Wednesday, 4 January 2012

GRETA LASTEAIA KONTSERT

Nii alustame siis positiivsemas toonis :)
Greta lasteaia kontsert oli suur kordaminek. Kõik lapsed laulisid kõva häälega ja tegid liigutusi kaasa ning olid tõelised star-id. Kasvatajad ütlesid et nii hästi ei ole ükski aasta enne lapsed laulnud. Mul tegelikult ei olnud mingeid ootusi. Kui ka Greta ei oleks laulnud või oleks meid nähes kohe meie juurde tahtnud joosta siis oleks see midagi naljakat mida talle hiljem jutustada ja mille üle natuke naeru kihistada. 
Tegelikult sai Greta millegiga hakkama mille üle kõik naerma hakkasid. Nimelt enne kontserdi ma ütlesin Gretale et laulgu ta ilusti kõik laulud kaasa siis me issiga plaksutame talle kõvasti. Kontserdile jõudes olid enamus vanemaid juba kohal seega olime Petega üsna taga (mitte küll kaugel, kuna lapsi on vähe siis ei ole ka vanemaid nii palju). Peale esimest laulu palksutasingi ma kõvasti ja vibutasin kätt õhus, samal ajal kui Pete filmis (oma ühe käega). Äkki hüüdis Greta kõva ja kurja häälega üle saali:
' You didn't clap!' (sa ei plaksutnud)
Pete sai aru et temast käib jutt ja proovis ruttu plaksutama hakata nii palju kui tal see võimalik oli (sest üks käsi oli tal ju kipsis).
Selle peale hüüdis Greta uuesti et
'It is too late now!' (nüüd on liiga hilja)
See tuli tal kindlasti südamest kuna suure seltskonna ees on ta pigem häbelik kui kõva häälega rääkija aga ju siis oli olukord tema jaoks nii kriitiline et saali täis inimesi ei tähendanud enam midagi.
Lasteaia tunnistuse saime ka kus oli 7 eraldi osa. 
1. emotsionaalse, sotsiaalse kui ka isikliku arengu kohta 
2. suhtlemine, keeleline areng
3. Probleemide lahendamine, arutlus ja mõtlemisvõime ning matemaatika
4. teadmised ja arusaamised maailmast tema ümber
5. kehaline areng
6. looveline (kas sellist sõna on või oleks õigem öelda loominguline) areng
7. Direktori kokkuvõte
Ma olin selle tunnistusega väga rahul. Rahul mitte sellepärast et Greta mingi super arenguga oleks vaid sellepärast et kirjutatust tundsin ma oma lapse ära. See tunnistus näitas mulle et nad ei ole seda kirjutanud vaid pealiskaudselt vaid nad on tõesti Gretat tundma õppinud selle lühikese ajaga. Tihti on ju nii et laps käitub ja näitab kodust väljas olles ühte külge endast aga kodus on täiesti teine isiksus. See kokkuvõte aga oli kümnesse.
Iga osa kohta oli samuti kirjapandud järgmised eesmärgid mis taas minu arvates olid väga õiged. 
Kokkuvõtteks oli direktor (lasteaia juhataja kes on ka üks kasvatajatest) kirjutanud et Greta on Montessori meetodi äärmiselt hästi omaks võtnud, et ta oskab oma valikuid iseseisvalt teha, saab kõigiga hästi läbi ja allub reeglitele ning suudab enesekindlalt oma vajadusi ja huvisi  väljendada.
Mul on hea meel et me oleme tema jaoks õige valiku teinud selle lasteaia näol.

3 comments: