Sunday, 5 February 2012

HURRAAAAAAA...

No nii, hommikul oli meil õues -3 kraadi. Mõõõõõnus. Pete läks Gretaga oma käe taastusravi sessioonile ja pärast Richmond Parki hirvi taga ajama ja lõunat sööma. Toppisin Gretale paksud riided selga ja saatsin issiga välja. Ise koristasin samal ajal nats maja, tegin endale pannkooke ja vaatasin telekast saadet Putinist ning siis läksin üksinda Kingstoni shoppama....Mõõõõnus :)


Õhtul läksime sõprade juurde sünnipäevapeole, nii umbes 40 minuti kiire autosõidu kaugusel meist. Millegipärast algas see sünnipäev alles kell viis õhtul ja kui me kohale jõudsime hakkas kergelt lund sadama. Loomulikult olid kõik väga ärevil ja õnnelikud maha langenud lume üle ning kogu õhtu jooksul käidi pidevalt kontrollimas et kui palju seda juba maas on. Kui söögid olid söödud ja küünlad tordi pealt ära puhutud valmistusime just seltskonnamänguks kui äkki üks 'lume kontrollijatest' hõikas et kui me kõik siia ööseks ei taha jääda siis on viimane aeg liikuma hakata. Olime veits pettunud kuna õhtu kõige lõbusam osa oli ju alles ees aga samas teadsime et lund on kõige turvalisem nautida ikka oma kodu piirkonnas seega lahkusime koos teistega. Õue astudes ei saanud me loomulikult olla ilma et pidime maha väikese lumesõja ja kui ma siis pärast autos juhtusin kella vaatama oli see minu SUUREKS üllatuseks JUBA 9!


Gretale valmistas lumi nii suurt rõõmu et istus teine oma autotoolis ja laulis jõululaule.
Üks nendest oli Santa knows who is naughty, Santa knows Greta is nice, little boy teeb lollust, Libbie is nice (ehk siis ise tehtud laul Santa Claus is Coming to Town laulu ainetel). Kuigi kell oli juba nii palju ja Greta oleks pidanud juba ammu voodis olema siis ma siiski lubasin Gretale et kui me koju jõuame siis teeme ruttu väikese lumememme. Kartsin et hommikuks on lumi läinud. 


Paarikümne minuti pärast jäi Greta autos magama ja kui koju jõudsime tassisin ta tuppa. Toas ärkas ta muidugi kohe ülesse ja kuigi endal oli selline unenägu peas nõudis kohe et me läheksime lumememme tegema. Noh, lubadus on lubadus ja sellest peab kinni pidame ja nii me siis läksimegi õue lumega mängima.
Varsti liitus meiega ka Pete ja mingi hetk hiljem saabus meie naabrimees ja naine jalutuskäigult ja meie vähel algas suur lumesõda. Sel ajal oli kell juba veerand 11 ja Greta oli ikka veel üleval ning vaheldumisi kilkas suurest rõõmust ja proovis endale lund väikestes kogustes suhu toppida. Kõigil oli väga lõbus.
Väikese lumememme saime samuti valmis kuigi sellest ei olnud kellegil aega pilti teha. Kui ma Gretale ütlesin et karta võib et see on hommikuks sulanud siis oli tal selle uudise üle nii kurb meel et teda oli raske pärast toas akna eest ära tirida. Tal oli vaja lumememmele sada korda lehvitada ja õhu musisi saata ning hüüda kui väga ta teda armastab.....nii hilja ei ole me laps pikka aega magama läinud. Põidlad pihku et hommikul magavad kõik pikalt....või siis vähemalt mina :)

9 comments:

 1. kle, kas kodusel sünnipäeval pakitakse ka tort kaasa?

  ReplyDelete
 2. EIIIIIIII!
  Tegu oli tegelikult kahe täiskasvanud inimese sünnipäevaga aga vähemalt meie tutvus ringkonnas ei pakita laste sünnipäevadel torti kaasa :)

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. Sorri, kustuta see eelmine ära.. tahtisn viga parandada :S
  Huvitav, miks siis siin pakitakse..mõtlesin, et see on ülebritiline traditsioon.

  ReplyDelete
 5. Ma arvan et siin ei ole midagi rohkem ylebritilist kui vaid Bank Holidays :D
  Eks see olene inimestest.
  Ma ei oska kindlalt öelda kuna Greta on liiga väike ja ei ole oma lasteaialaste sünnipäevadele veel kutsustud seega ei oska öelda kas teised annavad koogiviilu kaasa või ei. Tema sõbra sünnal eelmisel aastal küll ei antud.

  Viimati kui Pete õe lapse sünnal käisime (teise õe ja venna lapsed on juba liiga suured sünnipäeva pidudeks) siis seal küll ei pandud kaasa.....noh aga seal oli ka üle 40 lapse seega oleks seda teha olnud üsna võimatu.

  Mina ise olen juba ammu otsustanud et mina seda traditsiooni järgima ei hakka :)

  ReplyDelete
 6. happy for you! Especially for Greta ;-)

  ReplyDelete
 7. Kle jah.. tundub, et see Bank Holiday on tõesti ainus suurem traditsioon. Sunday roast ka.

  Me oleme käinud kahel kodusel sünnal (ülejäänud on olnud mängutubades) ja ühes pakuti kodus torti, teises pakiti kaasa. Mõned siinsed tordid on ikka rõvedad.

  Samas, üks kohalik seletas, et see koogitüki kaasa andmine on nagu head teed (õnne) soovimine, mis on armas. Ja samas, see tordi laste nina alt ära tõmbamine ja teise tuppa viimine peale kyynalde puhumist on tobe.. tahaks ju ikka kooki kohe saada. Vbl siinsed elanikud nii ei arva... ehk harjunud. Aga Eestis oli ikka see, et sünnipäeval saab head torti :)

  Samas on siin suur probleem allergiatega. Me saame koolist tihti kirju, et magusat mitte tuua sünnipäevade puhul.. ses mõttes on õiglane, et kook kaasa pakitakse.

  Ja tegelt on nii, et peale pidu koju jõudes mõtled, et ohh, kus nüüd sööks :D Siis on hea seda kaasa pakitud koogitükki järada.

  Me vist järgime seda kommet. Siiani oleme.. eks näis, mis edaspidi saab..

  ReplyDelete
 8. Jah eks sa tee jah nii nagu sulle sobib paremini.
  Oleneb vist ka milline sünnipäeva kook on. sellist siin tüüpilist sünnipäeva kooki on kergem kaasa panna kuna see selline kõvemat sorti. Isetehtud õhulisemast koogist (näiteks maasika vahukoore kook) viist ei jääks palju midagi järgi peale seda kui laps sellega koju jõuab.
  Vanasti kui ma au-pair olin siis olin tunnistajaks kuidas need koogid tihti kohe prügikasti tee leidsid kuna keegi ei tahtnud seda rätiku sees olevat plönni süüa. Plus kui peres teisigi lapsi siis kuidas see laps hakkab oma kooki üksinda sööma või seda killukest kõigiga jagama.
  Mulle tundub ka see kuidagi eba hügeeniline toidu asja rätikukese sisse panna ja siis teiste vidinatega kotti panna.
  Hea teed soovid ju tegelikult juba party pag-iga ka ilma koogita.

  Aga kas sul ei tasuks näiteks midagi cup cakes moodi teha. Need püsivad paremini koos ning sa kindlasti oskaks meisterdada mingi ilusa karbi mille sisse neid panna. Karbi peale saaks veel kasutatud toiduainete nimekirja kirjutada siis teaks kõik allergikud ka kas saavad seda kooki süüa või mitte :)

  ReplyDelete
 9. Ma ei ole ise küpsetaja ja ostan hea meelega. Siinsed on ju kohalike kookidega harjunud. Sel aastal on meil pidu Build A Bear- is (koht, mida sa ei salli :D) ja seal toitlustammist pole. Peab midagi välja mõtlema.

  ReplyDelete