Monday, 30 May 2011

KEELEFILOSOOFID

Eile õhtul hakkas Greta jälle oma CAUTAFINK-iga pihta seistes Pete taldreku ääres. Taldrekul seekord aga kurki ei olnud nii et me vaatasime talle järjekordselt arusaamatute nägudega otsa. Greta aga sirutas kätt taldrekul oleva greens (ma ei tea kuidas selle asja nimi eesti keeles oleks või kas seda Eestis üldse saada ongi. Selline kapsa ja salati vahepealne asi mida süüakse aurutatuna) poole ning kordas cautafings.

Siis kuulas Pete natuke teravamalt mida Greta ütleb ja sai pihta et laps küsib CRUNCHY THINGS (krõmpsuvad asjad). Noh siis käis me peas selline väiksema plahvatuse moodi arusaamine ning kogu segadus selle sõna juures haihtus. Pete on tihti Greta käest küsinud et kas ta tahab ka mõnda crunchy things süüa. Pete kutsub krõmpsuvaid juurikaid, salatilehti, kurki, toorest porgantit, toorest paprikat jne krõmpsuvateks asjadeks ja Greta seega kasutas sama sõna kuigi tegu ei olnud just väga krõmpsuva rohelise lehega.

12 comments:

 1. Ahaa! Laps on targem kui teie :) Teil vottis ikka nats aega enne kui pihta saite mis vark on!

  ReplyDelete
 2. nii armas!
  jobud vanemad :D :D :D ei saa aru!!! Laps seletab selges inglise keeles, nagu isa on òpetanud :)

  ReplyDelete
 3. Sõnaraamat ütleb, et greend on aedvili, aga see on pisut lahja tõlge. Kui pildi pealt näeks, siis võibolla teaks, mis krõmpsutoode on :)

  ReplyDelete
 4. Siit yks naide aga kui sa google images otsingusse paned greens voi spring greens siis saad rohkem pilte naha. Tegelikult need ei ole midagi krompsuvad kuna toorelt neid ei sooda (vahemalt mitte meie) ja auritades on pehmed.
  http://www.ourproduce.co.uk/product-details.php?id=82

  ReplyDelete
 5. Mis imelikke asju teie kull sööte :)

  ReplyDelete
 6. Imelikke?! Igas toidupoes vabalt saada :) Meile tuleb mahekastiga.

  ReplyDelete
 7. See on mu arust varajane kapsas.

  ReplyDelete
 8. Kapsaline kindlasti aga siiski mitte kapsas. Kapsapead kui sellist ei moodustu ja lehed on ysna pikad, sirged ja paksud vorreldes tavalise kapsaga.

  ReplyDelete
 9. Ma arvan, et see on ikka kapsas, lihtsalt mitte peakapsas. Eestlase jaoks on lihtsalt peakapsas enam-vähem ainuke tuntud kapsaline.

  ReplyDelete
 10. No on ikka tore kapsadiskussioon :)

  ReplyDelete
 11. Andge mulle natuke aega - ma teen teile yhe Inglismaa kapsaliste blogi sissekande :)

  ReplyDelete