Sunday, 13 May 2012

HÄDAS LAPSE VOODIGA

Mul on kodukujundamisega nats samad lood kui juuste lõikamisegagi. See tähendab siis et kui mul tuleb tunne et vat just nüüd on vaja juukseid lõigata siis see peab ka kohe paari päeva jooksul toimuma. Sama siis mööbli ümber tõstmise või välja viskamisega koduseinte vahel. No tegelikul kodus tahaks ma pidevalt midagi muuta aga enam jaolt on see probleemiks et maja jääb liiga väikeseks.

Ma olen juba pikka aega plaaninud ja unistanud Greta uuest toast. Õigemini siis sellest et talle uue voodi saaks osta. Praegu magab ta veel võreta beebivoodis kuhu ta küll ära mahub aga siiski oleks tore kui lapsel oleks eakohane voodi kus ta saaks ennast igat pidi vabalt sirutada. Selle voodi ostuga aga on igati jama. Esiteks ei ole me seda veel sellepärast teinud et Greta tuba on praegu ka külalistetoa rollis kuna seal on tema beebivoodile lisaks suur kaheinimese voodi. Kui meile külalised tulevad ööseks (mida küll ausalt öeldes tihti ei juhtu, väljaarvata minu ema) siis on sealt nii kerge Greta võrevoodi meie tuppa tõsta ja Greta tuba külaliste kätte anda. Nüüd aga on see probleem et kui me lapsele suurema voodi ostame siis kaheinimese külalistevoodi sinna tuppa enam ära ei mahuks (no ära mahub aga siis oleks tuba vaid voodeid täis). Samas jälle hirmsasti tahaks et oleks see võimalus et saaksime külalistele pakkuda oma tuba ja privaatsust ja mitte vaid suurestoas lahtikäival sofal magamist, mis on tegelikult väga mugav.  (Meil on kolmas magamistuba ka aga see on nii väike et kõlbab vaid kas beebidele või siis kontoriks).
Sobivaid voodeid ja erineviad variante olen ma juba pikka aega kaalutlenud ja vaadanud aga kuna meil oli plaan selle suvised külalised enne ära võõrustada kui toa muutmiseks läheb siis mingeid kindlaid otsuseid voodi ostu kohta veel langetanud ei olnud.
Ja nüüd, reedel, tuli mul siis äkki see MA TAHAN KOHE MIDAGI MUUTA tunne peale ja ma vedasin Pete IKEAsse voodeid vaatama.
Tegelikult me proovime teha kõik et voodi saaks kuskilt mujalt ostetud aga tundub et lihtsalt ei leidu üheski teises poes sellist mis meile nii tegumoe kui mõõtude pärast klapiks. Kuskilt butiik poest me loomulikult 1000 naela eest lapsele voodit ostma ei hakka kuigi oleksime nõus maksma rohkem kui Ikea hinnad. Ega meil Ikea vastu midagi otseselt ei ole aga lihtsalt tahaks vahelduseks midagi muud ja nats unikaalsemat kui seda mida Ikea poolele maailmale pakub :).

Kuna eesmärgiks oli siiski osta selline voodi mida saaks vajaduse korral ka kahele inimesele pakkuda siis oli valik nii naride, ühe inimese voodi koos all oleva varuvoodi või mudilasevoodi ja väikese sohva vahel. Greta muidugi sooviks nari (milline laps ei sooviks) aga pooliku kõrgusega naril ei ole suurt mõtet kuna lisavoodit me seda omades ei saaks ja täis kõrgusega narid ei mahuks tuppa hästi ära.
Algul mulle meeldis selline nari nagu all oleval pildil. Seda just trepi pärast mis ei ole selline otse ja sirge vaid nats turvalisema ehitusega. Riiuli osa nari taga on samuti hea ruumipuuduse mõttes kuigi ma ei kujuta ette kuidas oleks magada käsi või jalg otsapidi riiulis. Samuti arvan ma et all voodis magades kukuks padi kindlasti põrandale kuna voodi peatsis ei ole kõrgendust mis seda takistaks. No õnneks langes see variant ise enesest ära kuna mõõtmete poolest oleks liiga palju ruumi võtnud. Ühte pidi ongi hea siis ei pea muretsema voodist alla kukkuvate laste pärast.
Sama juhtus ka sellise nariga kuna selle voodi jaoks jäi meie lagi liiga madalaks. See oleks muidu eriti hea olnud nii astmete (redeli) kui ka kolmanda voodi võimaluse poolest.
Veel kaalutlesime sellist pooliku kõrgusega nari aga kuna need olid kõik interneti poodides siis ei olnud meil neid voodeid võimalust oma silmaga näha ja käega katsuda. Neid mis poodides nägime ei olnud kas hea kvaliteediga või siis ikkagi nii madalad et sohvavoodit nende alla ei oleks mahtunud.
Vahepeal kaalutlesime Ikea sellist voodit. Kui need mingi aeg tagasi Ikeasse ilmusid siis ma arvasin et meie mure on murtud AGA no need on ikka igavesed lahmakad voodid ja mis kõige hullem Greta ei ulata nendele ilma toolita ronida. Plus siis sellele lisaks on see voodi talle nii meeletult suur (või siis tema selles nii väikene)


Valgel, mis värvi poolest on ilusam, on veel sellised paneelist seinad ümber et näeb eriti kasti moodi välja.
 Leidsin kuskilt internetist sellise pildi ja ma ei tea, kuigi suuruse poolest mahuks meile ära aga no ei meeldi mulle see.

Enamus inimesi on soovitanud meil kohe üks üheinimese voodi osta et siis ei pea pärast uuesti voodit välja vahetama. Olen sellega täitsa nõus, et nii oleks taibukas teha AGA meile on see nii tähtis et voodi oleks selline mugav ja hubane (nimelt me oleme siin peres kõik sellised 'pesapunuja' tüüpi) et ma ei suuda ettekujutada kuidas Greta magaks endast kaks korda pikemas voodis. Mul ei ole midagi selle vastu kui teised pered poole lapse voodist kaisukarude alla, näiteks, matavad aga mulle see ei meeldi, plus meil ei olegi nii palju karvaseid loomakesi et nendega ruumi täita.  Mõni neist nägi üsna normaalne välja aga ikkagi ei sulanud mu süda neid nähes.


 Lõpuks jäime ikkagi selle juurde et tuppa tuleb mudilasevoodi ja sellele lisaks lahtikäiv sohva. Reede õhtul läksime Ikeasse vaatama kuidas sobivad variandid päris elus välja näevad. Tegelikult nii väikeseid ja ilusaid ning normaalseid lahtikäivaid sohvasid kui Ikeas ei ole mina mujalt veel leidnud.
Mõõtmete poolest sobis meile see, kuigi seda oli vaid ühte värvi saada. Kohal käies selgus et see on ikka väga ebamugav nii istumiseks kui magamiseks. Hind oli vist 89 naela.


Teiseks valikuks oli selline sohva. Loomulikult mitu korda kallim aga selle eest väga mugav. Lahti ja kinni panna samuti väga lihtne. Kahju ainult et valida on 3 erinevat värvi katete vahel. 

Selline sohva mahuks hästi tuppa ära mudilasvoodiga. Mudilasvoodeid on Ikeas mitut mida valida aga meile meeldib vaid see. 
Lahkusime Ikeast reedel küll nats targematena aga siiski lõplikut otsust ei langetanud kuna suve lõpuni on ju veel aega....
No nii ma vähemalt arvasin kui reedel magama läksin aga järgmisel hommikul tuli mulle see MA PEAN JUST PRAEGU MIDAGI TEGEMA tunne peale ja ma lihtsalt vallutasin Greta toa. Viskasin välja suure voodi ja hakkasin mööblit mõõtma ja paigutama ja arvutama ja veel kord mõõtma. Suure voodi põhja anname kuskile tasuta ära aga suure madratsi tahaks küll väikese raha eest maha müüa kuna see on peaaegu et tuliuus. Ostetud aasta või kaks tagasi ja sellel on vaid mu ema paar korda maganud ja meie ehk kahel korral.NII ET KUI KEEGI SOOVID SIIN MAAL SUURT MADRATSIT siis andke teada. 

Kord kui suur voodi oli Greta toast väljas ei olnud enam taganemisteed, mis mulle tegelikult üsna suure hirmu peale ajas. Kõik juhtus nii ruttu et ma ei taibanud isegi toast enne pilti teha et siis pärast oleks hea uue sisustusega võrrelda. Tänase pealelõuna veetsimegi mööda mööblipoodisid tuulates et proovida siiski leida midagi Ikea väliselt. No tõesti nii magetat valikut kui meie suuremates mööblipoodides on annab ikka otsida. Valikust oli tegelikult asi kaugel. Lõpuks leidsime end uuesti Ikeast (Greta juba autost hüüdis et me olime ju siin eile :) kus ma teist õhtut järjest kausitäis friikartuleid sõin kuna nende söökla toiduvalik on nii kasiseks jäänud, et minusugusele seal lihtsalt midagi muud ei olnudgi saada. Kuna nii suur nälg oli siis polnud valikut kuigi mulle need üldse ei maitsenud.

Koju tulime sealt ikkagi tühjade kätega kuna tahtsime kontorisse uue laua tellida aga me ei teadnud peast mõõtmeid. Et kojutoomise trantsportkulusid kokku hoida läheme Ikeasse homme uuesti mööblit tellima. Nii et siis oleme terve seekordse nädalalõpu Ikeas veetnud :)
Loodan et ma pärast omi ostusid ei kahetse ja et ostetud asjad ikka Greta tuppa ilusti ära mahuvad.  Ma küll igati püüdsin ilma Ikeata hakkama saada aga ei õnnestunud. Pärast kindlasti leian kuskilt poest midagi huvitavamat aga õnneks paari aasta pärast saan ju mudilasevoodi uuesti välja vahetada ja taas tuba kaunistada :)

Tuli pikk ja puine jutt aga kell on peaaegu 2 öösel ja mul ei ole ilukirjanduse jaoks praegu vähematki energiat :)
PS. Järgmisel korral panen siia need pildid millised minu unistuste lastetoad välja näevad.

5 comments:

 1. Meil oli ka nii nari, kui sofa teema päevakorral. Vaatasime Ikea narisid, ka neid, mis alt tühjad, aga nad on jube lahmakad. Aga jätame ikka vana voodi ja muretseme hoopis kirjutulaua.

  Sofa teema on ikka päevakorral.. leidisme Ikeast ühe variandi ka. Aga see, mis põrandale lahti käib, on jube. Ebamugav ja igatepidi jama. Mulle meeldib selline sofa mis käib kylje peale yhe tõmbega lahti.. nagu vene aeg diivanid olid.

  Mul õde ostis oma lapse toa Mamasest ja Papasest. Sulle sealt ei sobi midagi?

  ReplyDelete
 2. Meil on toosama Ikea voodi, valge.
  Algul tundus kùll suur aga òhukese madratsiga mahtus isegi see asi ette, et ta maha ei keeraks end òòsel.
  Ja suur pole kuidagi, jalutsis magavad kòik pehmed loomad ja Uba mahub ka kaissu ilusasti àra ja kui halb uni on mòni òò siis mahun minagi kaissu magama...

  Meil on eraldi kokku pandav futon madrats, mis kàib suureks padjaks kokku ja mida oleme seni vanaemale andnud ja ta on Anni kòrval maganud.
  Nùùd on plaanis osta ka uus peenike madrats ( kui Anni magab ùksi siis vòivad nad ùksteise peal olla nagu ikeas oli), et saaks veel rohkem inimesi lapse tuppa àra mahutada ;)
  Iga kord on laps elevil, et keegi tema toas magab, temaga samas voodis.

  ReplyDelete
 3. Mermaid, minu arvates need Ikea narid ei ole ilusad. On palju ilusamaid narisid pea sama raha eest ja ka veel selliseid pool narisid kust alt käib välja tõmmatav kirjutus laud välja. Me oleks peaaegu et sellise ostnud aga see ei oleks lahendanud külaliste probleemi :)

  Mamas Papas oli ainuke pood kuhu me ei hakanud sisse minema kuna ma arvasin et seal on rohkem beebide värki. Aga ma nüüd igaks juhuks kontrollin üle.
  See sofa mida meie Ikeast mõtleme osta käib küll jube kergelt lahti ja on väga mugav. Meil on sama tüüpi suurem kodus olemas juba ja see käib nats keerulisemalt lahti (kuigi ikkagi 1 minuti töö) ja sellest saab ka väga mugava moodi nii et nende üle me kaeba :) See 89 naelane oli aga küll täielik jama kuigi teatud oludes jälle taas ajab asja täitsa ära.

  Ruudi, no näed teil on algatuseks juba Uba ja karvased loomad kellega voodit täita (ja vanem laps ka ;) Ning ma kahtlustan et tuba samuti palju suurem kui meie 3x3 meetrit :) Ma kaalutleksin seda voodit veel kui seda tumedamat võredega varianti oleks valgena, mulle need suured paneelid ei meeldi nii väga ja värvima ei tahaks ka ise 300 naelast voodit hakata.

  ReplyDelete
 4. laps oli pea 2 kui sinna voodisse kolis ;) Algul oli jahh kuidagi palju ruumi ja algul kutsuti mind tihti ka kaissu...

  ReplyDelete
 5. Meil on tüdrukutel suur nari mille kolisime kaasa Tabasalust. Alguses magas Johannes nari alt välja tõmmatavas sahtlis. Nari valisime kohe täis suure. Mina mahun ka sinna magama. Nüüd on Johannesel pool kõrge nari mille all on maas madrats ja kunagi läheb Marta sinna magama. (kui ta niikaua kaisus ei maga kui Laura välja kolib :D) Voodid on meil Eesti toodang ja firmast Suwem
  http://www.suwem.eu/lastetuba-lastetoamoobel

  ReplyDelete