Thursday, 27 September 2012

KAELAKEE (KUNSTITUND)

Sügis on lähenemas ja seega nii palju võimalusi erinevateks kunstitöödeks lapsega kus saab kasutada värvilisi lehti. Mul on siin varuks juba mitu erinevat nikerdust aga alustame kaelakeest. Väga lihtne teha ja vähemalt meie laps oli selle valmistamisest vaimustuses. 
 Vaja läheb lõnga, jämedat nõela ja puulehti.


Idee siit

8 comments:

 1. Kes nüüd koduõpet teeb, ah :D

  See alt kolmas pilt on lihtsalt ilus! Lihtsalt ilus!!!

  Meil on Emeline ka väga huvitatud õmblemisest. Nii, kui ta näeb mind käsitsi õmblemas, tahab ta appi tulla ning nõela välja tõmmata....iga kord! Lubasin talle täna kudumise selgeks õpetada...eile ta juba sasis mu lõngu ning küsis, kuna ma teda õpetan :D

  ReplyDelete
 2. Jah kogu see pidliseeria on imeline! Need vàrvid ja see kujundus! wow! Kòik sobib ideaalselst kokku!

  Idee on ka hea mudiugi :)

  ReplyDelete
 3. Raine, olen sinuga täitsa nõus selle koduõppe koha pealt. Ma tihti mõtlen, kui loen vahete vahel ühe eestlase blogi kelle lapsed samuti koduõppel,et meie jaoks oleks sellise õppe nimi lihtsalt ELU.
  Me nagunii automaatselt õpetame lapsele erinevaid asju igapäevaseid toimetusi tehes ja sellele lisaks veel kõik need käigud ja sõidud mis me koduseintest väljapoole teinud oleme. Vahe vaid selles, et laps käib vahepeal ka lasteaias teisi tarkusi õppimas ja hiljem siis ka koolis.
  Gretal hakkaks vaid kodus olles jube igav (ma üldse ei väida et koduõpe peaks vaid koduseinte vahel toimuma). Ta nii igatseb teisi lapsi ja kuna ta on ainuke laps siis talle tuleb vaid kasuks teiste seltsis koolis või lasteaias sotisialiseerumist õppida :)

  Koduõpe muidu mulle väga meeldib ja üldse ei eita, et ma seda ei teeks mingis teises situatsioonis aga praegu ei õigusta see meie puhul ennast ära :)

  SUURED TÄNUD ka foto komplimentide eest :)
  Pooled nendest lähevad meie verandale kuna selle suured aknad ju taas peegeldavad seda õiget valgust piltidele. ;D

  ReplyDelete
 4. Kuna jutt läks koduõppele siin siis mul tuli just meelde, et tegelikult ju kui Greta 7seks saab siis on mul plaan teda kodus eesti kooli õppeprogrammi järgi mõnda asja õpetada. Selleks ajaks oskaks ta juba inglise keeles lugeda ja kirjutada ning teaks küllaldaselt matemaatikat, et eesti keeles lugema õppida ilma et see teda segadusse ajaks või siinsele õppimisele kahju teeks.

  Mul on tädi Eestis algklasside õpetaja ja temalt saaksin ma materjali ja suunamist ning oleks ka see võimalus, et kui Inglismaa ja Eesti koolivheajad ei kattu siis saaks ta ehk paar päeva ka Eesti koolis aega veeta....no need sellised kauged ja üllad plaanid, kas nendest ka midagi välja tuleb on teine asi :)

  ReplyDelete
 5. Oh kui ilus kaelakee! Keegi disainer äkki näeb ja teeb järele, riidest voi vildist... aga selliseid ilusaid värve ja läiget vist järgi ei tee ;)

  ReplyDelete
 6. MRS, ma selle nurga alt ei oskanud üldse vaadata aga tõesti kui see oleks mingist õigest materjalist, võib olla kergest nahast siis oleks tegemist igati stiilse ehtega. Ma kannaks isegi sellist hea meelega :)

  ReplyDelete
 7. Võrratu! No meil küll nii ilusaid lehti pole ... Need näevad välja nagu tehis :)

  ReplyDelete
 8. Kersti, neid lehti teil vist jah Eestis ei ole aga selle eest on teil palju ilusaid vahtralehti. nendest saab ka imelisi kaelakeesi teha :)

  ReplyDelete