Wednesday, 10 August 2011

SAUE RAAMATUKOGU

Käisin Gretaga üks päev Saue raamatukogus. Kuna ilm ei olnud just kõige ilusam ja ma ei viitsinud linna minna siis mõtlesin et viin ta raamatukokku lastenurka mängima lootes et ehk on seal mõned lapsed kellega Greta saaks eesti keeles suhelda ja leida mõnda uut raamatut nii 2 kuni 3 aastastele mida meil endil ei ole. 
Mõte oli ju iseenesest tore aga kui me raamatukokku jõudsime ei olnud seal minu suureks imestuseks mingit lastenurgakest, isegi laste lauda ja toole ei olnud mille taga lapsed raamatuid saaks vaadata. Oli vaid paar last ja väga range raamatukogu tädike kes kogu aeg korrutas et ise ei tohi raamatuid riiulitelt võtta ja ise ei tohi neid riiulile tagasi ka panna (isegi mina ei tohtinud loetuid raamatuid tagasi panna). Ja üldse arvas see tädike et parem oleks kui lapsed õues oleks ja siia ei tuleks ning see laps kes lahkus ilma raamatut laenutamatta sai kiita. Väga imelik suhtumine minu arvates. Ma olen nii ära harjunud et raamatukogudes on lastenurk kus lapsed saavad raamatuid vaadata või mängida et niiviisi raamatutega 'sõpradeks' saada. Ma tean et mitte kõik raamatukogud siin ei ole sellised, olen isegi super ilusatest ja hubastest raamatukogudest pilte näinud ja just sellepärast ma vist saingi väikese shoki kui ma sellist kommunismi aegse

ülesehitise ja korraga seal kohtusin. Muidu leidsime me üsna mitu toredat raamatut ja raamatukogu oli ise samuti väga puhas ja korralik nii et kurta ei saa aga väike laud oleks 
võinud ju lastele ikka olla. Greta istus pidevalt jalgade peal mis oli nii ebamugav ja segas lugemist. Ma arvan et meil lihtsalt ei vedanud et sel päeval seal selline range mutike oli kes lapsi vist ei armastanud kuna mu ema ütles et tema on sal vaid toredaid tädisid näinud. Eks siis täna näe kuna mul on plaan sinna uuesti minna ja paar raamatut koju ka laenutada. 
Muideks mulle näiteks väga meeldivad kui hubased ja lastesõbralikud on siinsed raamatupoed. Kristiine keskuse Apollos oli lausa väikene bussike poodi sisse toodud mille sees said lapsed multikaid vaadata. Greta oli igal juhul vaimustuses ja mul oli jube hea samal ajal rahus raamatuid talle otsida. Ma arvan et oma osa on ka sellel vabadusel mida ma siin Eestis olles naudin et ma ei pea kogu aeg lapsevarastamise hirmus Gretat kui kull valvama vaid võin vabalt talle vahepeal selga ka pöörata.


4 comments:

 1. Antslas on küll mõnus lastenurk väiksematele - ning kõige väiksemate raamatud ongi hoopiski kastides, mitte riiulites. Emelinile väga meeldis sinna raamatukokku minna!
  Loodan, et kohtute ka teise tädiga :)

  ReplyDelete
 2. Meie raamatukogul on lastenurk. Ja väga väga lastesõbralik raamatukogutädi. Koleda ilmaga käivad lapsed seal lauamänge mängimas. Minu lapsed ka pea igapäevased külalised seal. www.kainaraamatukogu.ee

  ReplyDelete
 3. Mul on Eestis sama tunne, ei karda lapse pärast. Briti laste "vabadus" on ikka olematu.

  ReplyDelete
 4. Tana oligi vaga vaga sobralik tadi raamatukogus ja me saime terve hunniku lasteraamatuid koju laenutada.

  Jah pagulane, see laste vabadus on siin ikka vaga kadetsemist vaart. Ma saan isegi gretal lasta oues rahus ymber maja joosta ilma et ma peaksin tal sabas sorkima...palju vahem stressi ja pinget nii temal kui minul.

  ReplyDelete