Tuesday, 25 October 2011

NÄDALALÕPP PÖÖNINGUL

Kuna eelmine nädalalõpp oli meil ainuke täielikult tegevuste vaba nädalalõpp kuni vist jõuludeni siis alusatsime pööningu soojustamisega. Soojustamine ise on väike töö aga pööningul oleva kraami alla toomine, sorteerimine ja uuesti ülesse viimine täiesti omaette ooper.
Pete käis 3 korda B&Q (ehitustarvete pood) vajalikke materjale ostmas. Algul ostis liiga vähe, siis liiga palju ja kolmandal korral viis jäägid tagasi. Tööd tegi maskis ja kaevurilambikesega. Iga kord kui Pete pööningult alla tuli jooksis Greta suurest hirmust tema eest ära ise hüüdes et issi on hirmus koletis selle maskiga. Tal taandus issi hirm alles päeva lõpuks kui Pete oli töö lõpetanud ja taas iseenda moodi välja nägi. Kuigi soojustamine ise oli väike töö ja võttis vähe aega siis loomulikult ei saanud asjad minna ilma viperusteta. Nimelt avastas Pete äkki et mingi toru oli hakanud vett tilkuma ja paak vett üle laskma. Toru parandas ta küll kohe ära aga mingi paagi vidina pärast pidi taas poodi sõitma. Olukord oli korraks üsna ärev kuna ma ei teadnud kas peame hakkama nädalalõpul nüüd mingit torumeest kuskilt otsima või saab Pete ise tööga hakkama. Ülevalt kostis kogu selle aja hirmsat kirumist mis Gretale loomulikult veelgi rohkem hirmu nahka ajas kuna Pete hääl oli tänu maskile selline moonutatud.

Õnneks said kõik torud parandatud ja pööning soojustatud AGA kraam mis sealt alla tuli oli võimatu kahe päevaga ära sorteerida. Kuna meil on neid kaste seal nii palju ja alati on häda et midagi ei leia ülesse kui vaja (seda juhtub küll enamalt Pete-ga aga viimati ei leidnud isegi mina omi päevitusriideid ) siis sel korral otsustasin teha eriti lollikindla süsteemi. Nimelt nummerdada kõik kastid ja teha pilt kasti sees olevast kraamist. Homme on teisipäev ja mul on ikka veel terve hunnik kaste mida pean nummerdama. Terve ülemine korrus on kila ja kola täis ja ma nii vihkan kui igal pool selline segadus on ja me selle segaduse sees elama samal ajal peame. Magamistoas olev segadus häirib mind eriti kuna ma ei saa rahus voodis magada kui mu töö mulle kogu öö vastu vahib.

See on küll uskumatu kui palju kraami võib ühe beebi sünniga kaasa tulla kuna mul on tunne et kogu pööning ongi täis just enamalt Greta beebiriideid, beebitarbeid, beebi mänguasju ja raamatuid, vanker, vann, söögitoolid jne jne jne. ning minu tööalast materjale. Paberitööle ja failidele lisaks on kastide viisi puzzlesid ja mänge ja muud värvilist kraami. Siin on näiteks vaid ühe pappkasti sisu. Neid kaste on sellele lisaks veel vähemalt 4. 
Gretal veab, temale on tegemist kuni umbes 6 aastaseni välja, seda siis juhul kui keegi on meist nõus aeg ajalt pööningule minema kastidesse sobrama. 
Kui me siis olime oma väsitava pühapäevaga ühele poole saanud ning õhtul kell 12 lõpuks voodisse laskusime ei läinud mul kaua et une ja ärkvel olemis piirile jõuda. Korraga aga tõstab Pete pea padjalt ja ütleb:' Kas sa kuulsid seda?' 
Ma ei olnud algul kindel mida kuulata aga kui siis mingi väikene koputus tuli hüüdis Pete uuesti 'Kas kuulsid?'. No me siis kuulasime ja proovisime arvata kas see hääl võiks olla üleval pööningul tilkuv toru või ei. Kuna õues oli kõva tuul siis mulle tundus see rohkem et tuul midagi loksutas aga kui Pete ütles et tilkuv toru oli olnud just meie voodi kohal siis ma ka ei oskanud midagi tarka välja pakkuda. Ma teadsin et ega me enne magama ei saa rahus jääda kui Pete pööningule läheb ja asja uuesti uurib.  Nii ei jäänudgi vaesel mehel muud üle kui taas tirida välja pikk redel ja pähe panna kaevuri tuluke ning roomata lae alla.....Loomulikult ei olnud seal mingit tilkuvat toru aga vähemalt jäi süda rahule ja me saime lõpuks magama jääda.
Nüüd oleks mul veel vaja super energiat et peale pööninguga lõpetamist kogu maja saepurust ja tahmast puhtaks küürida ning magamistoa lagi ära värvida.

5 comments:

 1. Oeh, palju palju jõudu sulle. Meil on ka kuuris päris suur virn kaste mis peale siia kolimist veel on lahti pakkimata. Nüüd tekib mõte et kui neid asju pole siiani vaja läinud, kas siis üldse läheb ... Meil on ka veel lähiajal ees eestoa remont ja kõikide põrandate soojustamine, oh seda kolimist ja sodi ja tolmu siis ...
  Aga pildistamine on hea mõte.

  ReplyDelete
 2. Ma arvan et remondi tegemine kaibgi kogu aeg oma maja omamisega kaasa. Natukene nagu Tallina ehitamine ja Ülemiste vanake. Kui oled oma arvates kõikide asjadega valmis saanud siis on juba aeg jälle kuskilt tapeeti vahetada või seinu värvida või mida iganes. Me just vahetasime oma aia ära kuna keegi hull oli sellele (arvatavasti purjus peaga) toetanud või peale hüpanud ning ära lõhkunud. Noh tegelikult oligi aed juba vana ka nii et see juhtum vaid kiirendas vahetamist.

  ReplyDelete
 3. Jah, ilmselt, me pole veel esimese ringigagi ühele poole saanud :) Ja juba hakkame remonditud tubadel põrandaid üles kiskuma et ära soojustada :D

  ReplyDelete
 4. Loodetavasti õnnestub sorteerimise käigus palju ebavajalikku ära visata vähemalt.
  Aga ma olin hetkeks isegi segaduses, sest pööningu soojendamine kui tegevus tekitas väikese tõrke. Et muidugi mõtlesid sa soojustamist ikka.
  Mitte norimisena ei ole see öeldud, kas inglise keeles on need üks ja sama?

  ReplyDelete
 5. Luize, tänan et tähelepanu sellele veale pöörasid. Jutt ikka jah soojustamisest :) Parandan vea kohe ära.
  Tegelikult ei olnud meil palju midagi ära visata ja eesmärk oligi just sorteerida ja kirja panna mis meil seal üldse on et kui vaja kergesti ülesse leida. No paar kotti saime küll heategevuspoe jaoks aga see palju ruumi juurde ei andnud.
  Lootust on et üks päev müüme nagu nii beebi asjad ja riided ära siis saame poole pööningust tagasi :)

  ReplyDelete