Thursday, 1 September 2011

SAAVUTUSED

Me oleme suutnud Gretat pea üle kuu aja telekast eemale hoida. Eestisse minnes alustasime ja kuni tänaseni ei ole ta kordagi telekat vaadanud. Ok, Eestis olles jäi paar korda ehk lahtioleva teleka ette seisma aga seda ma ei loe teleka vaatamiseks. Tagasi koju tulles ei ole ta kordagi teleka sõna suhu võtnud ning meie ei ole ka televiisori olemasolust talle mingil moel märku andnud nii et täielik rahu. Ma ei ole isegi kordagi raadiot ei kodus ega autos käima pannud. Küll on ta paaril korral vaadanud eesti keelset Shreki jõulufilmi DVD mängijast ja pikkadel autosõitudel Lottet Pete IPhone-ist. Kodus kuulame koos Dagö CD ja laulame kaasa. Lausa lust ja lillepidu. Laps mängib nii palju ja nii ilusasti. Eestis olles hakkas Greta silmnähtavalt rohkem eesti keelt rääkima. Tuli palju uusi sõnu ja pikki lauseid ning ma arvan et tänu teleka ja raadio puudumisele siin on ta eesti keel suutnud väga hästi säilitada. Kui aus olla siis olen ka mina ise telekast võõrdumas. Osaliselt kindlasti sellepärast et kui Greta magama läinud ja meie telekakeelu tsioonist väljas siis olen ma juba nii väsinud ning on nii palju teisi asju mida ma tahan või mis vajavad tegemist et ma lihtsalt ei suuda telekasse süveneda või seda isegi poole silmaga jälgida. Kuna me nagu nii ei vaata telekat kunagi  reaalajas vaid kõik meid huvitavad saated lindistab box ise meie tarbeks siis võivad need minu valitud saated rahus seal kastis vaatamis järge oodata. Saaks ma sama lihtsalt ka arvutist lahti vot siis oleks loomulikult veelgi suurem saavutus aga seda nüüd vaevalt hakkab juhtuma.

3 comments:

 1. peale eestist tagasi tulemist on meil just vastupidi olnud - esiteks just sellepärast, et peaaegu kõik hommikud oleme me toas veetnud (kuuma eest peidus)..ning paratamatult panen just emelinile peppa või lotte mängima...samal ajal kui ma emilile süüa annan...

  :(

  eestis olles oli kõik vastupidi :) aga seal polnud ma üksi ka ju...

  ReplyDelete
 2. Meil on jalle koolireziim - Oskar nadala sees telekat/video/jms ei vaata. Oliver vaatab nats kui Oskar koolis on. Ise on mul ka telekast korini, midagi head niikuinii ei tule ja ma parem istun ohtul arvutis kui J kaua tool on :)

  ReplyDelete
 3. Meie peres on kah telekaga suht kesised lood. Okei, kesised vörreldes paljude teiste peredega. Telekat reaalajas ei vaata üldse. No lihtsalt pole seda aega. Ja kuna meil on telku niikuinii omaette toas, siis peab selle vaatamiseks töepoolest suur isu olema.
  Küll aga vöivad nupsud öhtul pool tundi miskit vaadata, sest muidu ei suuda ma neid mürakarusid maha rahustada. Tavaliselt vaatavad kas mönda multikat vöi veidi filmi ja ikka DVDlt. Nad juba teavad, et pidzhaama, hambad ja siis tiba telkut...ja nagu nuinarkoos ;-)

  ReplyDelete