Friday, 17 February 2012

VEEL MÄNGUASJADEST

Käisime eile poes Greta sünnipäeva kingitusi ostmas. Õigemini siis Greta ja Pete ajasid omi asju samal ajal kui mina kingitusi ostsin ning pärast läksime restorani sööma.
Kui ma Early Learning Center poes Gretale pasunat ostsin (mida Greta sünnipäevaks tahtis) siis juhtus seal olema jälle mingi allahindlus (mulle tundub et seal ainult allahindlused ongi kogu aeg) ja silma jäi paar asja. Early Learning Center on Inglismaal hästi tuntud mänguasjade pood mis müüb nii nimetatud lapsi arendavaid mänguasju. Ma ise otseselt hull selle poe järgi ei ole kuna enamus mänguasju selles poe siiski plastmassist (mis sest et sellisest kestvast) ja mina eelistan puitu aga paar asja meil siiski kodus on ja oleme nendega väga rahul.
Muideks nendele kes veel ei tea siis Eestis on väike osa sellest poest Mothecare-i poes Roccal Mare ostukeskuses. 
Sebin siis seal poes riiulite vahel ja otsin mida osta, kuna mul oli lapse sünnipäeva puhul saadetud 20% allahindluse kupong ja oleks nagu soovinud seda kuidagi kasulikult ära kasutada. Varsti jäigi silma selline vägev saksofon mille saab ise kokku panna just sel moel nagu ise heaks arvad. Haarasin karbi kohe kätte, seda enam et hind poole odavam, kuna minu arvates super lahe idee endale sedasi pasunaid ehitada. Teadsin et kui ma selle Gretale sünnipäevaks kingiksin siis ta oleks pettunud kuna ta ootab sellist klassikalise kujuga pasunat, kuigi samas tean et talle väga meeldiks ka ise oma pasun kokku panna. Haarasin siis selle karbi kaenla ja otsustasin et mõtlen asja üle nii kaua kui poes ringi käin et millist pasunat siis lõpuks osta.

Astusin siis sealt pasuna riiulil juurest ära järgmise riiuli juurde ja kohe hakkas silma selline asi.
Karbi sees vikerkaare värvi kellukesed. 
Karbi sees istusid värvilised kellukesed samal ajal kui minu peas helisesid Montessori kellukesed. Ma ei tea, kuigi tegu ei ole otseselt mingi Montessori materjaliga siis samas tean et nende kellukestega saaks nii palju asju teha ja mängides lapsele igasugu tarkust õpetada. Värvid, numbrid, kordinatsioon, muusika jne. 
Kellukeste üle ma nii kaua ei kaalutlenud vaid krabasin karbi kohe kaenlasse teadmisega et selle ma ostan. 15 naela eest ei oleks võib olla ostnud aga 7.50 on nad igati väärt.
Kellukestega oli kaasas ka laululeht aga sellega ei hakkama ma Gretat küll kohe alguses piinama. Ma jagan kellukeste kasutamise eraldi ettappidesse vastavalt raskus tasemele. Alguses teen talle eraldi kaardid kuhu  joonistan lihtsalt 2, 3 või 4 jne värvilist pallikest ja tema saab siis vastavat värvi kellukesi vajutada. Alustan paarist kellukesest ja suurendan nende arvu sujuvalt vastavalt sellele kuidas Greta ülesandega hakkama saab. Siis teen sama numbritega, et kirjutan numbrid kaardile ja Greta peab lugema ja vastava numbriga kellukesi vajutama. Peale selle teen võib-olla mälu treeningut, et mina vajutan kollast, punast ja rohelist ja tema samal ajal peab tähelepanelikult jälgima ja siis samas järjekorras järgi tegema. Taas suurendan kellukeste arvu vastavalt Greta võimetele olles ettevaatlik et ma ei hüppa näiteks kohe 3lt kellukeselt 5le. 
Kui need etapid on läbitud siis hakkan talle hoopis suuliselt ütlema et vajuta kollast või rohelist või sinist. Siis peab ta teadma mis värvist on juttu ja vastavalt sellele reageerima. Sama meetodit kasutades saan ta kuulmis mälu treenida üteldes näiteks  et vajuta sinist, kollast ja punast, suurendades värvide arvu vastavalt Greta võimetele. Ning siis taas sama numbritega. Kuna Greta minu teada numbreid kirjapildis ei tunne siis see oleks liiga raske ja pealetükkiv mäng talle mängimiseks aga samas jälle hea materjal numbrite õpetamiseks. Alles siis kui kõik need etapid on läbitud võin kindel olla et kui ma talle karbis kaasas olnud laululehe ette annan suudab ta sealt ilma raskusteta ilusaid lugusi maha mängida.
Nii et ühest karbist nii palju tegevust vaid 7.50 eest on minu arvates igati väärt ost. Või mida teie arvate?
Nagu piltidelt järeldada võite siis tulin koju kahe pasunaga, kellukestele lisaks. Neid asju me Gretale sünnipäevaks küll ei kingi kuna meil on talle juba kõik kingid olemas aga paneme need kappi õiget momenti ootama kord kui sünnipäeva möll on möödas. 
Pean vist homme poodi tagasi minema kuna need oleks head kingitused Greta sõpradele ja sõbrannadele. Hea hinnaga veel kõigele lisaks.
Kui keegi on huvitatud siis andke teada :)

1 comment:

  1. need kellukesed tunduvad p2ris toredad, kui poodi veel asja, v6ta mu tydrukutele palun 1. Siis peab ruttu jalle kohtuma enna kui suureks saavad:)

    ReplyDelete