Friday, 13 May 2011

ETTEVAATUST, BLOGGER STREIGIB

MR Blogger on siin paar viimast päeva mässanud ja mu blogi kinni hoidnud ja nüüd tuleb välja et ta on kõigele lisaks mu viimase postituse alla neelanud. Mul on see küll õnneks veel mustandina olema, pean vaid fotod uuesti lisama, aga ma siiski ootan ehk annavad mulle ikka tagasi. Kahjuks kommentaare vist küll mitte.
See juhtum siin pani mind mõtlema et mis siis saab kui ühel päeval läheb neil asi nii nässu et kaotavad kogu me blogi sissekanded. See oleks küll täielik pauk. Kogu mu suur vaev ja aeg ning kõige tähtsam KOGU ME AJALUGU igaveseks läinud. Ma just üks päev vaadasin vanemaid postitusi ja mõtlesin et nii tore et mul on olnud seda aega ja viitsimist neid kunagi kirjutada kuna nüüd on nii tore neid lugeda ja kindlasti aastate pärast veelgi toredam.....ja Gretal üks päev samuti.
Ma pean vist hakkama neid sissekandeid ükshaaval välja printima...huvitav kui palju printeri tinti see võtaks?

8 comments:

 1. blogger peaks lubama kõiki postitusi ka maha laadida, mäletan midagi uduselt, vist isegi proovisin ära ka.

  teine võimalus on blurb'iga kõik maha laadida (tegelikult annab võimaluse raamatu trükkimiseks). siis ei pea ükshaaval midagi tegema. olen seda kasutanud, et kõike tallel hoida. iga aasta jaoks näiteks üks raamat, mõlgub mul meeles, kuid pole veel nii kaugele jõudnud :) ainult maha laadinud olen.

  ReplyDelete
 2. Siin on bloggeri õpetus:

  http://www.google.com/support/blogger/bin/answer.py?hl=en&answer=97416

  ReplyDelete
 3. Jah, mul on ka blurb- iga asjad pooleli. Peaks ikka kätte võtma ja raamatud ära tellima.. enne kui on hilja.

  ReplyDelete
 4. Tänud, tänud. Liina ka andis juba nõu nii et pean asja vist jah tõsisemalt võtma enne kui hilja on.
  Ma olen seda blurb asja enne natuke uurinud aga mulle tundus et kuna mul on blogis ikka hirmus palju fotosid siis see raamatuks tegemine oleks olnud igavene töö ja sellepärast jäi asi poolikuks.
  Ma ei tea võib olla tegin midagi valesti aga kui ma proovisin siis ma pidin kõike pilte ja tekste eraldi paigutama kuna automaatselt läksid kõik segamini ning osa piltidelt lõigati üldse pool maha (juhul kui ei vaid pannud yhte pilti yhele lehele). See tundus mulle NIIII aega nõudev töö et andsin alla.

  Oleks mul blogis vaid enamuselt tekst ja paar pilti siis oleks see võimalus ideaalne.

  teine võimalus oleks lihtsalt tekst välja printida ja siis fotod päris fotodena lisada ja nii scrap booki taoline mapp kokku panna aga eks ka see maksab ja võtab aega nii et ma ei tea...kaua ei tahaks oodata ka kuna uusi postitusituleb aina juurde.

  ReplyDelete
 5. Killuk,
  jah bloggeri kaud saab ka teha backup-i ja salvestada need oma arvutis AGA Pete uuris seda asja ja tundub et sel juhul tasub backup-ida kohe kuskile teise keskonda ja seal seda hoida ning iga natukese aja tagant jalle uuesti sama teha.
  Ta vaatas export file-i ja kui vaid see salvestada arvutisse ja kui kogu blogger 'ohkulendab' siis lendab sellega koos ka koik fotod kuna need on backup-is bloggeri lingina ja ei ole eraldi downloaded.

  ReplyDelete
 6. pean ka uurima hakkama!!! (uuri sa ära ja siis anna teada, mis on parim võimalus :D )

  ReplyDelete
 7. mul on blogger labelid ka kõik segi ajanud :/

  ReplyDelete
 8. Word'i salvestamine aitaks ehk ka. Aega ja vaeva see võtab, aga saab kõik tallele.

  Tarja

  ReplyDelete