Thursday, 22 September 2011

EESTI FOTOGRAAF INGLISMAAL


Nagu iga kuu nii ka Augusti kuus potsatas mu postkasti ajakiri JUNIOR. Ma tavaliselt tellin seda ajakirja aasta ja siis pean aasta pausi ja siis kui tuleb jälle pakkumine kus saab 3 kuud vaid 5 naela eest tellin jälle kuniks isu täis saab ja katkestan. Augusti kuu numbrit lehitsedas ja lugedes avastasin ma aga ühelt lehelt midagi huvitavat.
Uurisin ja puurisin kohe mitu korda ja  ikka tulin järeldusele et pildil on tõesti eesti keelne tekst. 
Hakkasin kiirelt fotode autorit ostsima kelleks osutus KATRINA TANG. Nimi ise ei kõlanud just eriti kinnitavalt et tegu on eestlasega seega võtsin appi interneti. Peagi selgus  et tegu on tõesti eestlasest fotograafiga kes alates 2005 aastast Inglismaal elab ja töötab. Tuli välja et tema fotod on ennegi Juniori ja mõne teisegi Inglismaal tuntud ajakirja kaanele jõudnud ja ma isegi mäletan nüüd et ma kunagi olen ühe tema pildi juures samamoodi seisatama jäänud ja tundnud mingit Eesti 'juure' tunnet kuid jätnud selle tunde vaid tundeks ilma autori päritolu otsimatta. Mulle väga meeldivad ta pildid, eriti tema fotoseeria Eesti maakooli lastest. Kui ma suvel Tallinnas käisin siis nägin et tal oli näitus Draamateatri vastas olevas galleris kuid kahjuks ei olnud mul võimalust sellega lähemalt tutvuda.
Kes huvitatud võivad tema pilte näha tema kodulehelt, ja lugeda Eesti Ekspressi artiklit, ning seda lehte.
Taaskord näide sellest kui palju andeikaid inimesi meie väikeses Eestis ülesse kasvab ja kui hästi nad maailmas läbilüüa oskavad.

No comments:

Post a Comment