Saturday, 17 December 2011

KUIDAS KYLL ELLU JAADA

Nuud on siis see hetk tulnud kui joulustress mind maha vaikselt hakab murdma. Meil on nii tihe kava kuni jouludeni valja et mul ei ole aimugi kust 'hingamiseks' aega leida. Eile joudsin vanni alles kella 1 ajal oosel ja tana kella poole 9 ajal ohtul tegin ostukeskuses veel viimaseid (ma toesti loodan et viimaseid) kingi oste. Kell pool 10 kondisin oma 4 massiivse toidukotiga (homse peo tarvis) supermarketist valja ja siis oli kull tunne et tahaks nutta. Koigele lisaks tousis Gretal eile vaike palavik. Mul selle vastu midagi ei ole kuna parem ongi kui tal praegu see haigus ara on ja jouludeks on jalle vormis aga 'tanu' sellele oli kadunud ka minu tanased 4 vaba tundi kuna ma ei saanud teda ju tobisena lasteaeda saata....oh selle 4 tunniga oli mul plaanis nii palju asju ara teha mis nuud enamuses tegematta jai. Koigele lisaks hakkasid ka mul koik kondid ja pea ja mis iganes valutama ja tanane shoppamine onnestus mul vaid tanu Nurofenile. Pete elab nurofeni abiga juba kolmandat paeva.

Jargmiste paevade ja nadala kava on meil aga T I H E. Homme kokkame taas kahele perele, kokku 6 taiskasvanut ja 5 last. Puhapaeva hommikul tuleb meile yks teine pere kingitust tooma ja siis keskpaeval laheme ise vahelduseks minu vanade kolleegide juurde joulusoomingule. Ma loodan et ehk pyhapaevaks on meil koigil juba olemine parem voi muidu peame end lihtsalt Nurofeniga jalul hoidma.
Esmaspaeval on Petel vaike ola operatsioon ja Gretal lasteaias joulukontserdi proov. Peale proovi peame arvatavasti Petele  haiglasse jargi minema. Alatest esmaspaevast saab seega minust meie pere peaautojuht jargmiseks 4 nadalaks kuna Petel ei ole lubatud soita. No see muidugi lisab omakorda stressi kuna kui enne sai Pete osa toimetusi ise ara teha voi Gretaga eest ara metsa mindud siis nuud pean mina enda tegemistele lisaks ka veel Pete tegemiste eest hoolitsema.
Teisipaeval on Gretal taas lasteaias kontserdi proov ja siis tuleb meile yks ta sober kylla. Ohtul kostitame teega meie tuttavat tadikest kes samuti avaldas soovi tulla kingitusi yle andma.
Kolmapaeval on Greta lasteaias ja peale seda tuleb jargmine tadike kingitustega kohvile.
Neljapaeval on Gretal lasteaias kontsert ja peale seda laheme vanaemale lennujaama vastu.
Reedel on Greta loodetavasti veel yli kiirest nadalast vaatamata terve ja lasteaias et ma emaga saaks samal ajal viimast korda enne joule poodides kaia.
Laupaeval on meil kodused joulud. Ma ei suuda otsustada et kuidas selle jouluvana tulekuga siis olema hakkab et kas jouluvana tuleb vaid salaja oosel ja me avame kingid hommikul voi lavastame kogu jouluvana tuleku jouluohtul?
Kuna Gretale avaldas eelmise aasta Eesti jouluvana tulek nii suurt vaimustust siis mul on kange tahtmine midagi samalaadset ka siin korda viia. Mul on isegi jouluvana kostyym olemas kellegile selga pakkuda.
Yhte pidi oleks ju tore kui Jouluvana tooks Eestist tulnud kingitused kotiga ukse taha jouluohtul ja siis ylejaanud jataks oosel kuuse alla. Ma maletan lapsepolvest kui ponev see oli kui jouluvana oli salaja koti ukse taha jatnud (neil kordadel kui isa millegi parast jouluvana ei tahtnud mangida - voi olime me juba kyllalt vanad et teda ara tunda). Ega meie jouluvana tuppa ei tahaksgi, aitaks vaid sellest kui ta me tagaaias natuke ringi konniks ja siis koti ykse taha tooks ja Greta oleks onnetipus. Tore oleks ka kui Greta saaks osi kingitusi ohtul nautida ja teisi hommikul ilma et korraga liiga palju tuleks aga ma ei tea kas me julgeksime oma naabrimeest jouluvanaks paluda voi Pete sellesse rolli siduda? No onneks on veel natuke motlemis aega.
Pyhapaeval tulevad meile Pete vanemad pidusoomapeole ja esmaspaeval (boxing day) saab kogu suguvosa Pete vanemate juures kokku.....ning alles peale seda saab taas hinge tommata. Loodetavasti on mul selleks ajaks veel eluvaim sees....
Oeh nyyd aga ruttu magama et homseks nats joudu koguda.

PS. Vabandan et tahtedel tappe ei ole kuna olen yleval korrusel elava lapaka taga kuhu ma ei ole eesti klaviatuuri varianti sisse pannud. Lisan tapid kohe kui selleks aega saan seniks aga kuulmiseni.

5 comments:

 1. Vaesekene, aga sa ju tingimata ei pea igal aastal uhkeid pidusööke korraldama. Jõulud rohkem oma perega olemise aeg. Muidu tekitate traditisooni, et igal aastal sama lugu.
  Lapsukesele jõuluvana tegemine on keeruline, kui kedagi muhedat meest selleks ei leia. Issi ei pea ka alati kuuris või keldris olema just samal ajal.
  Mul on Sulle üks lõbus videotervitus Jõuluvanalt heale lapsele, selle tegemine ei võta kaua aega ja Gretale kindlasti meeldib (tore, kui saate lapse foto ka lisada).
  http://www.portablenorthpole.tv/home
  Ü.

  ReplyDelete
 2. Tore, et meie v66rustamine nii stressirohkesse aega ei j22nud.

  Kes palju teeb see palju j6uab:), aga gripiga (valutavad kondid seda t2hendab ju) seda k6ike ette v6tta on natuke palju. Ei kadesta Sind. Head paranemist kogu perele ja ikka r66msaid J6ule:)

  ReplyDelete
 3. relax! mis juhtus lihtsalt teest ja küpsistest? Me kutsusime enamus sõpru (mitte neid kõige lähedasi) pärastlõunaks - koogile ja teele - ei ole mingit vaaritamist ja pärast meeletut köögi koristamist. Noh, ma olen igavene laiskvorst. Aga söprade nimel olen valmis rügama. :)

  Nüüd oleme eestis , vaatame kuidas lund (okei, lörtsi) sajab ning puhkame. kuhugi ei viitsi ja ei taha minna ning lihtsalt hinges on rahu. seda tunnet pole kaua tundnud :)

  Niiet pea vastu, jõuludeni on veel nädal! Ning kui sul ema tuleb, läheb ka natsa lihtsamaks, ma loodan.

  Kallid teile kõigile ning good luck Petele opiks! Loodan, et ta paraneb kiirelt ning valutult!

  ReplyDelete
 4. Ohsaraks! Mul tuli meeletult pikk kommentaar, aga siis mötlesin, et mis ma siin ikka lobisen. Kirjutan pigem ise ühe jöulupostituse.

  Aga sulle, kulla Kerli, jaksu! ärge seal nüüd köik koos kokku varisege!

  ReplyDelete
 5. Oi kui palju kommentaare kohe :)

  Ü, Inglismaal ei ole jõulud vaid perega olemise aeg sellest see probleem alati ja seda muuta ei saa. Teine asi on see et MEILE MEELDIB kui meie head sõbrad meile külla tulevad ja meil ei ole suure pidusööma valmistamine tegelikult üldse mingiks probleemiks-me naudime seda...ja peale pidu koristamine on minu töö mis mulle täitsa meeldib. Probleem on see et lihtsalt kõik need meeldivad asjad jõuluajal väikeses ajavahemikus toimuvad, plus samal ajal veel kingijahi ja jõulukaardide valmistamine toimub.

  Jõuluvanaks kõlbab kes iganes kuna me tahame et ta vaid aias kõnniks (samal ajal kui Greta aknast vaataks) ja siis uksekella laseks ja koti ukse taha jätaks. Tuppa tulemisega oleks liiga suur töö ja Greta kindasti siis häbeneks või isegi kardaks ja siis ei tasu see enam ennast ära.

  Katarina, mul on hea meel et meie esimene plaanitud kokkusaamine ära jäi ja et me saime selle hoopis jõulude eelsele ajale organiseerida (ja just nii palju eelsele et veel stressi ei olnud ;)

  Raine, Lihtsalt teed ja küpsist pakume suuremale osale aga tänaste peredega on see traditsiooniks saanud et meie korraldame jõulupeo kuna pea terve aasta käime nende juures sünnipäevadel või muidu kokkusaamistel või siis oleme neid aasta jooksul vähe näinud (nagu sel aastal) ja siis on ainult aus et meie ka natuke sõprusest osa võtame :) Aga teie nautike ja loodetavasti saate ikka korraliku portsu lund ka ;)

  Sirtsu...kohe kui aega saan loen su blogi :) siis õhtul.
  Täna tegelikult on Gretal veel küll väike palavik aga jookseb teine maja peal ringi nagu tuulispask nii et ju siis hakkab paranema. Nii et hakkame saame kindlasti aga ma ikka loodan et saame õhtut nautida ka :)

  ReplyDelete