Monday, 23 July 2012

KAKS ÖÖD VILJANDIS

Eestis olles veetsime kaks ööd Viljandis ja sinna viis meid tee tänu Rainele. Tema oli see kes tegi ettepaneku Viljandis kokku saada ja kes organiseeris meile tasuta öömaja. Nimelt kuna tema Itaaliast tulles peatub alati Antslas, mis asub Tallinnast üsna kaugel, siis ei ole meil kunagi õnnestunud Eestis kohtuda. Viimati nägid Emeline ja Greta üksteist kui nad veel väikesed beebikad olid ja kui me neil Itaalias külas käisime (siin) ning kui me neile kingituseks hirmsa inglise gripiviiruse viisime :)


Meie lapsel ei võta kaua aega, et laul lahti saada. Kord kui lauluga algust on tehtud siis on raske teda vaigistada. Praegusel hetkel on tal selline faas kus kõik tavalised laulud on nii läbi lauldud, et need ei paku enam mingit pingit ja sellepärast lauldakse meil nüüd tihti laule omas keeles, omade sõnadega. Emeline selle asemel oli tagasihoidlikum. Pigem vaatas ja uuris mis imeliku tüdrukuga siin tegu on :)Need traadid mida Greta pildil katsub on ühe suure kandle keeled. 
Kuigi Greta rääkis pea eranditult Emelinega inglise keeles siis sellele vaatamata ei läinud kaua kui lapsed kontakti leidsid. Joosta oskavad ju kõik keelele vaatamata.

Just sellised näevad välja sääsehammustused.


Väikesed väliseestlased

Ilmaga oli lugu selline, et kuigi esimesel päeval tibutas natuke vihma siis järgmised 2 päevad olid meie Eestis oleku aja kõige kuumemad (+32). Tibutamisele vaatamata otsustasime lossivaremetele oma lastekärudega ronida kust meile avanes kaunis vaade.Kui vihm esimesel päeval ebamugavalt tihedaks muutus ja kõht ka natuke tühjusest näpistama hakkas otsustasime söögikohta otsima hakata. Ega meil rohkem mingeid nõudeid ei olnud kui see, et kohas oleks väikene mängunurk või muidu koht kus lastega oleks mugav. Mina kiitsin suure suuga Rainele kui palju on Eestis söögikohti kus laste jaoks spetsiaalne mängunurk olemas. Noh, nüüd võin siis seda väidet kinnitada vaid sellega, et neid kohti on täis Tallinn mitte kogu Eesti. Kui me Viljandis mängunurgaga söögikoha järgi pärisime siis saadeti meid ühe koha pealt teise aga mängunurka ei kuskil. Lõpuks saimegi vist vaid nii palju targemaks, et Selveris on see kindlasti olemas aga kus Selver oli me ikkagi ei teadnud. Lõpuks oli meil juba nii villand ringi jooksmisest, et peatusime lähedal olevas trendikas baaris kus pannkooke ja jäätist sõime. Järgmisel päeval oli päike kõrgel ja meie jätkasime ringkäiguga Viljandis. 
All olev foto on väga tüüpiline- üks pildistab ühelt poolt ja teine teiselt poolt :)

Kui jalutuskäik meid järveni viis siis oli võimatu Gretat veekogust eemale hoida. 

Jäätis või kaks kuulus kindlasti igapäevasesse menüüsse.

Selliseid suuri betoon maasikaid oli Viljandis kokku vist kuskil 7 ja meil õnnestus nad oma jalutuskäikudel kõik ülesse leida. Tegelikult olid maasikad seal seoses naivistliku ja autsauderkunstiga tegeleva Kondase keskusesega kus toimus näitus. Siit saab maasikate ja näituse kohta rohkem lugeda. Viimasel hommikul läks Raine näitust vaatama samal ajal kui meie suuna Pärnu ranna poole seadsime.
Viljandis olles kohtasime ka selliseid Eestis kuulsaid inimesi nagu Eppu ja Justinit (Petrone). Raine oli Eppuga kokkuleppinud väikese kohtingu rannas aga kuna meie jutt venis nii pikaks siis lõpetasime ringiga hoopis nende kodus. Ma arvan, et oleks igati aus kui ma siin pikemalt sellest avalikult ei kirjuta, et kaitsta nende privaatsust, aga seda ütlen küll et jube mõnus oli Justinit eesti keelt rääkimas kuulda :) Mõnus siis selles mõttes, et naljakas oleks kui ka Pete niimoodi rääkida oskaks...mida ta kindlasti ka oskaks kui tal vaid oleks võimalus Eestis mõnda aega elada.

Raine mainis kuidas talle Viljandi meeldib ja kuidas Viljandi on tema hingelähedane linn. Mina ei mäleta millal mina viimati Viljandis käisin (lapsena kindlasti kunagi) ja kuigi meil oli seal väga tore koos olla siis minule Viljandi sama tunnet ei jätnud. Minu lemmik linn on kõikumatult Haapsalu (seda siis peale Tallinnat).
Suured tänud Rainele, kes meie kohtumise korda saatis ning meile Viljandit tutvustas. Ma arvan, et järgmisel suvel oleks tore kohtuda Haapsalu lossivaremetes?! :)

6 comments:

 1. Väga toredad kohtumised :) Meie oleme homsest Viljandi lähedal, üheks päevaks läheme kindlasti linna ka, mul ka seal tuttavaid :)

  ReplyDelete
 2. Minge siis kindlasti randa (järve äärde). Seal on suur mänguväljak :)

  ReplyDelete
 3. Väga armsad pisikesed väliseestlased. Loodan et kunagi ka päris eestlased :)
  Minu lemmiklinn on ka Haapsalu kus ma sündisin ja veetsin pool lapsepõlvest :)

  ReplyDelete
 4. Tòesti millised armsad piigad!

  ReplyDelete
 5. Ühinen eelnenutega - nii ilusad tüdrukud ja pildid.

  ReplyDelete