Monday, 2 January 2012

UUEL AASTAL UUE HOOGA

Enne veel kui hakkan postitama Jõuluülevaadet alustan uue aasta teise päeva sündmustega. Ma ei tea kui kogu aasta hakkab niimoodi tühja jooksma kui tänane päev siis tasuks küll vist kohe terveks aastaks talveunne minna. Õnneks vist ikka ennustatakse aasta kordaminekuid uue aasta esimesest päevast ja see oli meil igati tore nii et lootust ehk siiski veel on.


Aga täpsemalt siis mis täna toimus. 
Kuna oli ilus päiksepaisteline päev siis otsustasime et peseme oma alumise korruse vaibad ära ja nii kaua kui vaibad kuivavad veedame ülejäänud osa päevast õues. See vaiba pesemine oli meil juba pikka aega plaanis aga lihtsalt ei mahtunud enam vana aasta sisse. Auruvaibapesumasina olime Pete vanemate käest laenutanud juba mitu nädalat varem ja ei jäänudgi muud teha kui vaid vesi sisse ja nupule vajutada. Täpsustan veel et vaiba all pean silmas siis sellist Inglismaal klassikalist ülepõranda vaipa mis sul põranda küljes on kinni ja mida ei saa õue kloppima viia. Meil on sellise vaibaga kaetud pool alumisest korrusest ehk siis elu- ja söögituba.
Vaipa auruga puhastamisest ei tulnud  midagi välja ja jätsime selle poole pealt katki. Kuna meie vaip on pool villane siis see aurutamine tegi selle vaid nats niiskeks ja mingit erilist puhastamist me ei märganud. Otsustasime et peame ikka shampooniga pesema et mingit tulemust saada ja Pete haarasgi kohe arvuti et internetist üks selline vaibapuhastus masin tellida. Mõeldud tehtud, saime masinale kohe meile üsna lähedal olevasse ilmatu suurde Tesco poodi järgi minna. Loomulikult pidi siis ka sellele masinale ise eraldi shampooni juurde ostma mis pidi JUST selle sama masina margi oma olema ja mis LOOMULIKULT maksis hästi palju ehk siis 14 naela. Ma olen kindel et nats nõudepesuvahendit oleks selle asja ka ilusti ära ajanud aga ei julgenud siiski riskima hakata. 
Tõime siis selle eluka endale koju. Kojusõit oli muidugi omaette tsirkus kuna see võttis meil 15 minuti asemel vaat et 45. Nimelt on tihti (nii tihti kui me Tescos käime mis tegelikult on haru harva) Tesco autoparklad nii tobedalt organiseeritud et sealt on raske välja saada. Autosi voolab järjest parklasse aga sealt välja saamiseks on selline meeletu järjekord et tahes tahtmata tuleb tahtmine auto selga võtta ja minema kõndida. Asjale ei aita ka see kaasa et palju on selliseid agressivseid autojuhte kellele meeldib oma 'teatud' sõrme sinu poole vibutada ja vanduda ning muid nägusi teha juhul kui sa juhtud oma autoga nende teed blokeerida kuigi su auto peatub just seal kus reeglite kohaselt peatuma peaks. Selleks ajaks oli meil kogu sellest jamast juba kõrini ja oleks tahtnud vaibamasina tagasi viia aga siis avastasime et ega see midagi ei muudaks kuna poeparklast me ju ikka kiiremini välja ei pääseks...
Kodus täitsime masina vee ja selle kalli shampooni vedelikuga, lugesime juhendi mitu korda läbi ja kontrollisime et kõik oleks õige ning vajutasime nupule. Masin tegi õiget häält aga masinast midagi välja ei tulnud. Juhis ütles et kui musta vett paaki ei hakka jooksma siis peab masina väljalülitama. Katsetasime mitu korda aga mida ei olnud oli seda vett ei meie vaibal ega musta vett paagis. No tore lugu küll. Pete proovis seal oma ühe käega (teine ju ikka veel tal keha küljes kinni) asju uurida aga kuna juhendis oli ka kirjas et kui masin ei tööta mingil põhjusel siis ise seda parandama ei tohi hakata ja ma siis keelasin Petel igasuguse juhtmete ja torude lahti-kinni keeramise.
Et asja veelgi hullemaks teha siis lakkas töötamast masina 'käsipuu' millega masinat mööda maad sai lükata. No kuna pesta me sellega nagu nii vaipa ei saanud siis sellest ei oleks ehk hullu olnudgi aga kuna see oli katki siis ei saanud me masinat ka enam kokkupakkida, et seda poodi tagastada kuna ilma selle kokkupanematta ei oleks ta mahtunud sinna tagastuskappi. (Laenutamine käib koodiga, lähed poodi kus nende firma kapid on paigaldatud ja sisestad koodi mis sulle interneti teel antakse kohe kui oled laenutamise eest ära maksnud ja pärast tagastad sinna samasse kappi). 
Proovisime helistada masina firmasse et oma mure kurta. Ootasime telefoni otsas üle 3 minuti. Automaatvastaja laseb meile oma lindilt tuttavat juttu et teie kõne on meile tähtis, palun oodake järjekorras ja kohe kui liin vabaneb siis vastame teie kõnele. Ootame ja ootame kuna siis vastab teine automaat kes teatab et nad on pühade puhul täna kinni. Hurraaaa!
Ega meil midagi muud ei jäänudgi üle kui kogu oma mööbel jälle tuppa tagasi tirida ja kiruda et kogu päev oli asjata kaotsi läinud. No vähemalt sai vaip mõlemas toad taaskord mitu korda tolmuimejaga üle käidud, asi seegi.


Saab näha mida nad meile homme ütlevad.

No comments:

Post a comment