Wednesday, 28 September 2011

VÄIKE MUTT

Gretale meeldib väga Väikese Muti jutud. Eelmine kord Eestis olles ostsin ühe Muti juttude kogumiku. Seal on lühike ja lihtne teks ning ilusad pildid seega just 2-3 aastastele sobilik. Kuna see raamat oli suur hitt Gretaga siis uuesti Eestisse minnes laenasin paar muti raamatut raamatukogust. Tuli välja et teised Muti raamatud mis poodides veel saada on, nagu 'Kuidas Mutt endale Püksid sai' või 'Väike Mutt ja Rakett', olid palju pikemate tekstidega ja mitte nii haaravad (vähemalt Greta jaoks mitte). 
Raamatukogust aga leidsin sellise toreda raamatu. Nähes kaanel neid kolme väikest jänkubeebit vankris olin enam kui kindel et see raamat saab olema Gretale meelepärane.
Kodus, enne Gretale ettelugemist, lehitsesin raamatut isekeskis ja jumal tänatud et ma seda tegin. Kuna ka selles raamatus oli palju teksti siis tervet raamatud ma ei oleks nagu nii saanud lapsele ettelugeda. Kui aga juba teisel lehel olid teksti sees sellised sõnad nagu SEMMIMA siis hakkasin vaikselt kahtlema kas see raamat ikka üldse lastele mõeldud ongi?
Ma siin paar postitust tagasi tutvustasin teile meie suure kõhuga kaunitari kellest ma väga vaimustuses olin siis samas leides Muti raamatust sünnitava jänese mind küll rõõmust hõiskama ei pannud.
Ma ei tea mis vanuseklassile selline raamat on mõeldud? Mul ei ole selle vastu midagi et elulisi sündmusi ka lasteraamatutes kajastatakse aga leian et kahene (vähemalt minu oma) ei peaks küll veel nii detailset ülevaadet beebide ilmaletulekust saama. 
Samas ei ole ma ka kindel kas ma oma 5 aastasele lapsele tahaks sellist lauset lugeda või lahti seletada nagu: 'Aga kas siis tulevase issiga saab mõistlikku juttu ajada', veel vähem kasutada sõna semmima
Kindlasti oleks mul sealt raamatust veel nii mõndagi huvitavat teksti leidnud aga kui aus olla siis oli see raamat mulle kuidagi vastukarva ja ma ei vaevunud seda kaanest kaaneni läbi lugema.
Ma ei tea kas keegi teist omab seda raamatut või on seda lugenud aga huvitav oleks kuulda mida teie või teie lapsed sellest arvavad?

PS. Eestis on just ilmunud Väikese Muti Seiklused DVD mida ma samas julgelt soovitada võin. Gretale väga meeldib. 
Ning kui kellegil peaks kuskil olema VÄIKE MUTT JA AUTO ülearune raamat siis ma ostaks selle teilt hea meelega kas või 3x hinnaga. See on Greta kõige lemmikum.

4 comments:

 1. Väikese muti seilused olid kindlasti minu lapsepõlve ühed kõige lemmikumad multifilmid!

  ReplyDelete
 2. Mulle mutimultikad ka meeldisid ja raamatutest ostsin kunagi selle pükste loo. Mis puutub jänkude sünniloosse, siis arvan, et see võib šokeerida pigem täiskasvanut kui 2-aastast, keda on selles vanuses raske millegagi tõeliselt üllatada. Tema usub, et kui raamatus nii räägib ja pildid ka juures, ju siis nii ongi.

  ReplyDelete
 3. muttidest teadsin ma eestis ainult "mutionu" baari Virtsus :)
  aga kui itaaliasse kolisime, siis ùks tsehh tòi meile muti magneti, teine klotsipusle ning kolmas seina peale kleepimiseks pehme kleepeka. ma ei màleta kas ta on krtek vòi krtecek tsehhi keeles :)

  ma ei tulnud selle pealegi, et kontrollida, kas teda ka eesti keeles on.... :D igatahes tundub vaha, taaskord ùks jòuluidee olemas :)

  ReplyDelete
 4. Raine, sa oled nii noor selleparast sa Mutikest ei teagi. Meie lapsepõlve lemmik :). Ma kohe teen ühe postituse kus on pilt ka sellest Väikese Muti raamatust mida soovitan Emelinele (see on kogumik kus on vist 4 lühikest juttu sees).
  Panen pildid siis saad ise näha seest.

  ReplyDelete