Wednesday, 14 November 2012

BUSY, BUSY, BUSY

Elu on momendil nii kiire, et hea kui hingata märkan. Jõulukingituste jahtimisele ja sotsiaalsele elule  lisaks on mul käsil ka intensiivne koolidega tutvumine. 4 olen juba näinud, 3 ootab ees. Kahjuks kõik need kolm kooli on just nendel hommikutel kui Greta lasteaias on mis tähendab, et ma lähen sinna mu ainukesest vabast ajast. Ma eelistaks Gretaga koos minna, kuna siis on tal võimalus potensiaalse kooliga tutvuda või lihtsalt ennast kooli minemise ideega harjutada ja tõdeda, et kool ei olegi mingi hirmus elukas (mitte, et ta seda otseselt arvaks).

Jõulude tulekuga seoses pean natuke ikka ka vinguma. Tegelikult siiamaani oli olukord täiesti positiivne, kuna mul on õnnestunud juba üle poole kingitustest osta. 3 lapse kingi soovid antakse mulle samuti kohe teada ja nendega on  kerge, internet-in the basket-maksa ja volaa tehtud. Amazon lehelt saab enamalt alati asjad kõige parema hinnaga kätte, meie puhul enamuses ka ilma postimaksuta. Aga siis on need inimesed kellele peab asju välja mõtlema hakkama ja vot see on see asi mis hirmus raske on. Tegelikult oleks kerge aga kui 'käsu peale' peab ostma siis on nii raske seda õiget asja leida. Väga küll tahaks.

Vähe sellest, et teiste kinkitustega natuke raske on siis sel aastal tuleb välja, et kõige raskem on hoopis Gretale midagi kingiks leida. Ma pean 3le inimesele välja mõtlema mingi idee mida nad Gretale kinkida võiks. Mul on tegelikult hea meel, et mõned inimesed küsivad ja ei osta ise kuna siis on vähemalt kindel, et asi läheb kasutusse ja ei jää niisama seisma (ning raha raisku) Samas aga on ka tore kui keegi midagi ise ostab, kuna ega ma ikka igaühele ka ei taha ette kirjutada mis lubatud ja mis mitte.
Probleem aga selles, et Greta ei taha otseselt midagi. Ok, ta tahab ALATI mingit beebit aga palju sa neid ikka kokku ostad, kus juures need millega ta kõige rohkem mängib on ikka Annabel omad ja need maksavad 30 naela ringis ning nii kallist kinki me teiselt loomulikult küsima ei hakka.

Eile viisin ma Greta Disney poodi, et näha mida teda seal tõmbab. Ta on meil praegu printsesside faasis ja seega lootsin, et saan sealt mingi idee. Tutkit. Ta küll rõõmsalt vaatas kõiki asju aga siis pani riiulile tagasi ja ainuke asi mis tõeliselt elevile ajas oli Lion King pehme lõvi mis oli suurem kui tema. Hurraaa (sarkastiline), sellise suure asja jaoks meil kohe kindlasti ruumi ei ole.
Paar mängu on mida oleks meil kõigil õhtuti lõbus koos mängida aga need maksavad kas 10 naela või natuke vähem ja kahjuks jäävad liiga odavaks. Nimelt kuna meie tuttavatel on kõigil  kaks last kellele meie kingitusi ostame siis nad ei lepi sellega, et nad vaid 10 naelase kingi teevad samal ajal kui meie nende pere laste peale kokku 25+ naela ringis kulutame. Ma olen korduvalt proovinud seletada, et Greta ju ei tea palju midagi maksab ja, et meie nii ei vaata, et siis peab Greta ka kaks kinki tagasi saama kuna meie kaks nende perele anname, aga sellest jutust ei ole midagit kasu ja kergem on kui ma lihtsalt mingi 15 naelase kingituse välja mõtlen. Nagunii ostetakse midagi väikest sellele lisaks. Tore on kui inimesed on nii lahked aga samas milline raiskamine ja üleküllus.

Anyway, aitab sellest igaaastasest jõuludeteemalisest hädaldamisest :)
Siit hoopis pilt hirvedest kes meil siin keset linna, Richmond pargis, vabalt ringi jooksevad.


5 comments:

 1. Ma ei ole ise veel kingituste ostmiseni j6udnud, aga ma pean ytlema, et tegelikult mulle meeldib kingitusi teha, nii et ma lausa kaifin seda asja ette. M6tlen ja kaalun ja kujutan ette, mida kellelegi v6iks osta.
  Printsessi faas on minu meelest k6ige lihtsam asi yldse! P6hiline, et asi oleks roosa ja laikiv ja neiu on 6nnelik. Kas pole nii? Kas Greta hipudest tunneb r66mu? V6ib olla v6iksid s6brad m6ne printsesikleidi kinkida? Need on umbes 25 naela ringis minu meelest. V6i siis naiteks mingi laheda mangu (£10 ringis) ja siis veel mingi printsessiasi sinna juurde? Disney poes on lahedaid printsessidega pinaleid/pliiatseid. Need v6iks ka ehk loosi minna? V6i raamatud? No naed nyyd. Laksin hoogu :)
  Edu koolidega tutvumisel! Loodetavasti leiate parima variandi! Kahju t6esti, et Greta sinuga koos koolidega tutvuma ei ole saanud tulla. Lapsed tunnetavad head energiat paremini, kui meie. Mul on endal selline huvitav kogemus oma pojaga. Ta raius nagu rauda, et tema tahab just yhte konkreetsesse kooli minna ja siis selguski, et see on piirkonna parim. Huvitav.
  Palju tervitusi!

  ReplyDelete
 2. Ma ei pea kellegile kingitust valja motlema :) James ostab endale ise, ema kaest kusin, lapsed kirjutavad jouluvanale ja muudele sugulastega me kingitusi ei tee :)

  ReplyDelete
 3. MrsB... meil ka nii. Ilma paanikata jõulud.

  ReplyDelete
 4. Ega kinkidest pole rõõmu kellelgi, kui selliseks sunnitööks muutub nende muretsemine ja täpseteks rahaühikuteks väljaarvutamine. Take it easy ja valmista ise midagi lihtsat ja kaunist, oskad ju küll.
  Ü.

  ReplyDelete
 5. Eva, suured tänud sellise abivalmi kommentaari eest :)

  Mulle meeldib ka kingitusi osta aga raskeks läheb kui see arv korraga 30 ringis on (oma peret sisse arvestamata). Üle pooled nendest on need kellele 'peab' ostma ja ülejäänud need kellele ma ise VÄGA tahan jõulude ajal midagi anda. Neid kellele tahaks kinkida on isegi rohkem aga ma hoian ennast vägisi tagasi :)
  Meil on sellele lisaks novembris veel kolmel tuttava lapsel sünnipäevad (plus Greta lasteaias kahel lapsel) seega see kingituste ostmise arva aina kasvab.

  Koolidega on kahjuks nii, et ega meie valikust suurt midagi ei aita, kohalik valitsus otsustab kuhu kooli meile kohta on. Ma pean erinevate koolidega lihtsalt tuvuma, et teada mis tähtsuse järjekorras nad oma ankeeti panna kuna nad proovivad ikka nii palju kui võimalik inimestele vastu tulla.
  Ma ise juba tean millisesse kooli ma tahan, et Greta läheks aga kuna see on meie majast 6min autosõidu kaugusel siis suurt lootust ei ole :( kuigi ma siiski loodan ja olen positiivne. Nüüd pean lihtsalt otsustama mis kooli ma nimekirjas järgmiseks panen kuna sellest arvatavasti saab siis ka Greta kool.

  MrsB, ma ütleks, et sul veab aga samas kui see minuga nii oleks siis tahaksin ma ikka oma mõnele parimale sõbrannale midagi mõnusat kinkida :)

  Mermaid, jõulud on meil alati ilma täieliku paanikata ja mõnusad. Paanika on vaid nii kaua kui kingituste ostmine toimub. Kord kui need on tehtud siis on kõik rõõmus ja sätendav :)

  Ü, sul on õigus. Ise valmistan iga aasta osa jõulukaarte, piparkooke kingiks ja neid söödavaid lumememmekesi :) Mul peab kohe selle ostu maratoni juures olema ka midagi loomingulist muidu jõulud ei ole jõulud minu jaoks.

  30 inimesele, peamiselt lapsele aga ise asju teha oleks ikka täielik päkapiku töökoja stiilis töö. Esiteks ma ei oskaks midagi nii erinevatele vanustele välja mõelda ja teiseks võtaks see meeletult aega. Tuleks võib olla tõesti palju odavam aga millise orjatöö hinnaga :)

  ReplyDelete