Thursday, 22 December 2011

PAHAKRATT

Tänu jõulude tuleku, liikse sokolaadi ja suhkru annuste, päevaunede vahele jäämise  ja 3 kingitust päevas saamise tulemus on see et meie laps on täielik pätt, hulikaan, kisakõri, jonnipunn ja veel kõik võimalikud variandid mis olemas on. No täitsa õudne, me ei ole sellist last enne näinud ega tea mida temaga peale hakata.
Meil on seina peal suur paber kus on 10 kastikest ja iga kord kui ta sõna ei kuula või tahtlikult lollust teeb siis me tõmbame risti kasti ja kui kõik 10 kasti on riste täis siis ta ei saa ühte jõuludeks soovitud kingitust. Lisan vaid et meil on veel AINULT 3 kasti vaba aga päevi jõuludeni veel järgi. No tegelikult kui me neid ristikesi iga ta sõnakuulmatuse eest tõmbaksime siis tal vist ei oleks enam ühtegi kingitust jõuluõhtuks järgi.

Samas on raske liiga range ja kuri tema vastu olla kuna meie kahtlustame et pea süüdlane on suhkur mida ta adventkalendrist iga hommiku saab ning siis need lisa kogused mis igalt koosviibimiselt või peolt või lasteaia magustoitude seest lisanduvad. Ütleme nii et need kogused on ikkagi palju väiksemad kui ehk nendel lastel kes sokolaadi või suhkrut sisaldavaid asju iga päev söövad aga kuna meie neid igapäevaselt ei söö siis mõjub väikegi annus talle nagu mingi narkootikum peale mitme päevast tarbimist. Ja siis ta piinleb selle sokolaadi narkootikumi käes. Hea meelega lõpetaks kalendri ära aga kuidas ma talle seda seletan ilma et see suure karistusena ei tunduks, eriti kui ta teab et 24 luugi alt tuleb ju see nii nimetatud peaauhind.

Ning siis vähene magamine ja palju elamusi ning vaatamata käitumisele pidevalt saabuvad kingitused. Oeh, tõesti raske siin mingit korda lüüa nii lapse kasvatamise alal kui ka jõulukinkide süsteemis. Ma lihtsalt annan alla ja lasen kõigel olla lootes et ehk peale jõule asjad jälle normaliseeruvad ja laps hakkab ka normaalse inimese moodi käituma.

Vähe sellest et me siin Gretaga võitlema peame, käib meil võitlus ka mõningate täiskasvanutega kes arvavad et see on täiesti normaalne kui kahe aastasele massiivne sokolaadist karu kingitakse. Jumal tänatud et mul õnnestus see enne konfiskeerida kui see Gretani jõudis kuna peale selle söömist oleks Greta küll täielikus koomas olnud. Täiskasvanud seletus selleks oli et no kuidas ma siis annan lapsele väikese sokolaadi mis ainult 50 penni maksab mõtlemata et vahe oleks olnud selles et seda 50 pennist oleks Greta  nautida saanud aga sellest suurest karust võib Greta vaid und näha. Ning 2 aastasele ei saa ju öelda et kuule söö vaid kõrvad alustuseks ära ja siis homme asu pea kallale... no vähemalt meie 2ne sellistele palvetele küll ei allu kui tegu on mingi söögi asjaga.

Anyway, see jutt siis selleks. Loodan et asjad nüüd peale siia kirjutamist vastupidise pöörde võtavad (nagu see tavaliselt juhtub kui millegi üle blogis hädaldada või kiita) ja hommikul käitub laps nagu inglike ja kõik jõuluga seotud on päkapikkude poolt organiseeritud, kaasa arvatud kalkun ja lammas külmutus kappi toimetatud ja piparkoogi maja valmis tehtud....loota ju võib ;)

4 comments:

 1. Meie ka märkasime seda sama asja. Aga iga päev üritasime teda vähemalt pooleks tunniks magama saada. Ning pärastlõunal ei mingeid sokolaade ega komme. Heal juhul kooki. Natukene lihtsalt peab piirama, muidu laps läheb tõesti üle käte :(

  ReplyDelete
 2. Nagu mina ei saa kohvi juua. Mitu päeva järjest ei saanud ma aru, kuidas ma väsinud ei ole ja magama ei taha jääda. Aga hommikul jõin piimaga (eesti) kohvi :) Mõtlesin küll, et on lurr, aga vot pole midagi :) Nüüd olen taaskord sokolaadi ja kohvi dieedil. Ka nende väiksem kogus muudab terve minu päeva!

  ReplyDelete
 3. Aitah Raine,
  tead ma mõtlesin peale selle sissekande kirjutamist et poleks vist pidanud kirjutama kuna tundub et me nagu nii oleme sellised imelikud toidu 'probleemidega' inimesed kes imelikku toidu mõjude juttu kogu aeg räägivad et parem see enda teada jätta aga nagu näha ei ole see midagi vaid meie omapära :)

  ReplyDelete
 4. Oliver magab ikka iga paev vahemalt tund. Kommi tahab muidugi hommikusoogiks aga tavaliselt onnestub see kommisoomine natuke edasi lukata :) Huligaanid ja kisakorid on nad mul ka ilma suhkruta nii et olen harjunud mitte-inglikesega.

  ReplyDelete