Tuesday, 23 August 2011

MUNA

Meil on olnud plaanis juba pikka aega testida Greta muna allergiat, testida siis nii et anda talle midagi süüa kus muna on sees. Ta on paaril korral saanud süüa näiteks jäätise vahvlit või mõnda muud asja kus muna on üheks koostisosaks aga selliseks väikeseks osaks. Pole nagu otseselt midagi juhtunud, ilmunud on ime pisikesed täpid aga ma pole kunagi kindel olnud et kas need on siis munast või kujutan ma seda lihtsalt ette. 
Noh nüüd aga on see asi selge et Gretal kahjuks ikka on muna allergia. Kui me isal (vanaisal) külas käisime siis oli seal isetehtud plaadikooki. Greta küsis kas tema tohib seda süüa ja ma lubasin talle ühe tillukese tüki. Talle väga maitses ja tal õnnestus veel üks killuke mult välja nuruda.
Kui laps 10 minuti pärast endale voodit põrandale hakkas patjadest tegema siis ma arvasn et ta on pikast päevast ja väntsutamisest väsinud. Autos jäigi juba magama ning kui me koju jõudsime siis ärkas küll ülesse aga oli ebaloomulikult uimane ja loid. Kui ta öösel oli juba kaks korda ebamugavuse pärast ülesse ärganud hakkasin ma muna kahtlustama ning ei läinudgi kaua kui ta oksendama hakkas. Seega munale jääb meil keeld peale ja ma kardan et kui ta sellest oleks väljakasvanud siis see oleks juba juhtunud nii et võib olla tähendabgi see et munast jääb ta oma elus ilma.
Samas aga on ta täiesti hull MUNA raamatu järgi. Meil õnnestus see raamatukogust laenutada peale seda kui ma kodus seda tulutult otsisin. Me lugesime seda Eestis olles igal õhtul ja kui ei lugenud siis Greta jutustas mulle seda peast.
Ma proovisin seda raamatut leida internetist ja käisin isegi kasutatud raamatute poes uurimas ega neil seda seal juhuslikult ei ole. Tuli välja et 10 inimest on juba järjekorras et seda omada nii et Greta jääb ilma nii munast kui ka MUNA raamatust.
(Oh miks küll tänapäeval tehakse nii vähe selliseid lihtsaid raamatuid lastele eesti keeles?)

1 comment:

  1. Kahju Gretast :(
    Aga see raamat on tõesti armas. Facebookis on osta/müü/vaheta rubriik. Äkki kellegil on see siiski üle??

    ReplyDelete