Tuesday, 19 July 2011

HELDED PÄEVAD

Mõni päev ma olen helde ja lasen Gretal värvidega möksida. Jah just nimelt möksida sest maalimisest on asi kaugel. Tavaliselt tehakse kaks kriipsu paberile ja siis hakatakse agaralt käsi värviga üle võõpama. Kui mind seal juures ei oleks siis jääks arvatavasti paber täiesti puutumatuks. 
 
Üks päev, siis veel kui õues natukenegi suvisem ilm oli, mõtlesin et vot täna olen helde ja lasen lapsel õues maalida. Lootsin et õues olles ei pea vähemalt kaitsma tapeeti seinal ja vaipu põrandal...lootsin. Tuli välja et õues olles pidin veel rohkem valvel olema kui toas. Kätele lisaks läksid kohe ka jalad mängu, seda siis selle minuti jooksul kui ma läksin köögist vett tooma. 
Kui veekauss väja ilmus siis oli loomulikult kohe vaja käpad sinna sisse suruda.


Lõpuks oligi nii et mitte ainult laps ei olnud lilla vaid ka muru ja kiviplaadid. Vahepeal tahtis ta joosta tuppa midagi tooma ja suutis kätega mõlemalt poolt uksepiita kinni hoida jättes sinna suured lillad laigud. Õnneks oli et suutsin tal sabast kinni haarata muidu oleksime vist pidanud hakkama suurtetuppa uut vaipa ostma. Jalad olid muidugi kuni säärteni nii värvised et ma ei saanud isegi pükse enne jalast kui jalad puhtad ja kui laps oligi lõpuks jälle õiget värvi siis mul ootas veel eest õues muru ja kiviplaatide pesemine. 
Ma arvan et niipea ma ennast uuesti heldelt ei tunne

3 comments:

  1. Meie laps maalib nàpuvàrvidega vannis! Ise on muidugi paljas....
    Maalib tòis vanni, seina ja enda

    ReplyDelete
  2. Oh, vot see on hea idee....Mul tuli kohe vaga helde tunne peale.
    Kui homme vanaema Eestist siia ei saabuks siis oleks seda kohe praktiseerima hakanud :)

    ReplyDelete