Thursday, 22 September 2011

VEEL ÜKS LASTEAIA ETTEKANNE

Ma luban et ma ei hakka siin nüüd igapäevaseid lasteaia uudiseid teiega jagama aga täna siiski veel üks.
Nimelt kui ma Gretale järgi läksin siis teatas ta mulle kohe eesti keeles et tal oli töna pissi püksi tulnud samal ajal kui kasvataja mulle seda sama inglise keeles ettekandis. See oli juhtunud sel ajal kui nad olid ringis istunud ja midagi laulnud. Ma üldse ei imesta kuna kodus tavaliselt Greta käib üksi potil ja meie saame sellest alles siis teada kui mingi aeg toanurgast täis poti leiame. Lasteaias on ta siiamaani samuti ise ennast WC viinud ja siis on keegi tal aidanud püksinööbi kinna. Ma täitsa kujutan ette kuidas ta täna seal ringi istus, samal ajal kasvataja kindlasti tuletas kõigile meelde et nad peavad ilusti istuma ja kuulama, ja tahtis pissile aga polnud ju seda vabadust et ise minna ning kasvataja ju ütles et peab ilusti istuma. Võis ka olla et võib olla ta isegi teatas sellest aga kas siis liiga vaikse häälega (nagu tal kombeks on) või eesti keeles või jättis üldse ütlemise viimasele minutile. 
Mingit probleemi sellest küll polnud ja Greta oli juhtunu üle pigem õnnelik kui nordinud!!?? Varu riided olid tal ka olemas nii et eks ma siis nüüd kodus räägi talle et ta peab kõva häälega järgmine kord kasvatajale teada andma kui vajadus käes.
Teine märkimist väärt asi on see et täna küpsetasid nad lasteaias leiba. Greta oli väga uhke oma leiva üle ja kui koju tulime siis tahtis seda kohe sööma hakata. Ma ütlesin et teeme ikka enne pilti ka et issile pärast näidata aga mul õnnestus vaid paar klõpsu teha enne kui leib hävitamisele läks. 
Kui Greta seda sõi siis ma hakkasin mõtlema et loodetavasti nad ikka muna sinna sisse ei pannud. Proovisin Greta käest ka uurida et kas ta pani sinna muna või ei.
Greta rääkis mulle täpselt kuidas leivategu käis:
1. Segasi (segasin)
2. Roll like a pallike (rullisin nagu pallike ehk siis rullisin pallikese)
3. Kausi sisse
4. Leave it (jäta seisma või jätsin seisma ehk kerkima)
Kui ma küsisin et mida nad siis tegid, et kas ahju ka panid siis Greta teatas käsi laiutades
Got any ahju (ehk seal ei olnud ahju)
No siililegi selge, hakka või ise leiba küpsetama!


PS. Gretal (nagu igal teiselgi lapsel) on lasteaias oma 'Key worker', eesti keeles ehk siis tugiisik, kes tema arengut ja tegemisi jälgib ja selle kõik kirja paneb ning toimiku koostab. Täna tutvustati teda mulle. Ma ei taibanud kohe küsida et millal me seda toimikut lugeda saame aga vahet ei ole, küll me kunagi ikka saame.

No comments:

Post a comment