Friday, 23 September 2011

MAHEKAST

Juba mõnda aega olen ma tahtnud kirjutada meie mahekastist. Nimelt tuuakse meil kord nädalals koju mahekast. Ise on võimalik valida mis suuruse kasti sa soovid ja kas vaid juurikaid või vaid puuvilju või siis segakasti kus on sees nii juur- kui puuviljad.. Kasti sisu on firma poolt ise määratud ja sisaldab enamuses hooajalisi asju kuid on ka võimalik kastile lisaks osta terve rida mahekaupu igast erinevast valdkonnast. Olen kuulnud et nii mõnelgi inimesel on selle kastiga probleeme kuna see sisaldab asju millega inimesed ei oska midagi peale hakata. Kuigi seda probleemi saab vältida minnes firma kodulehele ja seal panna ristike asjade juurde mida ei soovita siis ei ole ehk kõikidel inimestel tahtmist ja aega sellega jännata. Meie oleme aga oma kastisüsteemiga väga rahul. Olen teinud nimekirja asjadest mida me kunagi ei söö ja seega vahetatakse see alati millegi selle vastu mida me sööme. Samuti kui on midagi sellist mida parasjagu kodus suuremates kogustes juba olemas siis märgistan selle nende kodukal ja nad asendavad selle jälle millegi muuga. Tavaliselt katkestame me kastisüsteemi suveks kui me ise vähem kodus oleme ja vähem sööme ning enamus asju nagu nii oma aias või poes kätte saame, sügise tulles aga  alustame uuesti 
Eelmise nädala kast oli eriti raske ja roheline. Mainin ära et kasti kaaned olid ikka kinni kui kast ükse taha pandi ma lihtsalt tõstsin asju pildi tegemiseks natuke kõrgemale.Teine asi mis mulle selle firma juures meeldib on nende humoorikad sildid ning ootamatud kingitused. Nad paistavad teadvat kuidas ennast müüa ja endale kliente võita (vähemalt minu puhul see neil õnnestub)

Näiteks kui me peale väikest katkestust jälle uuesti nendelt tellima hakkasime siis saime kolm nädalalt järjest kingiks tasuta karp mune ja piima ning leivapätsi.
Üks kord oli kasti lisatud pakk makarone kuna ma tellisin hakkliha ja kastis oli suurel hulgal tomateid. Väike kirjake oli lisatud kus oli öeldud et me lisasime kasti paki spaghettisid juhuks kui teil peaks tulema tahtmine teha spaghetti bologneset aga avastate et kodus ei ole pastat. Teine kord oli lisatud kingituseks küüslaugupea kuna kastis olnud tomatid meenutasid oma kujult küüslauku ning nad siis otsustasid selle ka kasti lisada. 
Tekstid on hästi vaimukalt kirjutatud ja tihti ajavad mind muigama. Ma ootan alati kolmapäeviti põnevusega kasti avamist kuna kuigi mulle aitab naeratuseks ka lihtsalt suuremas koguses värskete juur- puuviljade nägemisest siis eriti tore on sellele lisaks ka mõni vaimukas sildike kastist leida
Nagu näiteks see sildike mis sel nädalal kastis oli seletuseks misk porgandid on seekord lillat värvi.
(Need kes inglise keelest aru ei saa need andku teada, eks ma siis tõlgi eraldi ära kuigi ma arvan et tõlkides läheb osa kaduma).

6 comments:

 1. Väga lahe. Eestis kuskil on ka taoline süsteem. Üks mahetalu teeb, aga nad loomulikult ei jõua toimetada üle Eesti. Ja ma kahtlen et neil üllatused varuks on :)

  ReplyDelete
 2. Kui ma seda kasti tellisin, siis sain ainult kohalikku talutoodangut- köögivilju. Kas Sa oled ise nõus, et sinna sekka eksootilisi vilju ka pannakse?

  ReplyDelete
 3. Jah meie valisime puu ja juurvilja kasti. Seal kastis on iga nadal banaanid ja siis sellele lisaks kas ounad voi ploomid voi pirnid voi virsikud. Apelsiine ja muid sitrusilisi on ka aga kuna mina neid syya ei saa siis me oleme need nimekirjast maha votnud. Ananassi ei tule tihti - ma ei maletagi millal viimati. Teie mahekastis oli kindlasti jah taitsa kohalik kraam kuna te, nagu ma aru olen saanud, elategi ju kohas kus palju farme ja kohalikku kraami saada. Meil siin linnas see asi nii lihtne ei ole ja meie peamine tingimus kasti saada on et see oleks mahe. Kuigi eks kilomeetreid ja sinna kulutatud looduseressursid on ka tahsad AGA me siiski paneme pea rõhu sellele mida me sisse sööme.
  Eksootilisi vilju (banaane, mangosi, viinamarju jne) ostan kastile lisaks nagu nii iga nädal juurde nii et hea kui osa juba koju kätte tuuakse.

  ReplyDelete
 4. Oi-oi, mulle meeldib!!!!! Tead, Kerli, mul tuli nüüd kuskilt mälusopist üks meenutus, et meil saab siin ka selliseid mahekastikesi tellida. Nii, möista-möista, mida mäemamma esmaspäeval internetist otsima hakkab??

  Aga muidu on nii, et meil on kohe körvalkülas siuke mönus mahetoidu salveke. Puuviljad, juurikad, juustud, teralised jne Seal ma ikka käin lastega. Tädi on tuttav ja siuke mönus nats boheemlaslik atmosfäär. Kui löpuks ikka meitesse jöuate, siis lähme sinna salatit valima ;-)

  ReplyDelete
 5. Ma katsetan praegu uhe teise firma kaste. A&C juurviljad olid nii mullased, et nende pesemine oli oudne too :|

  3 nadalat on juba uued kastid kainud, siiani rahul. Ainult et lehtsalatit tuleb palju ja seal ei saa eraldi ara markida mis asju tahad ja mis asju ei taha, ainult erinevaid kaste saab valida. Ma tavaliselt valin igal nadalal uue kasti, sisud on koik nadal aega varem kirjas.

  ReplyDelete
 6. Ja jah, kui suvi hakkas lähenema siis meil oli ka hirmus jama et vihmas mullaseks saanud salatilehti pesta. Suvel me kasti ei tellinud ja praegu peale kartulite midagi mullast otseselt ei ole.

  Kas teil on Riverfordi oma? Vaatasin just uuesti nende lehte ja on üsna ahvatlev. Peaks proovima. Seal on mõnusalt palju boxe ja ka liha oma ja nii saaks toesti 3 kastiga nädalase söögi koguse kätte ja tundub et ei peaksgi üldse poodi minema.

  ReplyDelete