Wednesday, 26 October 2011

CHANGING ROOM

Eks ole, see on ju nii tore kui laps on iseseisev ja oskab ise endale riided selga panna ja need ära võtta kui vaja. Meie peres on see asi just nii AINULT ilma selle kui vaja osata. Juba mitmendat kuud on Gretal mingi pitsaama hullus kallal. Mulle tundub et iga kord kui ma talle selja pööran on ta endale suutnud pitsaama selga panna. Näide sellest: hommikul tulema alumisele korrusele ja Greta paneb endale ise riided selga. Mina olen üllatunud ja kiidan last. Läheb mõni aeg mööda (hommikusöök, koristamine, mängimine) ja oleks nagu aeg õue hakata minema kui ma äkki märkan et lapsel on ööriided seljas. Ise mõtlen veel et võib olla mul on tõesti mälus nii suured lüngad et ajan päevad sassi. 
Selline ootamatu riiete vahetamine toimub mis tahes ajal aga enamasti juhtudel kui talle kuskil pitsaama ette jääb. Näiteks läheb ta midagi endale sahtlist võtma ja volaaa seal ootab ees Peppa pitsaama. Kaks sekundit ja lapsel ongi jälle uus kostüüm seljas. 
Kord panin ma päeval musta pesu masinasse mille hulgas olid ka Greta mustad pitsaama püksid. Õhtul kui ma Gretale voodi äärel unejuttu loen märkan äkki et TULE TAEVAS APPI Gretal on ju jalas need mustad püksid mis ma päeval pesumasinasse panin. Mul ei olnud õrna aimugi kuidas ta teadis neid sealt otsima minna, miks tal üldse oli neid vaja kui sahtlis terve hunnik teisi ning millal ta seda tegi.
Siin on eriti hea stiili näide kuna ta on endale ka kingad jalga pannud
Kui enne oli veel nii et kui ta natuke kauemaks näiteks ülemisele korrusele kadus siis võis arvata et taas on käsil riiete vahetamine aga viimasel ajal toimub kõik väga ruttu ja märkamatult. Ta ise teab ka et kui ma teda enne teolt taban siis saab ta minupoolse karjatuse osaliseks ja et sel juhul ta pitsaama konfiskeeritakse seega ju ta on olnud sunnitud olema kiirem ja kavalam et minu eest pääseda. All oleval pildil olen ma just avastanud et ta on kuramus jälle suutnud riideid vahetada. Endal tal on ülimalt rahulolev ja õnnelik nägu et sai oma plaaniga enne hakkama kui mina silmapiirile ilmusin.
Praeguseks on õnneks pitsaamad enam vähem rahule jäetud. Küll aga on hakatud vahetama pükse. Seda siis kas või mõnikord kolm korda päevas. Pükste vahetuse vastu mul otseselt midagi ei ole nii et kui me just kuskile minemas ei ole siis minu poolest vahetagu nii palju kui tahab. Mis mind aga imestama paneb on see kui märkamatult ta taas seda teha suudab ja kui maitsekalt ta valiku teeb. Sellepärast ma tihti ei panegi tähele nii ruttu et jälle uues püksid jalas kuna riided on kõik õiges värvitoonis ja kuskil mingit segadust ka ei ole. No tõesti imestama panev kuidas ta suudab suure virna alt välja otsida riideid ilma et see virn ümber ei läheks või ilma et riideid kastist välja ei loobita. 
Kuigi see ajab mul tihti karva nii turri kui kas või näiteks 5 minutit enne magama minekut on laps jälle kõik oma riided ära vahetanud ning siis keeldub pitsaamat selga panema kuid niipea kui taas rahu majas kõkutan ma tasakesi naerda. 

5 comments:

 1. :D:D:D Lapsed on nii lahedad :D
  Johanna vahetab ka riideid ikka mitu korda päevas, õnneks küll pidzaamat mitte. Tema ka oskab maitsekalt erinevaid riideid sobitada, aga seda ma küll ei saa öelda et riidevirn korda jääb ja seljast võetud riided ikka põrandalt kokku koristatakse ... vot see ajab mind vihale :)
  Ja ausaõna ma polnud lugenud seda sinu postitust enne kui olin kommenteerinud sinu kommentaari enda blogis :)

  ReplyDelete
 2. No tore, et mingidki riided seljas! Meie viimane naaskel ei armasta näiteks eriti riideid. Eriline vastumeelsus on Stenil pükste suhtes. Kui kellelegi külla läheme, siis tahab tüüp alati koos botastega ka püksid jalast rebida. Ja lippab siis alukate väel koridorist edasi tubadesse ;-)

  ReplyDelete
 3. Sirtsu, sa ajasid mind naerma :)

  ReplyDelete
 4. Minu poisid onneks paeval riideid ei vaheta :) Oskar paneb uldse uks koik mis talle katte antakse selga, aga Oliver valib :|

  ReplyDelete
 5. Meil õnneks VEEL tavalisi riideid ei valita ja millegi peale EI ei ole veel öeldud(ok need püksid on sellised kodu sisesed asjad).

  ReplyDelete