Wednesday, 23 May 2012

MAKEOVER 3

 Paar päeva tagasi oli seis selline. Seinad on ära soojustatud ja uut tapeeti ootamas. Kuna me ise ei saanud radikat seinast ära (mingi nublakas puudus et seda tühjaks lasta) siis pidime torumehe kutsuma. Nagu ikka nende asjadega, kui arvad et on 5 minuti töö siis venib kõik palju pikemaks. Nii siis ka see kord. Torumees pidi terve maja radikad tühjaks laskma, siis leidis lekkiva torukese ja hiljem mingi probleemi veepaagis, mis pööningul asus. Me tegelikult olime kõigis nendes väikestes asjadest teadlikud küll aga ei osanud oodata et need kõik korraga ilmsiks tulevad. Loomulikult oleme rahul et kõik tööd saavad korraga tehtud aga selle käigus pidin ma pool pööningut allakorrusele tühendama, et torumees veepaagi juurde pääseks. Kuna ta pidi nagu nii mingi teine päev tagasi tulema radikat seina panema, kord kui ma olen tapeetitamisega ühele poole saanud, siis loomulikult ei olnud mul mõtet kogu pööningu kraami uuesti pööningule tagasi vinnata. Nii et ülemine korrus on meil lisaks Greta toast tulnud kolale ka nüüd kohvreid ja muid suuri kotte täis.


Üldse on meil maja praegu täielikult pahupidi. Allkorrusel on IKEA mööbel tuppa pääsemist ootamas ja suur madrats uut omanikku leidmas. Päris karguga toas ringi ei karda (nagu mingi ütlus vist on) aga komistame ja jalgu loome küll kastide ja muidu kola vastu ära.
Vähe sellest et maja seest segamini on siis nüüd tuleb välja et ka meie aias hakatakse laastamis tööd tegema. Nimelt on meil tagaaias üks noorema poolne tammepuu mille juured me naabri aeda lõhestavad. Ta soovib et me selle puuga midagi ettevõtaks. Kutsusimegi siis puuspetsialisti, kuigi meil ei olnud vähematki soovi just nüüd sellega jamama hakata ja selle peale raha kulutama. Mees tuli, vaatas üle ja andis teada et käkitegu. Tulevad, lõikavad puu kännuks ning viivad puu koos kaasneva prahiga ära. Kui me veel peaksime soovima siis lõikavad kännu ka tasaseks. Me Petega ei osanud arvata et palju selline asi üldse maksama võib minna, kartsime et mingi 600 või rohkem naela kindlasti. Mees koha peal hinda ka ei ütelnud, mis mind veel rohkem kahtlustama pani et kindlasti hingehinnaline töö, aga lubas kohe emilida. Kui siis email 30 minuti pärast saabus tuli välja et maksma läheb see värk meile VAID 130 naela + 50 naela kännu eemaldamise eest.
See summa tundus kardetud 1000 naela kõrval nii väikene et me juba peaaegu hakkasime aiast teisi puid  otsima mida võiks neile lõigata anda...
Järgmisel laupäeval nad siis tulevad. Loodan et mina olen Greta toaga selleks ajaks ühele poole saanud. Eks näis.

3 comments:

 1. Nii naljakas lugeda et keegi tuleb suure raha eest aeda puid maha võtma :) Aga jah kui tuttavat saemeest pole ja puukütet ka mitte, siis pole ju selle puuga ka pärast midagi teha nagunii ...

  ReplyDelete
 2. Oi jah kuigi meil endal on saag olemas siis puud me sellega ise saagima kyll ei hakka. Tuttaval ka ei laseks, kui ta just selle alal spetsialit ei ole. Vaikenegi vigastus laheks meile kalliks maksma nii et teatud tood jaagu ikka spetsialistidele.
  Ja kui puu mahasaagimisega saaksgi hakkama siis parast puu ara viimise eest peab nagu nii maksma nii et parem siis juba et yks mees teeb molemad tood ara.

  ReplyDelete
 3. Jajah.. ja täpselt sama naljakas on aknapesija tellida. Eestis ei oleks see mõttessegi tulnud. Siin on aga sellised aknad, mis käivad nii lahti, et teisel korrusel ise pesta ei saa.

  ReplyDelete