Tuesday, 23 October 2012

NAINE VÕI MEES

Meil parandati täna meie keskkütte ja sooja vee süsteemi. Viga siis selles, et ühtäkki ei töötanud enam küte ja soe vesi korraga. Kui tahtsid, et radikad oleks soojad siis pidime sooja vee välja lülitama ja kui tahtsime vett siis pidime ilma kütteta olema. Tegelikult me soendamegi vett ainult tunnikese hommikul ja tunnikese õhtul. Sellest paagitäiest täitsa piisab ja kui mõnel õhtul ongi vanni minejaid rohkem kui üks siis lihtsalt lisame ekstra tunnikese.
Süsteem läks nässu kevadel. Seda prooviti paaril korral parandada aga kuna ilmad olid siis juba nii soojad, et kütet vaja ei olnud siis me ei viitsinud asjaga jamada, seda enam, et meil oli raske leida päevi kui keegi sai siin kodus istuda ja töölisi vastu võtta.

Nüüd aga kui ilmad on külmemaks läinud oleks taas tore kui mõlemad süsteemid töötaksid ikka korraga ja et ei peaks pidevalt nuppe näppima. Helistasime kindlustusse ja tellisime tänaseks töömehe.
Täna hommikul kell 10 oligi uksekell ja kohal see sama naine, kes ka eelmistel kordadel käis. Just nimelt naine. Ma üldse ei imesta, et naised sellist tööd teevad ja seega see minus mingit ärevust ei tekitanud küll aga meie lapses. Oh sa issakene küll millist vaeva ma nägin. Nimelt oli see naine selline naine kes tegelikult näeb mehe moodi välja, noh lühikesed juuksed, käte peal tätoveeringud, kõrvades ja ninas needid. Väga meeldiv tegelane ja oma tööd tundis hästi.
Mul oli juba kevadel raskusi Gretat naise jalust eemale hoida. Iga kord kui ma talle ütlesin, et ära naisele ette jää hakkas Greta ütlema, et see ei ole ju naine see on mees. Mul oli selline töö, et teda köögist eemaldada ja talle käsi suu peale panna enne kui ta taas seda mehe juttu rääkima hakkas.

Seekord sama lugu. Tegelikult probleemi ei tohiks ju olla kuna mina räägin Gretaga eesti keeles ja tema mulle enamalt vastu ka aga tema eesti keelel on üsna palju inglise keelseid sõnu ja väljendeid sees seega see naine oleks kohe kindlasti aru saanud millest jutt käib. Greta aga ikka, et see naine näeb ju välja nagu poiss, et miks tema on poiss, miks sa ütled et naine jne.
Ma siis seletasin talle vaikselt ja rahulikult, et tegu ikkagi naisega, et naisel võivad ju ka lühikesed juuksed olla. Ega see seletus palju ei aidanud kuna sel korral oli sellele naisel hoopis enamus pead kiilakaks aetud ja keset pead oli pikk juuksesalk nii, et sellise soenguga naist näeb tänaval ikka üsna harva.
Mul tavaliselt ei ole probleemi Gretale seletada miks keegi on ühte või teist moodi. Näiteks kui keegi täiskasvanud või laps on ratastoolis või on mingil teisel viisil teistsugune ning seega paistab tänaval hästi silma. Kuna meil tuleb telekast kohe üks spetsiaalne lastesaade kus puutega laspsed osa võtavad ja kus saatejuht kõigile natuke viipekeelt õpetab siis Greta teab ja on harjunud sellega, et mõned lapsed kas sünnivad või mingi õnnetuse tõttu on teistsugused ja vajavad mõnikord meie abi ja tähelepanu rohkem kui teised....või enamalt lihtsalt sõbralikku naeratust.

Selle kütte parandaja naise kohta aga ei julgenud ma midagi kõvasti tema kuuldes seletama hakata kuna ma ei teadnud kuidas see naine minu seletusele oleks reageerinud või kuidas talle oleks minu seletus meeldinud. Ma siis Gretale vaikselt rääkisin, et lõpetagu ta see poisi jutt ära kuna see teeks naise väga kurvaks kuna talle (Gretale) ju ka ei meeldiks kui teda poisiks kutsutakse (ja see talle tõesti ei meeldi). Greta hakkas küll siis kohe oma asjadega mängima aga mul oli ikka pidevalt pinge sees kuni viimase minutini kuna ei olnud üldse välitatud, et naise lahkudes Greta ukselt talle kelmikalt ei hõikaks 'Bye, bye funny man'...

10 comments:

 1. :D Jah, ega seda ei tea kunagi mille peale lapsed tulevad, või mida ütlevad :)

  ReplyDelete
 2. ja minu arust keegi ei solvu kui laps kòva hààlega midagi ùtleb :)

  Anita suur sòber kord karjus keset tànavat ùhe mtuikese kohta, et vaadake nòid! Siis oli kùll nòks hàbi aga jubenaljakas ka.

  Mu ema sòbranna laps kutsus mind poisiks mitu aastat... pàrast seda ja tànaseni olen ma nende peres Tùdruku Mari :)

  ReplyDelete
 3. Mind ajavad ka naerma need asjad mida lapsed ütlevad just nii nagu need ka on aga meie poliitiliselt korrektses riigis on mul pigem probleem sellega, et ma ISE nendele ütlustele korrekselt ja õiglaselt reageeriksin.

  Tihti ma tõesti ei tea mis oleks õige vastus.

  Alles hiljuti, kui ühes mõisas käisime siis seal oli ühes toas giidiks transvestiit ja ma sain vaevu Greta sõnasabast kinni ning vedasin ta järgmisesse tuppa kuna ta juba puuris oma pilguga seda nais-meest ja hakkas küsima miks see naine on onu moodi. Ma tõesti ei teadnud mida sellisele küsimusele vastata seda enam, et kõik toas olijad oleks seda kuulnud ja minu vastust põnevusega oodanud. Selliseid situatsioone ma pigem väldin kui võimalik :)

  ReplyDelete
 4. :) Mida rohkem sa teda minema vead, seda pònev asi on ! Tead kùll ju, et lapsed tabavad kohe àra.
  Vòtad kui loomulikku asja, ongi selline jahh. Tàdi, kes nàeb natuke onu moodi vàlja vòi onu kes nàeb tàdi moodi vàlja... Tegeloikult ongi ju loomulik asi.

  ReplyDelete
 5. Just just :) Õnneks meil neid transvestiite ikka kohtab harva seega ma veel venitan selle seletamisega :)

  Ma Gretale seletamisega saaksin veel hakkama aga no mida sa siis näiteks sellele mees-naisele selle peale ütled. Imelik ju ka üelda, et 'sorry' kuna mis seal ikka nii vabandada aga samas me elame ju Inglismaal kus kõik (normaalsed inimesed) on väga viiiiiiiisakad ja käitumis reeglid hoopis teised kui Eestis (ma mingi teise riigiga ei oska võrrelda).

  Põnev saab mul igal juhul olema ja ega ma nendest pärimistest ei pääse nagu nii. Loodan, et hullemate puhul on vähemalt Pete meiega, kuna tal vähemalt teaks mida tähelepanu objektile lohutuseks öelda :D

  ReplyDelete
 6. Minu arust Sa mõtled üle. Kui see torunaine mehe moodi välja nägi, siis järelikult ei ole tal midagi selle vastu - siis ütledki, et see on ikka tädi, aga talle meeldivad lühikesed juuksed nt, et inimestele meeldivad erinevad asjad, et mõnele seelikud ja teisele püksid ja mõnele lühikesed juuksed ja teisele pikad. Transvestiidi kohta ütleksin ka, et mõnele onule meeldib tädi moodi riides käia, et igal ühel on lihtsalt oma maitse ja see on täitsa ok. Minu arust lapse eest selline justkui varjamine tekitab temas lõpuks tunde, et tegemist on millegi keelatu või ebanormaalsega, aga see on ju lihtsalt inimeste eelistus ja kui neil on niimoodi hea, siis on ju kõik ok? Minu kaks senti siis :)

  ReplyDelete
 7. Ma selgitan siin veel seda asja, et kuigi ma kirjutan asjadest nii nagu ma tunnen ja mõnikord seda siis ka veel humoorika pilguga siis üks asi on kuidas ma kirjutan ja kuidas ma käitun (üks on sisemine pool teine väline). Greta kohe kindlasti ei tunnetanud, et ta kiiresti selle transvestiidi juurest ära tiriti ja et mingi saladus õhku jäi.
  Lapsele asjade seletamisega ei ole probleeme aga vähemalt mina oleksin küll ennast väga ebamugavalt tundnud kui ma oleksin pidanud seda selle transvestiidi nina all tegema. Seda enam, et inglise keeles ei saa rääkida nii et kasutad vaid sõna TEMA ilma, et annaksid teada mis sooga on tegemist. Ja kust mina siis tean kuidas on poliitiliselt korrektne kas selisele inimesele öelda She või He. Võib olla ta on paberite järgi juba naine kuigi tegelikult mees või kuidas iganes.
  Oleks siis, et transvestiidid on tänaval igapäevane nähtus ja ma ise olen nende nägemisega harjunud ja mõnega isegi rääkinud aga vot ei ole. Nende nägemine jätab endalgi kergesti suu lahti, mis siis veel mingist seletamisest rääkida kuigi mul tõesti ei ole selliste inimeste vastu mitte midagi :)

  ReplyDelete
 8. Ma ei saagi aru, mida sa seletama pead :)
  Itaalia keeles ka pole, muigega saadadki lapse ise kùsima, et kas mees vòi naine! Milles probleem.
  Ongi selline, mònel on lùhikesed juuksed mònel pikad, mòni nàeb mees vàlja ja mòni anine! Mònel naisel on kòver nina ja mònel naisel jàne hààl!
  Sa ju ei teagi kuidas poliitiliselt korrektne on, seega ùtledki kòva ja selge hààlega, et sa ei teagi.
  Keegi ei solvu kui heatahtlikult ja loomulikult asja vòtta ;)

  ReplyDelete
 9. Kuulge, see teema hakkab nüüd täiesti ülepaisutatuks muutuma.

  Tegelikult ei olegi ju mingit probleemi. Lihtsalt blogisin sellel teemal möödaminnes ja kirjutasin sellest kuidas ma ei ole just 100% kindel, et ma sellistes situatsioonides õigesti (iseenda ja ka teiste suhtes) reageerida oskaksin ja kogu lugu.

  Mõnedel inimestel on annet teatud situatsioonides kiiresti õigesti reageerida või midagi tabavat öelda aga minul see nii kergesti ei tule. Mul tulevad head vastused tavaliselt palju hiljem pähe. :D
  See siis ka ainuke probleem kui seda üldse probleemiks saab nimetada :)

  ReplyDelete
 10. Anonyymsega nõus :)

  Miks sa Eesti keeles ei seleta?

  ReplyDelete