Wednesday, 30 May 2012

NÄTS

Lugesin kuskilt alles hiljuti, et kui sibula hakkimise ajal nätsu närida siis ei hakka silmad vett jooksma. Hakkasin siis mõtlema, et millal ma viimati üldse nätsu närisin? Mingi mitu, mitu aastat tagasi vist. Siis püüdsin meenutada, et kas ma üldse viimasel ajal olen kedagi teist nätsu söömas näinud ja ei tulnud küll ette sellist momenti. Vanasti oli ikka juhtumeid kui kinga alla või kuskile pükste/seeliku külge jäi kellegi maha visatud või tooli külge 'peidetud' vana näts aga isegi seda ei ole enam juhtunud. Maha visatud nätsu plönnid ei tule samuti silme ette. mis toimub? Kas tõesti tänapäeva inimesed ei söö enam nätsu nagu enne või olen mina lihtsalt nätsurongist maha astunud?


Kuidas teiega on? Kas nätsutate veel?

9 comments:

 1. ma kùll nàtsutan, aga mitte iga pàev, vahel mitte ka kord nàdalas, aga siiski paar korda kuus tuleb ette.
  ja just tàna astus sòbranna oma kingaga òues kuuuuumal asfaldil olevale nàtsule peale, mis siis venis ja venis ja venis kohe mite meetrit tal seal talla all...

  ReplyDelete
 2. Ma pole nàtsu vàhemalt 7 aastat sòònud - nii kui Itaaliasse tulin, sest siin minu tuttavad-sòbrad ei nàtsuta ning sedasi see komme maha jàigi. Isegi puudust ei tunne.

  ReplyDelete
 3. Eurooplased eriti ei nätsuta, jah ... Isegi poes on raske nätsupakke üles leida. Tunnen puudust küll!


  (lugeja Prantsusmaalt)

  ReplyDelete
 4. Minul on ikka vahel näts suus, aga nii et keegi arugi ei saa :) Meeles on, kuidas mulle kord nätsu pakuti ja siis kohe arvati, ega ma ju ei taha, sest ma ei näri seda. Mulle eriti siinsed tavalised nätsud ei meeldi. Olen Eestis käies Jenkkit kaasa toonud, selles olev xylitol pidi hammastele muide hea olema!

  ReplyDelete
 5. Mina pole ka mitmeid mitmeid aastaid nätsutanud. Mulle ei meeldi enam nätsutada kui maitse on kadunud ja see juhtub nii ruttu.
  Lapsed vist küll nätsutaks kogu aeg kui neile seda ostaksin. Vahest siiski saavad :)

  ReplyDelete
 6. Eestis olin ikka "heavy user", aga nyyd t6esti enam ei kasuta.

  Maha j2tsin sellep2rast, et mingil hetkel muutis stimorol midagi oma koostises ja enam ei meeldinud ja nii ta j2igi. siin polnud ka samu suur pakke myygil.

  ReplyDelete
 7. Mina nàtsutan vaid siis kui Eestist jenkkit kaasa toon, tol vaid xylitol sees, teisetel on ka aspartaam, teada mùrk!

  ReplyDelete
 8. Nii, tuleb välja et näts on oma populaarsuse kaotanud :)

  Nüüd tuleb mul meelde et ma jätsin ka just koostisosade pärast vist selle nätsu söömise siin järgi. Vanasti tõin Soome läeva pealt karbitäie siniseid ja rohelisi Jenkkisid kaasa.

  Teretulemast lugejale Prantsusmaalt :) Siin kommentaarides ei olegi enne Prantsusmaa vaatenurki avaldatud nii et igati teretulnud:)

  ReplyDelete
 9. Mina olen ka mitu aastat Jenkki peal nüüd selle xylitoli pärast. Teisi ei puutugi. Närin ikka iga päev. Ega see esteetiliselt ei pruugi ilus pilt olla muidugi (mõeldes näiteks kriitikale, mida president meil sai), nii et kui ise näeks ennast kõrvalt, siis ei pruugiks nii palju.

  Mis puutub vanade nätsude tooli alla ja kuhu iganes kleepimisse, siis seda on küll väheks jäänud, praktiliselt polegi. Ehk oli mingi loll vene komme, mis kadus koos vene nätsuga.

  ReplyDelete