Tuesday, 4 September 2012

KUNSTITUNNID

Nagu ma mainisin siis aitan nüüd Greta lasteaias kunstitundidega. Eelmisel nädalal käisin ja tegin ühe tunni koos paari vanema lapsega aga peamiselt siiski aitan ideedega välja tulla ning jätan tunnid õpetajate hooleks. Tegelikult ega neil eraldi seal kunstitundi kui sellist ei olegi. Kes tahab võib iga päev maalida või lõigata või muidu joonistada ja siis teatud lapsed teevad koos kasvatajaga kunstilaua taga nii nimetatud 'koolitööd'. Neil on iga nädal mingi teema mida nad igal alal kajastavad ja kuna lasteaias käib 39 last eri aegadel siis proovitakse nii, et iga laps saaks teatud teemalist kunstitööd teha. 
Praeguseks teemaks on päike, kuu ja tähed.

Eelmisel nädalal räägiti päikesest ja ma plaanisin lastele lõngast päikese valmistamise.
Eesmärk oli, et 3+ aastased lapsed peavad lõngajupid ettejoonistatud kiirte peale joont mööda kleepima ja siis keskele väiksematest lõngajuppidest päikese tegema. All 3 aastased lapsed aga lõnga asemel tikud (siis sellised ilma väävlita) kiirteks liimima. 
Kuna nad lasteaias ei kasuta liimipulka vaid lahtist liimi siis näiteks Greta pani kiirte peale nii palju ja paksult liimi, et joonistatud kiired sealt peaaegu üle välja ei paistnud seega lõngast kiired läksid kuhu juhtus. Teised lapsed kellega ma parasjagu neid päikeseid tegin liimi nii palju ei pannud aga nendest üks läheb kohe kooli ja teised on just 4seks saamas nii et 6 kuud vanuse vahe on märgatav. 
Kiiri oskab Greta väga hästi täpselt joonele liimida kuna ma katsetan enamus töid kodus temaga enne ära kui lähen neid lasteaiale pakkuma ning kodus sai ta sellega hästi hakkama aga kuna me kasutasime liimipulka siis ei olnud tal ka võimalust kiiri liimiga üle uputada.
Järgmise nädala teema on kuu ja ma pakkusin neile sellise kunstitöö. Lihtne teha igas vanuses lapsega kuna seal ei ole palju midagi valesti minna. Peale selle näidake mulle last kellele riisiga ei meeldiks mängida. 
Joonista paberile kuu ja täida liimiga. Riputa peale riisiterad. Raputa-kalluta terad mis liimi külge kinni ei jäänud paberilt ära. Kui liim on ära kuivanud värvi kollaseks ja tee sõrmeotsaga tähed taeva. Ärge ainult seda kuu pilti püsti kuivama pange-liim ja riisiterad tilguvad siis paberit pidi alla.
Eks ma siis pärast piilu Gretale järgi minnes kuidas lapsed on tööga hakkama saanud. 

1 comment:

  1. Greta päike on ju väga 5+. Kuu idee on ka väga lahe. Proovime järgi, nii aasta pärast :)

    ReplyDelete