Friday, 23 March 2012

VEEL ÜKS HOMMIK

Tavaliselt algavad meil hommikud nii et kui Pete on kella 6 ajal tööle läinud siis kuskil 7 ajal (või nats hiljem või varem) ärkab Greta. Ärkamine käib nii et hüütakse mind ja mina pean siis tema tuppa talle järele minema. Kui Greta võrevoodis magas siis oli selline hommikune voodisse järgi minemine ehk veel vabandatav (kuigi Greta oskas sealt ka ise välja ronida) aga kui me voodil ühe külje lahtiseks tegime ja laps ikka ei nõustunud ärgates ise ennast meie tuppa lohistada siis hakkasin plaani pidama kuidas väikest inimlooma ümber treenida. Ma ei tea kuidas teiega aga minule meeldib hommikuti peale ärkamist veel natuke aega voodis lesida ja aeglaselt silmad lahti teha ning mitte sealt pool segasena keset sügavat und äkki püsti karata ja teise tuppa joosta. 
Plaanisin mitu päeva väikeste reward chart (mis iganes see siis ka eesti keeles oleks) tegemist kui siis hoopis jäi poes ette juba valmis tehtud varian - kiisu, kutsu kleepekatega veel peale kauba.
Seletasin Gretale et igal hommikul kui ta ärgates ise meie voodisse tuleb saab ta ühe kleepeka ja kui tal on kokku saanud 6 kleepsu siis saab ta auhinnaks väikese jänku sokolaadi. Joonistasin pildid ka paberile et lapsel ikka meeles püsiks et mis auhinnaks saab olema ja mida ta selle heaks tegema peab kuigi teadsin et vaevalt et ta sokolaadi saamist ära hakkab unustama.  Süsteem töötas hästi ja võin öelda et laps on meil nüüd treenitud. Täna hommikul õnnestus tal isegi nii vaikselt mu voodi juurde hiilida et ma lausa ehmatasin kui äkki silmad lahti tegin.
Kuigi meil nüüd üks mure murtud siis sellele lisaks on kohe ka teine. Nimelt kohe kui Greta on meie voodisse tulnud siis hakkab ta nõudma et me allakorrusele läheksime. Vanasti oli et tahtis kohe süüa. No tegelikult tahabgi ta alla minna et süüa saada. Mul häda et jälle olen olukorras kus ma pean kiiruga voodist välja tormama ja last teenindama hakkama. Mõnedel hommikutel mul siiski veab kuna ma käsin tal ise alla minna ja seal mängida niikaua kui ma end riidesse panen. Mõnedel imelistel hommikutel ta seda ka teeb, eriti nüüd kui õues on valge. Sellistel kordadel ma siis kuulen kuidas ta oma väikest tooli mööda kööki ringi lohistab ja endale süüa otsib. Tavaliselt saab ta banaani kätte või seemnete koti kust ta endale siis ohtralt seemeneid kallab. 
Ühel hommikul (küll juba mõnda aega tagasi) avanes mulle alla tulles selline vaade. Beebi emme oli endale kilepõlle ette pannud (ma isegi ei tea kust ta selle leidis kuna me juba ammu ei kasuta neid) ning oli sahtlist puhta köögirätiku võtnud et siis steriilselt oma beebi mähet vahetada.
Kui olin need pildid ära teinud läksin taas omi asju tegema. Kui ma siis mingi aja pärast märkasin et Gretat enam allkorrusel ei ole aga et ülevalt kostab veevulinat läksin ruttu vaatama. Tuli välja et emme pesi beebi täis pissitud kombekat.Pärast oli radika peale kuivama ka pannud aga siis ma ei viitsinud enam kaamerat tooma hakata. Tegelikult on meil selliseid pikki hommikuid nädalas vaid kaks kui me kusagile varakult tormama ei pea. Hommikuti tulevadgi tal kõik mängud kõige paremini välja ja loomulikult just siis kui kuhugile peab minema on alati kõige põnevam mäng käsil. Täna hommikul näiteks aga ei olnud allakorrusele minekust piiksugi. Laps tuli, ehmatas mind peaaegu surnuks ja siis läks tagasi oma tuppa kus ta üle poole tunni raamatuid vaatas samal ajal kui mina voodis shokist toibusin.

6 comments:

 1. No ja mul on neid tegelasi 2 ja kokku siis neli kàtt, kes teevad igasugu "mànge" :D

  aga vàhemalt on rahu javaikus majas :)

  ReplyDelete
 2. Ja emme pühkis beebi pepu ka puhtaks :D
  Imeline aeg lapse arengus.

  ReplyDelete
 3. Vannitoa aken vajab pesemist :D

  ReplyDelete
 4. Mermaid, no ma ei tea, ma tavaliselt ei hakka paari hambapasta pritsme parast akent igal hommikul pesema aga kui sa seda yldist udusust aknal silmas pead siis see ei ole mustus vaid just selline me vannitoa aken ongi, labipaistmatu. Pole just erilist isu naabrite silma end parast vanni kuivatada :)

  ReplyDelete
 5. Kui armas! Meil ei mähi ja pese keegi nukkusid. Veel. Meil on hommikuseks mänguks mõõgavõitlus...

  ReplyDelete
 6. Ei ma seda üldist ikka mõtlesin. Täitsa jätab sihukese mulje, et on must :) Aga noh, see on ju loogiline, et on mustriga aken.. meil on ju ka. Peaks vaatama, kuidas see pildi peale jääb.

  ReplyDelete