Monday, 7 May 2012

MUUSIKALI ELAMUSED

Kui vähegi võimalik, siis soovitan kindlasti Londonit külastades ära näha üks muusikal. Mina olen näinud 13 erinevat show-d (mõnda mitu korda) ja võin julgelt öelda et pettuma ei ole pidanud peaaegu et kordagi. Kui ehk siis vast muusikal 'Fame' ei jätnud mulle nii elavat mälestust, aga seda mitte sellepärast, et see hea ei oleks olnud, vaid pigem sellepärast et ma olin lapsena nii suur Fame filmi fän, et muusikal lihtsalt ei suutnud filmiga minu jaoks võistelda. 

Tavaliselt on olnud nii et olen alati käinud muusikale vaatamas kellegagi kes on mulle (või siis hiljem meile) Inglismaale külla tulnud. Kuna mu tädi tulek meile külla paar nädalalt tagasi, oli tema esimene Inglismaa reis, siis mõtlesime, et peaksime ta kindlasti ka muusikali vaatma viima. Kaalukausile jäi LION KING. Mina olin seda etendust juba 2 korda näinud ja Pete ühe korra, aga arvasime, et see oleks just sobiv nii mu emale, kui tädile ja mis peamine, Gretale. Nimelt otsustasime et on aeg Gretale muusikalimaailma tutvustada. Kuna ta on meil oma noorele eale vaatamata juba 15 korda teatris käinud, siis olime kindlad et ta naudiks seda 3 tunnist etendust täiega. Ma mainin samas ka ära, et kuigi Lion King on tegelikult lastele mõeldud jutt, siis on need pigem täiskasvanud, kes muusikalist suurt elamust saavad tänu väga võimsatele ja andekatele lavakujundustele, no ja lapsed muidugi ka, aga lapsi leidub etendusel 'tänu' väga kallitele piletitele ikka väga vähe. 

Piletid muideks on kallid, aga igati oma hinda väärt. Show avalöök on juba nii võimas, et pisarad tulevad silma (ka kolmandat korda vaatates). Meie maksime üle £65 naela inimese pealt (lastele eraldi hinda ei ole) ja tõesti kui sul on kaks või enam last peres, siis sellist lõbu ja ilu juba kergelt lubada ei saa. Võib olla on piletid mitu kuud ette,tellides odavamad ning kohtadel kus vaateväli on mingil määral häiritud on samuti odavamad piletid, aga ma ei tea võib olla on aastatega see muutunud ja nüüd on kõik piletid enam vähem 40+ naela ringis.

Greta elas meile pea nädala täielikus Lion King lummuses ja veel eile laulis autos HAKUNA MATATAt. Aina aga küsib et millal me uuesti seda vaatama läheme, aga kuna sellist summat nii kergelt uuesti maksta ei tahaks, siis lohutasime teda sellega, et vanaema saadab talle hoopis Lion King DVD (mis muideks on isegi eesti keeles). Mu ema ja tädi olid samuti etendusest nii sissevõetud, et peaegu et sõnatud, seega julgen öelda et meie valik läks igati kümnesse.
Nii et kellel vähegi võimalik minge kindlasti Londonit külastades muusikali vaatama.

4 comments:

 1. Ma ka tänan sind siiani et mind "Oliveri" vaatama viisid :) Võimas oli. Kõike enam muidugi detailselt ei mäleta, aga mäletan et jäime hiljaks :D Ja Chinatownis käisime ka :)

  ReplyDelete
 2. Ha ha, ma siiski loodan et sa mäletad Oliveri rohkem kui seda et me hiljaks jäime :) (mina seda ei mäletanudgi aga no täitsa tüüpiline :)
  See oli vist mingi pea 15 aastat tagasi ja siis olid meie piletid küll odavamad kui 60 naela.

  ReplyDelete
 3. Mnjaa, see oli aastal 1996 :)
  Aga hiljaks jäime seetõttu et teatrisse mineku idee tekkis nii äkki ja piletid pidime ostma kuskilt kioskist klaasi taga isuva tädi käest ja teater oli hoopis kuskil eemal ja etendus oli juba alanud kui jõudsime. Siis üks mees juhatas meid kuskilt tagant uksest sisse, kõrget-kõrget kitsast treppi mäletan ... :) Oliveri mäletan ikka ka, jah :D

  ReplyDelete
 4. Tahaks ka n2ha, peab plaani pidama.

  ReplyDelete