Sunday, 25 November 2012

JÄLLE ÜKS NÄDALALÕPP MÖÖDAS

Laps on meil taas terve. Greta võitles viiruse ise ära ja kõrvapõletiku ei tulnudgi. Me siis loomulikult tormasime kohe lapse soovil linna. Mina jõulukinkide jahile ja Pete ning Greta niisama ringi jalutama. Gretal on issiga lausa lust linnas käia kuna issi laseb tal teha just seda mida ta soovib. Pean siis silmas seda, et kui Greta tahab kuskil riiuli ees pikalt seista ja vaadata siis ei kiirusta Pete teda edasi, kui Greta üteb, et tema tahab nüüd kirikusse minna siis seavad nad sammud üle väljaku kohe kiriku poole, kui Greta tahab kuulata kuidas kooripoisid suures kaubamajas jõululaule laulavad siis kuulavad nad nii pikalt kui lapsel isu jätkub. Vahepeal käivad nad kindlasti ka mänguasjade poes kus Greta kohe riiulilt beebikäru haarab, sellega teise riiuli juurde kihutab kust ta endale beebi kärusse valib ja siis seda lükates ülejäänud mänguasju vaatab. Mina samal ajal torman ühest poest teise ja olen tänulik, et ma ei pea neid endaga kaasa vedama. 
Kui ma oma otsaga John Lewisesse jõudsin siis leidsin ma sealt eest ühe kuulsuse. Nimelt oli kaubamajas peidus 6 originaal lumememme sellest jõuluvideost. Ma loomulikult tahtsin kuulsa mehega kohe ka pilti saada seega helistasin ja kamandasin mehe koos lapsega John Lewisesse. 

Pange tähele, et poest kaasa antavatel kottidel on reklaami lumememmed peal
Poes oli postkast kuhu lapsed said jõuluvanale kirja postitada. Greta kirjutas koguni kaks kirja. Ise vabandas kirjas, et ta juba teist kirja kirjutab ja nii palju asju tahab aga talle lihtsalt nii väga üks printsess meeldib. Esimesse kirja oli ta kirjutanud, et ta tahab saada beebit kes räägib ja beebit kes pissib potti. Selle potti pissiva beebi me siis ka  ostsime talle kohe samast poest (tema sellest muidugi midagi ei tea). Tal enne oli üks selline pissiv beebi aga see oli koleda näoga ja igati kõva seega kui ma märkasin, et Greta ei ole nukuga pikka aega mänginud siis ma toimetasin selle salaja heategevuspoodi. Otse loomulikult hakkas Greta seda beebit paar päeva hiljem otsima ja nüüd pea pool aastat hiljem on tal ikka veel hingel, et ma ta lapsele pihta panin. 

Peale linnatuuri tulime tagasi koju kus ma kiiruga pakkisin ühe hunniku kingitusi enne kui meile sõbrad õhtusöögile saabusid. Nüüd ma jään ootama kolmapäeva, kui Greta lõpuks lasteaeda taas läheb, et siis ülejäänud 100 kingitust paberisse panna :)
Täna hommikul ärkas Greta 8.45 (ma ei mäleta millal ta viimati nii kaua maganud on kui üldse) ja minul lasti kelle 10.45 magada (minu puhul samuti rekord). Kui me lõpuks söönud olime ja riidesse saime otsustasime kohalikku farmipoodi jõulukaunistusi nautima minna. Seda naudingut saime sealt lausa kuhjaga :)Ja nüüd ongi aeg taas pea padjale toetada, silmad kinni panna ning enne algavat kiiret nädalat natuke jõudu koguda. 

7 comments:

 1. Ahaaa, saitegi Instagrami Pete'i telefoni ;-)

  ReplyDelete
 2. Tal tegelikult oli see seal juba ammu aga mina ei teadnud ja kui teadsin siis pidevalt unustan ara :) No nagu naiteks ei taibanud ma seda lumememme pilti instagramina teha.
  Pealegi saan ma selliseid pilte teha vaid siis kui ma Petega koos kuskil kain kuna mul endal IPone-i ei ole :)

  ReplyDelete
 3. see pissiv nukk on ju òudusunenàgu :| Emelinile kingiti ùks aasta tagasi ning kui nukul màhet all pole, siis tilgub ju terve maja "pissit" tàis. ...ja vàike Emil, kes kukkus libeda pòranda peal mitu mitu korda. Tàielik nuhtlus! ònneks meil selle nuku periood kaua ei kestnud ning nùùd istub ta garaazis kilekoti sees...

  ReplyDelete
 4. No õnneks meil seda probleemi eelmise nukuga ei olnud seega ei usu et sellegagi saab olema. Meil vett pidevalt kuskil põrandal natuke maas kuna Greta kallab, toob ja tassib endale pidevalt vett või piima või mahla. Mind see ei häiri ja keegi veel viga ei ole saanud seega ei ole põhjust lapse soovi keelata :)

  ReplyDelete
 5. Kyll Pete on vahva isa, et Greta jaoks niimoodi aega v6tab ja teda ei kiirusta. Peaks seda endale aeg-ajalt meelde tuletama. Pole ju vaja kogu aeg ringi sahmida ja last tagant kiirustada. Las vaatab isu tais. Ma kipun ikka karsituks minema pika yhe koha peal seismisega.
  Imeilusad j6ulukaunistused oled pildile saanud. Eriti meeldis mulle see piparkoogimehike-j6ulukalender. Nii andekas idee! Ja sinu pakitud kingitused naevad ka v6rratud valja!

  K6ike kaunist!
  Eva

  ReplyDelete
 6. Seda lugu lugedes oli mu peas 2 küsimust: kas tuleb teil jõuluaeg varem või olen ma kingivärgiga juba praegu lootusetult hiljaks jäänud?

  Aga see lumememme video eelpool postituses oli lahe.

  ReplyDelete
 7. Eva, jah sul on õigu, Pete on super isa. nad tihti veedavad koos aega ja lasevad mul rahus olla või teisi toimetusi teha. Mul endal on harva sellist vaba aega, et ma saaks Gretaga koos kuskil kaua seista ja imetleda, alati ju mitu asja mis tegemist ootavad :)

  Jane, ha ha, meil algab Jõuluralli siin tõesti väga vara kuigi pühad on ikka samal ajal kui igal pool mujal ;) Lihtsalt inimesed tahavad oma kingid varakult valmis osta, et siis ei pea detsembris rahvamassides võitlema. Ma proovin ka alati juba varakult kingid ära osta kuna hiljem nagu nii palju tegemist nii Greta lasteaiaga kui tema sõpradega ning siis veel paar pidu vaja organiseerida. Seega kui osa asju juba varakult tehtud siis pääseb stressist (vähemalt mingil määral ;)

  ReplyDelete