Friday, 12 October 2012

1 SEPTEMBRI TEGEMISED

Ütlen kohe alustuseks ära, et siit tuleb üks pikk pildipostitus. Tegu sellise National Trust kohaga nagu Ightham Mote. Me tegelikult käisime seal 1 septembril aga alles nüüd sain aega pildid siia ülesse panna. Me oleme juba nii paljudes National Trusti kohtades käinud aastast aastasse, et ma enam ei mäletagi kas  Ightham Mote oli juba nähtud või ei. Kui oled terve hunniku mõisaid ja losse näinud siis tahes tahtmata hakkavad nad üksteist kordama ja kui nad just millegi eriti silmanähtavaga ei hiilga siis salvestuvad kõik lihtsalt üheks ühtlaseks mäluplommiks ajusse. Nii ka selle kohaga.
See 14 sajandi mõis oli tegelikult väga ilus ja huvitav. Asjale annavad alati nii palju juurde sellistes mõisates töötavad vabatahtlikud keda igas ruumis võib kohata. Nad on tihti väga jutukad ja oskavad rääkida huvitavaid fakte ja jutukesi vastavalt külastaja eale. Näiteks Gretale tihti räägitakse mõisas elanud lastest või palutakse tal leida mõnda looma pilti või kuju, kas toas oleva mööbli, tapeedi või maalide pealt. Leidub ka neid kes on väga faktikesked ja seega nii nimetatud kuivad aga enamalt leidub ikka neid inimesi kes ei jõua ära oodata, et keegi neilt midagi küsiks ja alustavad oma jutuga juba enne kui sa nende tuppa oled jõudnud astuda (igas toas on üks vabatahtlik valvamas).

Mõida kutsu
Kuna National Trusti mõisad ja lossid on väga populaarsed nii vanemate inimeste kui ka noorte perede poolt (suur osa nendest liikmed nagu meiegi) siis on peaaegu alati kohapeal midagi spetsiaalselt laste jaoks, et nende huvi koha vastu äratada.Täiesti tavaline on nähtus kus lapsed sellistes mõisates või lossides toast tuppa tõttavad ja innukalt ringi vaatavad ning oma paberile midagi kirjutavad.
Tavaliselt on midagi igas vanuses lastele. Igas kohas mänguväljakuid ei ole aga paljudes on ja kui on, siis ikka enamuses puust ja palju ronimist. Kui enne oli Greta veel natuke liiga noor nende pakutavate viktoriinide ja worksheet-ide jaoks siis nüüd saab ta nendega juba üsna hästi hakkama. Ightham Mote-is oli eriti tore 'mäng' lastele valmistatud. Kolm lehekülge pilte asjadest mida nad pidid leidma ruumist ruumi kõndides. Me Gretaga olime sellest mängust väga vaimustatud. Greta sai suurepäraselt hakkama. Vaid ühte tooli ei õnnestunud tal leida aga seda toolipead ei suutnud ka mina kuskil näha nii, et ma ei teagi kas jäi kuskil silmavahele või oli keegi selle ära liigutanud. 

Tore oli ka see, et mõisas lubati sees pilte teha, kuigi vaid ilma välguta.
Siin oligi see tuba kus me seda tooli ei suutnud leida. Greta teeb videol oma tavalist 'show off' tantsu :)
Siin aknal on näha kraabitult: Ann East April 1793. Ann oli naine (või tütar, ma enam ei mäleta) kes seal majas elas ja see pidavat olema originaalne kraabis. Ma ei tea kuidas seda saab tõestada, et keegi teine seda sinna 100 aastat hiljem näiteks ei kirjutanud aga no sellel ei ole tegelikult vähemalt minu jaoks mingit tähtsust. Mulle meeldib uskuda, et tegu on originaaliga.

Safe room-panic room


See all olev tuba näeb küll täiesti tänapäevane välja. Eks ta olegi näidis sellest kui keegi seal eelmisel sajandil elas kui, et 14 sajandil. 

Juhtus nii, et just sel päeval kui meie mõisat külastasime oli seal Morris Dancers, kes rahvale esinesid. Morris Dance on nn inglise rahvustants kuigi tänapäeval on näiteks ka Ameerikas 150 Morris tantsijate gruppi ja väiksemaid gruppe isegi Hollandis, Soomes, Rootsis, Küprusel ja Prantsusmaal.

Morris tantsijad on alati väga värvikalt riides ja neil on kellukesed jalgade küljes. Tantsivad kas kepikeste või rätikutega. Vanasti ka mõõkadega aga vaevalt tänapäeval selline asi lubatud on :)

Siit teile väikene näide tantsust. Mulle endale tegelikult meeldib rohkem keppidega tantsud.Iga korraliku mõisa juurde kuulub suur aed, nii ka Ightham Mote puhul. 


I love this wall

Kuutõbine

Nüüd tuleb siis mõisatest ja lossidest mõneks ajaks vaikus kuna National Trust on läinud talvepuhkusele (mõned kohad on vaid lahti detsembris, et jõule tähistada). Küll aga tuleb varsti üks hotelli postitus :)

4 comments:

 1. See teie tütreke on ikka üliarmas:)
  Ja sinu juurde tahaks ma pildistamiskursusele tulla, iga kord imetlen su pilte! Need tantsivad valged vanamehed olid nii ägedad!

  ReplyDelete
 2. Wow Ingrid, sa saad kiirema lugeja auhinna täna :) Ma vaevalt jõudsin publish nuppu vajutada kui juba esimene kommentaar :D

  Laps on meil täiesti hull kuigi pildil näeb üliarmas välja, sellest aga mõnes järgmises postituses. Ma kohe kardan mida ma temaga peale hakkan kui ta vanemaks saab :D

  Komplimendi eest tänan AGA pildistamisekursusele tahaksin isegi minna, nii palju arengu ruumi veel.

  Ilusat päeva jätku!

  ReplyDelete
 3. aitah postitamast nii palju ilusaid pilte inglismaaa ajaloolistest paikadest. olen suur fan !
  marika

  ReplyDelete
 4. Teretulemast Marika!
  Rõõm kuulda, et sellised Inglismaa piltidega postitused sulle meeldivad :)
  Ilusatest kohtadest siin juba puudust ei tule :)
  Ööbime just praegu ühes uhkes lossis nii, et varti (siis kui pildid töödeldud) taas terve ports pilte tulemas.

  ReplyDelete