Sunday, 11 December 2011

THE BIG FEAST

Meil on Jõulud alanud ja esimene jõulupidu ka kodus peetud. Isegi kuuse tõime eile tuppa ja ehtisime selle suure sündmuse nimel ära. 
Külalisteks taas meie kallis sõbrad. Me küll verivorsti ja hapukapsast ei pakkunud, kuigi 10-ne inimese hulgas oli vaid 2 inglise  keelt emakeelena kõnelejat ja ülejäänud kas puhtal või siis poolikult eestlased.

Peol söödi, mängiti, legotati, legotati ja veel kord legotati, mängiti klaverit ja lauldi, kokandati ja aeti teisi pannidega taga
Vahepeal puhati
Naerdi
mängiti
Peo kõige noorem külaline oli nii umbes –8 kuune
Kallistati
ja kallistati
ja veel kord kallistati
ja siis veel kalli kalli kallistati
Nagu te näha võite, siis oli meil väga lõbus ja lärmi palju. Ainult üks uks suudeti hingedelt alla tõmmata nii et pidu võib igati korda läinuks tunnistada :)
Oliveril ja Gretal õnnestus isegi üks duett laulda (Jingle Bells)
Kas sooviksid laulda minuga
Ok, sina alusta ma vaatan
No OK ma laulan siis ka natuke
ja natuke rohkem
Appi ma ei saa enam pidama

Uskumatu kuidas küll aeg lendab. Alles need kaks olid sellised totud ja siis juba nats suuremad totud  ja nüüd juba täitsa totu-lotud.

9 comments:

 1. tundub väga vahva pidu:) mis keeles te õhtu otsa rääkisite? eesti-inglise segus, kujutan ette?

  ReplyDelete
 2. Sul on igati tihe 6htupoolik olnud, et need pildid tektiga juba yles j6udsid panna. Suur t2nu armsa olemise ja suurep2rase s00gilaua eest.

  ReplyDelete
 3. tundub jah hàsti vahva!!! :D kohe kadedaks ajab, eks!

  ReplyDelete
 4. Liiga head sooki teete! Mul koht ikka veel punnis ees :|

  ReplyDelete
 5. oi kui mònus pidu!

  Kuule,aga, vaata, sa tavalsielt teed nii ilusaid pilte aga seekord... mis kamm sul vàlguga on? On sul lisavàlk vòi see, mis fotoka seest vàlja vupsab?

  ReplyDelete
 6. Teil nii kena kodu!
  Ü.

  ReplyDelete
 7. Hakkan siis siit otsast peale komentaaridele vastama :)

  Illustr. Mehed rääkisid ainult inglise keelt (võib olla korra ütlesid midagi eesti keeles - mõlemad mehed oskavad natuke eesti keelt).

  Lapsed rääkisid oma vahel enamalt inglise keelt, emadega rohkem eesti keelt. Kõik lapsed oskavad eesti keelt rääkida (erineva tasemega küll).

  Meie, naised, rääkisime inglise eesti segu olenevalt kas mehed olid lähedal või ei :)

  Katarina, meil on selline tööjaotus et Pete kokkab pearoad alati ja mina koristan peale pidusid. Mul läheb kogu alumisekorruse ja köögi koristamisega nii ruttu et selleks ajaks kui Pete oli teie juurest tagasi oli mul juba kõik korras ja istusin arvuti taga ;)

  Raine, me muideks maitsesime sinu saadetud teekotikesi siin. Väga head oli - mulle vähemalt maitses ja arvan et teistele ka kuna kruusid olid pärast tühjad.

  MrsB, sa võid meile igal nädalalõpul külla tulla, meil täpselt sama toit ainult liha on mõnikord kana asemel ka kas lammas või part :)

  Ruudi. Tead mul on terve rida vabandusi miks pildid nii sitad on :)
  Ma olen vaimselt praegusele fotogale alla andnud kuna ma tean et saan Jaanuaris uue ja kuna on jõulu aeg ja mul hirmsasti tegemist nii kinkide, kaardite valmistamisega siis ma lihtsalt võtan fotoka riiuulit ja 'tulistan'. Eraldi välk on kuskil aga kui on pidu ja palju inimesi siis pole kunagi otseselt aega kaamera taga olla ja settingutega jännata. Välguga on mul nagu nii kogu aeg jama kuna ma ei armasta välguga pilte ja seega ei oska välguga palju midagi teha. 50mm saab üsna häid pilte ka ilma välguta pimedamas toas aga sellega peab siis ka kogu aeg objektist kaugemale kõndima mis jooksvate laste ja ruumi kitsikuse käes on üsna suur töö. Tavalise objektiiviga on jälle see välgu jama ja mis iganes nii et jah osa pilte on liiga suure ISOga osa üldse ilma fookuseta jne. Igas toas eri valgus ja settingute krutimiseks ei olnud aega AGA päev sai vähemalt mingil määral jäädvustatud ja need kes fotonduse alal professionaalid ei ole need ei märka midagi :) ...näiteks nagu minu ema kellele kohe kindlasti need pildid väga meeldivad :)

  Tere Ü, tänan :)

  ReplyDelete
 8. Nii, alustuseks siis seda, et ma vaatan su pilte praegu, kui viimane köhutäis sai umbes kuue tunni eest vatsa pistetud, ja see köhutäis oli salat - ehk siis esimene pilt is killing me softly ;-)
  ülejäänud pildid on armsad ja Liina muidugi eriti särav!

  Ja üleüldse tahaks Teie poole tulema hakata.

  Ahhhoi ja uute kommideni!

  ReplyDelete
 9. Minul v2ga hea meel, et yrituse j22dvustasid. Selleks ajaks, kui ma jaole sain n2iteks sinimustvalge enam ei lehvinud. Lastega k2ib k6ik t6esti vaga kiiresti.
  Fotonduse kohapealt v6iksin m2rkida vaid seda, et mingi v2lgu/valgusega on mu n2ole ja kaelale valged t2pid sattunud, tegelikult mul neid ei. Kuna see aga on isegi yks "kenamaid" pilte minust viimasel ajal, siis ma ei kurda:)

  ReplyDelete