Tuesday, 29 May 2012

MAKEOVER 4

Kiire update minu remonditöödest. Võin teatada, et tänaseks on kõik tööd lõpetatud ja Greta magab juba kolmandat ööd oma uues toas. Ma olen isegi suutnud Pete kontori ringi tõsta kuigi mingit värvimist või tapeedi vahetamist tema toas ei toimunud.
Ühel pool seina on tapeet. Kuna mulle see rohekas mummudega tapeet väga meeldis siis oleks tahtnud kõik seinad sellega katta. Häda aga oli selles, et need mummud olid nats läikivad ja hakkasid silmadele, eriti nendel seinadel kuhu päike langes. Teised seinad olid loomulikul ka tapeediga kaetud aga sellise tavalise valgega (millel on nats korobelist tekstuuri sees) mis vajasid vaid ülevärvimist. Värviga aga oli omaette jama. Ma olin väga rahul selle rohelise tooniga mida ma mitu aastat tagasi kasutasin aga kahjuks poes seda värvi enam ei tehtud. Hakkasin siis katsetama nendega mida müüdi. Ma ei tea mitu katsepotti ma kokku ostsin aga seda õiget ma ikkagi ei leidnud. 
Lõpuks võtsin vana tapeedi tüki kaasa ja lasin neil vastava värvi segada. Poes mulle katsepotti millegi pärast ei pakutud ja kui ma siis selle segatud värviga koju tulin tuli välja et tegu oli palju tumedama ja 'mustema' rohelisega kui ma soovinud oleks. Istusin siis mõnda aega selle 23 naelase värvipoti ees ning mõtlesin mida teha. Hull ka seda raha niisama lendu lasta. Lõpuks kallasin potti suurel hulgal valget värvi aga tulemus ei olnud ikka see mida ootasin. Seega raiskasin veel valget värvi ka. Loomulikult ei võta pood sulle sobimatut värvipotti enam tagasi seega ei jäänud mul muud üle kui lasta segada kaks uut väikest rohelist potikest. Nende segatavate värvidega on nii raske kuna toone on nii mitut ja nii väikeste vahedega et täitsa raske töö on sealt seda õiget leida. Mulle tundus see värvi valimine palju raskem kui tapeedi seina panemine. Lõpuks siiski langetasin oma otsuse nende kahe potikese vahel ja jooksin poodi tagasi ning tellisin teise 23 naelase poti värvi. Siiamaani ei tea ma kui palju raha ma nende testipottide peale ainuüksi raiskasin. No neid õnneks saab hiljem võib olla Gretaga kuidagi ära kasutada aga mida ma selle suure valet värvi rohelise värviga pihta hakkan me ei tea.

Kui seinad olid värvitud siis lihvisin kergelt puupõranda üle (peamiselt remondi käigus tulnud värvi plekke kuigi mul olid linad põrandal) ja kattsin selle kolmekordse lakikihiga. Tänapäeval on remonti ikka ilmatuma mugav teha. Värv seinal kuivad pea koheselt, põrandale võis astuda juba 30 minutit peale lakkimist ja uue lakikihiga sain üle tõmmata 2 tundi hiljem.
Volaa, uue mööbli saime ka ilma lahku minematta ülesse tuppa. Me ei saanud sofat algul isegi mitte õuest tuppa rääkimata siis plaanist see mööda meie kitsast treppi ülesse korrusele tirida. Õnneks saime tööga kergemini hakkama kui kartsime. 
Tänaseks on kogu tuba juba ära sisustatud, sorteeritud ja organiseeritud. Nüüd on mul vaja muretseda veel paar dekoratiivset elementi toa jaoks ning siis võin avaldada teile minu töö lõpptulemuse.

14 comments:

 1. Oled suure t00 teinud ja nii kiiresti. V2ga tubli:)

  ReplyDelete
 2. Bravissimo, Kerli!
  Aga kuna oma silm on kuningas, siis ma kommin nii kahe kuu pärast pöhjalikumalt ;-)

  ReplyDelete
 3. Väga kena soe roheline. Mulle meeldib selline värv ja tean omast k8est kui raske seda leida on. Poes pottides on k6ik sellised külmad toonid.

  ReplyDelete
 4. Natukene värvilisi lilli tuppa ja oehhhhhh kui bliss!

  ReplyDelete
 5. Väga ilus. Millise sofa siis lõpuks ostsite?

  ReplyDelete
 6. Muideks meil on ka uus sofa... aga roosade südametega.

  ReplyDelete
 7. Väga ilus. Mina otsisin Tabasalus kööki sinepikarva rohelist, aga välja tuli veidi teist tooni rohelise kuid harjusime ruttu :)

  ReplyDelete
 8. Pagulane, sul on õigus :)

  Raine, lille on toas täitsa olemas :) aga nendele lisaks ka palju muud kraami.

  Mermaid, Greta uus voodi ja uus sofa on kõige viimase pildi peal. Mõlemad Ikeast. Sofa nime praegu peast ei mäleta aga oli vist HAGALUND. Selline nats väiksem kui tavalinsed sofad aga samas küllaltki lai kahele täiskasvanule magamiseks ja väga mugav.
  Pildil ei ole sohval kattet peal ja voodi osa all veel.

  Kersti, mul on nii kriitilised silmad et kui ei ole õige toon siis enne rahule ei jäta kui see käes on. Ma olen seda enne proovinud lootes et harjun ära ja siis oli pärast topelt tööd et tuba jälle mööblist tühjak tassida ja uuesti värvida :) Olen selles suhtes nats hull :)

  ReplyDelete
 9. Ma nägin jah, et viimase pildi peal.. ma nime mõtlesingi.

  ReplyDelete
 10. Siin on see sofa
  http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/S69843748/#/S69843748
  Valge kattega on odavam kui teiste variantidega. Kui on plaan osta siis mine ja proovi igaksjuhuks poes ise järgi kas sulle tundub ka mugav. Meil on selline suurem sofa bed juba olemas ja oleme seal peal maganud ning teame et saab täiesti korralikult magatud aga see oleneb võib olla ka inimeste maitsest :)

  ReplyDelete
 11. Tuba on ilus. Mulle tundub, et sulle meeldis seda teha ka, hoolimata tagasilöökidest värviga.
  Ainult ühte asja tahtsin öelda, mis mind häiris varasemas postis ka - eesti keeli on ikka sohva. sofa on kuidagi... väga vale. Eesti keeles.

  ReplyDelete
 12. Luize, nii tore et mu siin ikka keegi eesti keelt kontrollib kuna jah tihti läheb segamini mis mingis keeles õige on, eriti veel kui kirjutamiseks jääb tavaliselt vähe aega ja enamalt siis kui peaks juba magama :)
  Parandan kohe ära.

  Ja, sul on õigus, mulle hirmsasti meeldib maja seest kujundada. Kahjuks/õnneks meil ei väike maja ja seega palju midagi teha ei ole aga unistada suuremast majast võib ju alati :)

  ReplyDelete
 13. ohhh, àliss....sa pead mulle kùlla tulema - ma kohe ùlde ei viitsi oma maja kaunistada vòi sàttida asju nii, et silmal hàà kaeda oless. Vòibolla kunagi saangi sellega hakkama....kunagi, kuna selle aja leian...Kunagi?

  ReplyDelete
 14. Raine, oh sa oled alles nii noor et sul seda aega veel kyllaga :)
  Pluss, te seal Itaalias elate ju valjas ilusa looduses sees seega polegi motet kodusisustuse peale nii palju panust panna, mis te seal toas ikka istute ja omi varvitud seinu passite :)

  ReplyDelete