Monday, 8 October 2012

KAS OLETE NÄINUD NEID EESTI FILME?

Ma ikka vahete vahel käin Rahva Raamatu ja Apollo veebilehtedel Eestis ilmuvaid raamatuid piilumas ja endale isu peale ajamas :) 
Täna, peale seda kui Greta oli eesti keelset Pipi dvd vaadanud tahtsin uurida mis eesti keelseid filme veel saada oleks. Ma märkasin, et peale seda kui ta oma lemmikut Lion King (Lõvikuninga) dvd siin mitmeid, mitmeid kordi on vaadanud on ta Simba mängud kõik eesti keelsed. Kuigi kui ta minuga räägib siis kasutab ta alati eesti keelt aga kui mängib siis enamjaolt alati inglise keeles. Simba mängud on meil aga ainult eesti keelsed. Ta tihti tuleb mu juurde ja ütleb, et nüüd sina oled Nala (või Simba issi jne) ja tema Simba ning siis ta teab peast kõik tekstid ning ütleb mulle mida mina ütlema pean. Seda kõike muidugi vaid eesti keeles. Seega tõestus mulle, et eesti keelsetest filmidest on keeleliselt väga palju kasu. 
Õnneks on Apollos üsna palju lastefilme kus eesti keelne tekst peale loetud, kuigi neid võiks olla rohkemgi. Paljud Disney klassikad on siiski inglise keeles aga õnneks tuli just müüki eesti keelne Tuhkatriinu film. Greta on meil nimelt praegu just nende klassikaliste muinasjuttude lainel.
Vaatasin, et on ka Bullerby laste dvd-sid aga ma ei ole kindel mis vanustele lastele need mõeldud on kuna filme ma ise näinud ei ole. Noh Pipit ta fännab täiega seega peaks vist sobima küll.
Kui ma aga juba DVD lehel olin siis uurisin ka Eesti filmide lehte ja silma jäid järgmised DVD. 
Kas keegi teist on neid filme näinud ja oskab öelda, et kas on vaatamist väärt või mitte? 
Kuna ma laenutada neid kuskilt ei saa siis oleks tore kui teaks ette, kas tasub raha üldse nende peale kulutada või ei tasu.

Venelaste teemalised dok filmid mulle alati hirmsasti meeldivad. Praegugi vaatan neti kaudu Kanal 2 tulevat saadet 'Meie aasta Siberis' ja naudin (kuigi mulle selle pere isa olemine ja käitumine on vastukarva) seega arvan, et meeldiks ka see aga samas ma ei tea kas on väärt ostmist. Ja üldse kus on Varesesaar?


Seda 'Aeg on Siin' dvd olen ma nii mitmeid kordi käes hoidnud aga ära ostnud ei ole. Lapsed, veel rohkem Eesti lapsed ja veelgi rohkem Eesti lapsed esimesel koolipäeval on küll selline teema mis mind kohe vägagi huvitab aga no jälle ma ei tea kas tasub 10 eurot selle eest maksta või tasuks parem mingi raamat sama raha eest osta.
Polli Päevik ei ole küll otseselt vaid eestlaste poolt tehtud film aga on Eestiga igati seotud. Vaatasin  filmi klippi youtube-st aga ikka selget ülevaadet või tunnet ei saanud seega taas tahaks hirmsasti vaadata aga ei tea kas kannatab ostmist.

9 comments:

 1. Kahju, et ei saa sind aidata. Ma pole näinud neist ühtegi filmi...
  Aga Pullerby lapsed on küll tore ja südamlik film ja meeldiks ka Gretale hästi.

  ReplyDelete
 2. Bullerby filmid tasub osta, omal ka mõnus vaadata. Ruudi on tore film, sobib natuke vanemale lapsele kui Greta. Su valikust olen näinud vaid A. Söödi dokumentaalfilme, mis on väga head. Mul veab, ei pea kõiki Eesti filme ostma, sest ülikooli juures on Eesti raamatukogu, kust saab laenutada. Vene filmidest on kindla peale minek Tarkovski filmidega.

  ReplyDelete
 3. Pagulane, tänud soovituse eest. Ma ei olnud Tarkovskist midagi enne kuulnud aga leidsin internetist mingi lehe kus Tarkovski filme tasuta vaadata saab :))
  Ivan's Childhood on näiteks siin
  http://www.youtube.com/watch?v=X-cOMy9k-6s&feature=youtu.be

  ReplyDelete
 4. http://www.lastekas.ee/ Sealtki võid leida multikaid jne :)

  Tarja

  ReplyDelete
 5. ja veel http://mudila.lastekas.ee/

  ReplyDelete
 6. Tänud Tarja, Neid Jussikais me teame aga mulle need ei meeldi ja Gretale ei ole uuesti näidanud kuna nad räägivad seal nagu robotid :)

  ReplyDelete
 7. Ma kahjuks ei ole ka neist filmidest ühtegi näinud, nii et ei oska soovitada. Kas Greta Lotte vaimustusse pole veel sattunud? Minu meelest on Lotte multikad äärmiselt armsad ja toredad. Ostsime suvel Eestis käies teise osa, Kuukivi saladus, ja seda käiatakse meie kodus nüüd pidevalt.
  Vahva, et Lõvikuninga film Greta mängud eesti keelseks muutis :)

  Tervitades,
  Eva

  ReplyDelete
 8. Teretulemast Eva :)

  Gretal on Lotte filmid pea ribadeks vaadatud ja Kuukivi filmi käisime Eestis olles kohe 2 korda kinos vaatamas. Nii, et igati Lotte tüdruk :)
  Aga Lõvikuningas on meil jah peale muusikali vaatamas käies kõva sõna siin majas. Vahel ta küsib kuidas Simba istub (kuna ta ei ole ju inimene vaid loom) ja siis istub nagu lõvipoeg siin igal pool (korra isegi poe põrandal) :)

  ReplyDelete
 9. Mul on palju filmide plaate, ka bullerby lapsed (tore nagu raamatudki), v6in laenutada. J2rsku ikka leiad mahti l2bi astuda.

  ReplyDelete