletti ja võimles vaheldumisi. Vahepeal hüppas ringi nagu känguru, ronis mööda laudu ja toole ning kui vaid oleks saanud siis kindlasti ka mööda seinu ülesse. Ma naersin nii palju, et oleksin peaaegu püksi pissinud. Ma kujutasin ette kuidas me tulime haiglasse kõrvavaluga ja lahkume seal lapsega kellel kas käsi või jalg, kui mitte mõlemad, kipsis. Kell oli siis juba 2 öösel.
Meiega koos ootas seal üks ema oma 6 kuuse poisiga kes oli kodus hingamast lakanud ja tänu Greale oli sellel poisil seal igati lõbus. Ta ema veel imestas ja küsis, et mis me lapsel viga on, et me seal oleme kuna ta näeb igati terve välja. 
Me tavaliselt talle kodus kunagi Calpolit ei anna kuna seal on värvaineid sees ja see rohi on teda alati hüperaktiivseks teinud. Esimest korda juhtus see siin.

Lõpuks õnnestus meil arst ära näha kes kinnitas, et Greta üks kõrv on natuke punane seest ja, et kui paari päeva pärast valu ära ei lähe siis on tegu arvatavasti bakteeriaga ja andis meile igaks juhuks antibiootikumi kaasa. Ta küll arvas, et kui Gretal on hea immuunsüsteem siis ta võitleb selle viiruse sealt ära enne kui üldse asi põletikuliseks läheb.
Koju jõudsime enne kolme öösel ja vaene Pete pidi juba 3 tunni pärast uuesti tööle minema hakkama. Meie magasime pikalt :). 
Kõrvavalu peale seda Greta enam kurtnud ei ole. Eile hommiku ta korra ütles, et teeb haiget aga kuna siis näitas teise kõrva peale siis ma arvan, et tegu oli lihtsalt nuuskamisest tulnud väikese õhumulliga ta kõrvas. Ma siiski andsin talle veel rohtu. Nagu needus oli mul nii eile kui täna vaja kahte kooli vaatama minna ja mul ei jäänud midagi muud üle kui Greta endaga kaasa vedada. No üht pidi hea kuna muidu ta oleks nagunii lasteaais olnud ja ta poleks saanud minuga kaasa tulla aga ma siiski oleks tahtnud parema meelega teda kodus hoida. 
Koolid on mul nüüd kõik nähtud seega sellest tuleb loodetavasti varsti uus ülevaateline postitus.

Kui ta täna hommikul laps virksalt voodist välja kalpsas siis olin kindel, et laps on terveks saanud. Käisime kooli vaatamas ja hüppasime korraks heategevuspoodi sisse. Õhtul teatas laps, et tal on hirmus nälg. Kui ma teda katsusin tundus ta taas kuum ja ma igaks juhuks kraadisin. Kuramus jälle 38 palavik. Andsin siis lapsele süüa ja mingi 20 minutit hiljem ei olnud enam palavikust haisugi. No täitsa imelik. Võib olla oli tal näljapalavik :)
Saab näha mis homne päev endaga kaasa toob. Ma küll igati loodan, et ta järgmine nädal taas vormis on ja lasteaeda pääseb kuna ma nii igatsen oma kolme vaba hommikut. Terve nädal lapsega kodus olla ajab ikka hulluks küll.

Siin üks pilt meie tänasest heategevuspoe saagist. Kaks kohvri täit muinasjutu kassette. Üks kohver maksis £2 ja teine £1.40 kuna sealt oli üks kassett puudu. Sellele lisaks eraldi veel Pipi lood ja üks teine meil siin väga kuulsa jutu kassett ning seda vaid 50 penni eest. Uskumatu, kas pole? 
Mul ju autos kassettimängija aga poes enam kassette ei müüda seega milline suurepärane leid. Peale selle saab sealt samast poes raamatuid vaid annetuste eest. See tähendab, et sa võid valida endale nii palju lasteraamatuid kui ise tahad ja siis maksad selle eest nii palju raha kui ise tahad. Kas või vaid 20 penni. Raamatud, kus juures, ei ole üldsegi mingid viletsad ja katkised vaid mõned on lausa tuli uued ja moekad. Raamatuid ma küll ei ostnud kuna meil ei mahu neid enam majja ära.
Üldse on see pood nagu mingi väikene paradiis lastele kust nad saavad väikese taskuraha eest endale igasugu head ja paremat osta.  
Muideks meil sajab praegu, kell 12 öösel, õues nii kõvasti vihma, et ma kardan, et meil lähevad aknad katki. Meil on siin paar päeva nagunii väiksemat viisi torm juba olnud aga nüüd siis ka see metsik sadu. Eriti tramaatilisena tundub see kui vihm vastu veranda klaasi peksab. Maailma lõpp on lähedal...3 comments:

 1. Kuidas sa palavikku mõõdad?

  ReplyDelete
 2. Kõige tavalisema kraadiklaasiga kaenla alt.

  Haiglas mõõdetakse väikese klepsu ribaga mis kaena alla pannakse. Arstil kukkus üks pakike põrandale ja ma PEAAEGU pistsin selle endale taskusse :)

  Elektronilistega, need millega kõrvast temperatuuri võetakse ei kõlba meie meelest kusagile. Iga kord näitavad eri näitu ja no kui lapsel kõrvad valutavad siis ei hakka ju kraadiklaasi talle kõrva suruma ka :)

  ReplyDelete
 3. Kullakesed,
  no köigepelat suur aitähh naeru eest! See lasteaia sedelike on ikka töeline klassika. Palun hoidke see kuskil albumis alles!!!
  Ja siis see haiguselugu. Täiesti saan aru, millist köhkemist ja peavalu see laste haige olemine-mitte haige olemine emmedele ja issidele vöib valmistada. Meie kollid on ka see nädal igatsorti tsirkust teinud. Kuna Saskia veetis ühe öö vetsupotti kallistades, siis olin otse loomulikult poiste kurtmiste suhtes eriti valvas. reede hommikul, 5 minutit enne tööle startimist tuli Anders minu juurde ja oigas, et pea valutab ja köht on imelik. Muidu poleks ma seda eriti hinge vötnud, aga kuna öde oli päev enne parajas agoonias olnud, siis kartsin, et Anders on ka teel poti poole. Viisin ta kiirkorras vanaema juurde, helistasin öpetjalae ja kogu lugu. öhtul, kui pikale järgi läksin tuli vastu särav ja sillerdav tüüp, kes päeva hoovis mängides oli veetnud!!!???
  Vot sulle!

  Gretale kallid!
  Ja ära seal eputa oma heategevuspoodidega, urrrr ;-)

  ReplyDelete