Sunday, 16 September 2012

TOOGE MULLE TOIT KOJU

Reedel saime hakkama meie elus esimese internetist toidu koju tellimisega. Ma proovisin korra Sainsbury-st koju sööki tellida (ma kirjutasin sellest siin blogis ka aga enam ei leia ülesse millal) aga mul läks selle peale nii palju aega ja vist koju toomisega oli neil mingi jama nii, et jätsime asja katki. Kuna meil on Petega kummalgil oma auto (ilma ei saaks hakkamagi) siis ei ole poes käimine kunagi probleemiks olnud ja seega pole me internetist ostmise järgi vajadust tundnud. Üks päeva aga sain ma kuskilt Ocado (osa Waitrose poest) voucher-i kus anti £20 ostu kogusummast tagasi kui tellisid internetist £80 ulatuses söögi või majapidamis kaupu. Kuna £20 on ikka korralik summa ja selle eest saaks juba kaks tervet mahe kana või 3 pakki mahe kanafileed siis otsustasime internetist toidu tellimist uuesti proovida.
 Tellimine läks üsna ladusalt kuigi internetis ei olnud samu pakkumisi mis poes aga selle eest oli saada paari asja mida poes polnud. Ostsime enamuses liha, kana ja kala kohe mitmeks päevaks ette ja hunniku pudelivett (tean, tean, see on meie pere suur pahe niiviisi plastmasspudelitega loodust reostada aga mis teha kui pudelivesi maitseb palju paremini :) Kuna ega £80 naela eest palju midagi rohkemat ei saagi siis nägi meie tellimus üsna väike välja. 
 Ocado kojutellimise teenustasu oli aga hirmus kallis- £6.99, välja arvatud kui tellid kojutoomise kas hästi varajasele või hilisele ajale. Kuna selle raha eest saaks juba ühe neljase mahekanafilee pakikese siis mina ei tahnud küll nii palju sõidu eest maksta ja me valisime kojutoomis ajaks 22.30. Istusime siis unistena diivani äärel ja ootasime kastiauto meest kes siis rõõmsalt lubatud kellaajal meil ukse taga oli. Kilekotid olid loomulikult vaid pooleldi täidetud, näiteks ühes kotis oli vaid kaks veepudelit kuigi kolm oleks ilusti ära mahtunud ilma, et kott katki oleks läinud või ruumi väheks jäänud. Kotid küll taaskasutatakse aga ikkagi.
Internetist toidu ostmine on igati vägev teenusepakkumine mida hästi paljud inimesed siin maal kasutavad AGA ma ei usu, et meil see kordamisele läheb. Tavaliselt käime me kord nädalas poes ja ostame nädalase toiduvaru valmis. Mahekast koos juurikate ja puuviljadega tuuakse meile igal neljapäeval koju. Aga ikkagi juhtub nii, et nädala sees saab piim või kartulid otsa või ma avastan et risotto riisi ei ole kapis või mida iganes ja ikkagi pean poodi minema seega mul ei ole mingit vahet kas ma siis ostan ühe piima või kärutäis toitu. Kuna ma tööl ei käi siis aega poes käiguks ikka leian kuigi iga päev ma seda teha ei armastaks. 
Peale selle saab ise poes käies oma sokolaadi varusi tihedamini täiendada :)

10 comments:

 1. kui juba veest kirjutasin, siis kohe küsin, kuidas vee tarbimisega teie maal on? eestis joovad enamus inimesi kodus siiski kraanivett või siis Brita filterkannuga "puhastatud" vett, Itaalias aga ostavad vist peaaegu KÕIK ikka poest pudelivett. Kas teie kraanivesi üldiselt kõlbab juua (kui maitse välja arvata)? Mina olen ka Itaalias pudeliveele sujuvalt üle läinud, ehkki Eestis joon ikka kraanivett (tihti keedan läbi lihtsalt). Aga poest ostan Värskat, sest see kergelt soolakas vesi maitseb mulle niiii-niiii väga! :)

  ReplyDelete
 2. Kraanivesi on täiesti joodav ja maitse üle ei saa üldse kurta, vähemalt siin kus meie elame, ja eks me ikka joome seda ka aga palju mõnusam on siiski külmikust võetav pudelivesi :)

  Restoranis on samuti täiesti normaalne küsida kraanivett mille eest ei pea eraldi maksma.
  Tegelikult oleme me ka selle pudeliveega pirtsakad. Meile maitseb vaid Evian-i vesi :) teistel on mingi kõrval maitse, eriti Buxtonil aga see lihtsalt meie kiiks.
  Pete ostab tihti ka mullivett.

  ReplyDelete
 3. Pidin just kommenteerima neid kilekotihunnikuid, aga kui need lähevad taaskasutusse, siis ok. Meie käime poes oma riidest kottidega :) Eks kilekotte ikka tekib aga nt apteegis ma ei lase rohukarpi kilekotti pakkida kui võin selle lihtsalt käekotti pista :)
  Meie joome kraanivett või oma marjadest tehtud mahlast morssi. Pudelivett ostame kaasa vaid auto-praami sõitudele. No ja siis ka vahest villime vett oma kodukraanist ;)

  ReplyDelete
 4. Ja sinu köögipilte varem vaadates on mulle alati jäänud mulje et sul on suur ja avar köök. Et pliidi ees on suur vaba ruum koos söögilauaga :)

  ReplyDelete
 5. Kersti, siis sa vist oled pilti näinud minu unistuste köögist :D
  Suur ja avar ruum koos söögilauaga on verandal (pliiti seal ei ole) ja teine suur laud on söögitoas (seal ka pliiti ei ole aga on väike kamin :)

  Poes käime ka ilmatu suurte kangast kottidega, või kui kotid on koju jäänud siis laome kraami otse kärust autosse :)

  ReplyDelete
 6. Mulle on silma jäänud vaid pildid mis siis sealt pesumasina juurest võetud kui seda koridori näha pole :) Aga ma oleks ka sellise köögiga nõus, kui oleks söögituba suure lauaga :) Meil praegu pole nagu kumbagi. Ei suurt kööki ega söögituba...

  ReplyDelete
 7. Meie paar Sainsbury toidutellimust on ka tulnud niii paljudes kilekottides. Ma saan aru, et nad panevad sügavkülma asjad, külmiku asjad ja kuivained eraldi kottidesse, aga siiski ei ole vaja panna vaid kaks asja ühte kilekotti. Samas poodides kipuvad nad nii üle pakkima, et tihti on hirm, kas väike kilekotige ikka koduni vastu peab.

  Meil on siin ülimalt kare vesi ja kraanivesi käib Britta kannust läbi.

  ReplyDelete
 8. Pudelivesi?!? :) (ma ei salli külma vett, seega brita kann sobib ideaalselt) ja kilekotid?!? :) (mul on vist norimse tuju :)

  Enivei, mina ka interneti kaudu sööki ei telli, meil on ratastega kott millega seda ise koju tirida saab!

  ReplyDelete
 9. Nori nori, meile kannuvee maitse ei maitse. Ma ei tea on teine selline tühi ja talgine :)
  Kilekottide pärast ära muretse, neid meile enam juurde ei tule kuna poes käime 3 SUURE riidest kotiga aga kui tahad siis võime sulle kinkida :)

  ReplyDelete
 10. Tescos saab valida, et kilekotte ei kasutata. Natukepalju teeb see küll asja ebamugavamaks aga ei tule 15 kotti vähemalt. Asjad laotakse kastidesse ja kodus tühjendad kastid kärmelt ära.

  ReplyDelete