Saturday, 28 January 2012

ESIMENE JUUKSURIS KÄIK

Greta on meil siin juba mitu kuud juuksuri juurde küsinud. Kui ma lõpuks üks päev pakkusin et mis oleks kui läheks siis tuli ruttu vastuseks üks suur EI. Ta olevat ümber mõelnud ja et ta ikka ei taha minna.
Paar päeva tagasi võtsin siiski end kokku ja broneerisin talle aja lastejuuksuri juurde. No ma lihtsalt ei suutnud enam vaadata seda väikest kolli ja ta juukseid mingisse viisakasse soengusse meelitada.
Täna hommikul seadsimegi sammud esimesele lõikusele. Ma olen vaid korra ise ta juukseid selle peaaegu 3 aasta jooksul lõiganud, kord Eestis olles ja nii umbes sentimeetri võrra. Enne minekut nägi laps tagant vaadates selline välja.
Juuksurisse jõudes võttis Greta kogu protseduuri väga tõsiselt. Keskendus teine kohe nii sügavalt et piiksugi ei tulnud välja. No kui aus olla siis mis seal ikka piiksuda. Juuksur ikka imestas et oi kui tubli laps ta teil on, et isutub nii ilusti ja ei tee mingit tsirkust (siis lõikamise ajal), et kui vana ta teil on? Ega me mingit tsirkust või nutu või vastupanu osanudgi oodata seega imestasime vastu et kas selline käitumine on siis harukordne või.
Eriti miilenki näoga
Arvata võis et kui tegu on lastejuuksuriga siis ei puudu ooteruumis ka mänguasjad. Küll aga ei osanud ma oodata et kogu juuksurisalong nägi välja nagu mänguasjade pood. Õigemini küll rohkem kui heategevuspood kuna korralik disaini puudus sellel salongil täielikult. No aga lõppude lõpuk see ei ole üldse tähtis, tähtis et lastel on lõbus ja koht kuhu nad hea meelega tagasi tahavad tulla....kuigi minus ärkas kohe disaini tuluke ja ideed kuidas kohta palju hubasemaks muuta.

Esimese lõikuse puhul sai Greta tõendi sellest et on nüüd taas inimese nägu.
Samuti pandi paar lokikest eraldi kotikesega mälestuseks kaasa

8 comments:

 1. Peale juuksuris käimist kohe juuksed patsi? :D ilus ja tubli tüdruk!!

  ReplyDelete
 2. Gretal on nii õhukesed juuksed et kui need lahtiselt on siis lendavad talle kohe silma ja lähevad segamini. Juuksur ei tahnud liiga sügavat tükka ette lõigata ja seega kui patsi ei pane ja tahame lahtiselt kanda siis ilma klambrita ei saa...no see et patsikumm ja klambrid tal peast kohe ära libisevad see on juba eraldi jutt...:)

  ReplyDelete
 3. KUSJUURES ma tahtsin just öelda, et kuramuse paksud juuksed on tal! :D Vähemalt pildi pealt tunduvad! Ma tegin Emelinile täna esimest korda kaks kalasaba ning juuksed kohe libisesid käest ära.... aga hakkama sain ning patsid püsisid peas kolm tundi ennem kui nad mänguhoos lahti kisti.

  Ja tukk sobib ka Gretale! Kohe väga!

  ReplyDelete
 4. Ma vaatasin uuesti neid pilte siin ja tõesti petlikult paksud näevad välja :)
  Teine häda ta juustega on veel see et tal ei ole õiget keskohta pea laes ja seega kõik juuksed kalduvad mis iganes poole ja ette ja taha. Ühe pildi peal on näha et juuksur tegi talle selle keskoha ja siis näeb tõesti väga viis välja aga Gretal aitab vaid kui ta paar korda pead pöörab ja juba on tal see keskoht kadunud.

  Tal püsivad juuksed korras vaid kahes hiiresaba krunnis . Ma pole veel proovinud aga mul on tunne et nüüd lühemate juustega libisevad ka hiirtesabana kummid välja. Täna kui ta Petega terve päeva väljas oli suutis ta juba 2 klambrit ja juuksekummi ära kaotada.

  Aga Emelinel on küll väga ilusad ja paksud juuksed! :)

  ReplyDelete
 5. Ma vaatan, et seal tehakse ka pidusid.
  Meil polegi sellist "mänguasjapoodi" juuksuris.. pole tähele pannud.

  ReplyDelete
 6. Vau, kohe eraldi lastejuuksur. Annab ikka unistada. Ja muide, ei ole kõik lapsed juuksuris head lapsed. Meie poja on väga tasakaalukas ja rahulik. Esimesed kaks juuksuriskäiku (ta oli pisem) ta röökis ja vingerdas. Seda meestejuuksuris. Nüüd käib minuga naistejuuksuris ja peab ennast 5+ üleval ja talle meeldib.

  ReplyDelete
 7. Mermaid, eks need juuksureid ole igal pool igasuguseid. Tehakse selliseid nagu omanik parasjagu heaks arvab. Mingeid pidusid korraldatakse seal jah, ma täpselt ei uurinud. Koht ise ei ole meie kandis seega ei süvenenud asjasse rohkem kui vaid lõikus :)

  Riina-Loore, tegu ikkagi Inglismaaga kus tehakse KÕIK et inimestelt rohkem raha kätte saada. Neid lastejuuksureid on tegelikult palju ilusamaid ka aga see sobis ka täitsa, polegi mõtet mingi väikese lõikuse eest palju raha maksma hakata (no võib olla 10 naela on juba küllalti kallis :)
  Poistega aga vist on juuksuris jah nats raskem käia kuna nende lõikkus on ju palju rohkem pea ligi ja kõrvade tagant jne mis palju ebameeldivana lapsele võib tunduda. Tore siiski et su poeg on sellega nüüd harjunud, piltidelt näeb igati ilusa poisina välja :)

  ReplyDelete
 8. Väga armas.
  Meil oli ka Johannesega hirmus jamamine juuksuris alati. Johanna oli ka väikesena nii kange et tulime ükskord koju pooleldi lõigatud peaga.
  Nüüd lõikan enda meeste juukseid masinaga kodus.
  Ja hirmus paksu parukaga on meid kõiki õnnistatud ...

  ReplyDelete