Friday, 11 May 2012

KEW

Käisime ema ja tädiga Kew Gardens. Emaga oleme seal ennegi käinud aga kuna see asub ilmatu suurel maaalal siis võib seal lausa igalnädalalõpul käia ja vaatamist oleks ikkagi. Seda enam et erinevatel aastaaegadel õitsevad seal erinevad puud, põõsad ja lilled js seega lillehuvilistel igav juba ei hakka. Kuna käisime nädalal sees ja Pete meil kaasas ei olnud siis mina tahtlikult ei võtnud enda kaamerat kaasa. Tavaliselt on Pete meil mu kaamerakoti kandja või siis Greta kantseldaja samal ajal kui mina pildistan sest mõlemat korrraga teha oleks mulle nats liig. Samuti proovisin ma vältida lisa fotode töötlemist sest teadsin et kord kui kaamera kaasas siis kindlasti teen jälle sadu fotosid. Seega need fotod mis siinon on tehtud ema kaameraga.
Lühidalt kirjeldades on Kew Gardens kõikide taimesõprade paradiis. Ilmatu suures kivimüüriga ääristatud aias on mitu klaaskasvuhoonet, mitu muuseumit ja näitust, parke ja ajaloolisi maju, lilleväljasid ja erilisi ja haruldasi puid. Siit paar pilti kasvuhoonest seest poolt.
Ei tea kaua mind siin veel piinatkse nende lillede ja puude vaatamisega?

Kew Palace ehitati 1631 aastal ja millest sai hiljem Inglismaa kuninga George III üks elukohtadest. See sama kuningas kes läks hulluks ja kellest on tehtud kuulus film 'Madness of King George'. Peale tema surma seisis loss tühjana. George IV tahtis selle lossi ära lammutada ning tema vend William IV taas kakskorda suuremaks ehitada aga need tahtmised jäid vaid plaanideks. Kuninganna Victoria (George III lapselaps) oli see kes maja lõpuks rahvale vaatamiseks avas. Ma ei hakka siin täpsemalt maja ajaloost rääkima aga lisan nii palju et see vanaaegsetesse riietesse riietatud daam uksel rääkis meile täiesti valet juttu maja ajaloost. See tuli välja alles siis kui ma majas sees olles ühe teise tädikese käest midagi küsisin ja siis tema täiesti vastupidist väitis. Ma nägin vist küll täielikult loll välja aga no nii palju ma ikkagi inglise keelt oskan et tean et mina uksel oleva naise jutust küll valesti aru ei saanud - viga oli ikka temas :) No vahet ei ole. Maja mulle väga meeldis, eriti viimane korrus mis oli jäetud sellisesse seisu nagu kogu maja siis oli kui see riigi valdusse peale sõda läks. Seda nähes sai alles aru kui palju tööd ja raha võtab ühe (mitte üldse suure) maja restaureerimine.


Kew Gardens asub Londonis, Richmondi külje all Kew-s ning on koht kus on tore kogu päev veeta. Lastel on seal palju ruumi jooksmiseks ja mängimiseks ka lillede ja puude, põõsaste imetlemisele lisaks.

2 comments:

  1. victoria ei saa kuidagi olla georg III vanaema, siin on miskit vilu. aga koht on vaga kaunis !

    ReplyDelete
  2. Oi, suur tänu et viga märkasid. Loomulikult ei saa tegu olla vanaemaga vaid ikka lapselapsega (ajasin grandmother granddaughter segamini).
    Parandasin ära :)

    ReplyDelete