Thursday, 21 April 2011

PÜHAD ILMA MUNADETTA

Ma olen alla andnud lootuse et Greta nahatüübilt eestlane oleks kuna ma olen nüüd paar viimast päeva teda proovinud siin kuuma päikese käes praadida (ok, ikka päiksekreemiga) aga nahk on tal ikka sama rõõsa kui enne. No pigem isegi valge kui rõõsa. Nii et inglane mis inglane vähemalt naha tüübi poolest ja sellistest linalakalistest päiksepruunidest lastest võin ma vaid unistada. Olgu siis pealegi nii nagu on, vähemalt minu nahk võtab küll kõik pakutud päikese ilusti vastu ilma mingi pirtsutamiseta.

Homme algavad pikad lihavõttepühad (natuke imelik nimi, ma eelistan munadepüha nimetust). Ma ei tea aga sel aastal on see püha kuidagi minust mööda jooksnud kuigi tegelikult on üks mu lemmikutest pühadest ja isegi ees pool Jõule. Tavaliselt seaostan ma munadepühi kevade tulekuga. Nartsisside ja tulpide ning värskelt õitseam hakanud puudega. Praegu on aga õues kõike muud kui kevade tunnet kuna meil on juba mitmendat päeva täielik suvi. Seega ma ei teagi kas vaevun kodu kaunistama, muna värvimis traditsiooniga alustamise lükkan ka arvatavasti järgmise aasta peale, küll aga peidame paar muna aeda ära Gretale leidmiseks (lootes et otsimine väga kaua aega ei võta ning sokolaad sel ajal kuumuse käes ära ei sula).

Oleme siin kuidagi unised ja pole isegi jõudu olnud plaanida mida pühade ajal selle 4 vaba päevaga teha. Ma arvan et kuna me alles olime väikesel sõidul (millest ma veel ei ole jõudnud siin kirjutada) siis ei tunne me otseselt puudust linnast põgenemiseks jälle. Eriti kui võib juba ette arvestada et tänu ilusale ilmale tormavad kõik nagu nii kuskile mereäärde ja enamus mootoriteid saavad olema ummikulised. Seega mölutame edasi kuni meiel tuleb peale äkiline inspiratsioon teha midagi huvitavat...

6 comments:

 1. Minul ka lapsed õrna heleda nahaga :)Laural tekib päikese käes lausa allergiline lööve. Issi lapsed :)

  ReplyDelete
 2. Emelinile pole ma päikesekreemi üldse pannud, rääkimata iseendast või Manuelist. Ja ma just tõdesin eile vannis käies, et tema käevarred on juba pruunimad, kui minu omad :) Issil on ainult käekarvad tumedad, sest ta veedab ju 9 tundi kontoris :P Aga talle piisab küll tunnist ajast päikese käes ning ongi nagu piimasokolaad :)

  Aga lohutuseks võin öelda, et meilgi siin mingisugust erilist munadepüha vaimustust pole :) Mõtlesin küll mõne pärismuna ära värvida (toiduvärviga) ning selle ära süüa...sokolaadimune pole me ostnudki ning ei osta ka...niikuinii neid tuleb jälle mitu tükki näkku nagu eelmine aasta :)

  Ja siin on ka palav :) Mõnus ju :)

  ReplyDelete
 3. Jah eks see pruuniks minemise asi olene nahatüübist. Kuna Greta on nii heleda nahaga siis ma mitte mingil juhul ei laseks tal kõrvetava päikse käes ilma kreemita olla. Minu arvates ei ole midagi hullemat kui põlenud nahaga lapsed (nahavähi ohust üldse rääkimatta).
  Pete aga on meil ka selline väga väikese päikse külgetõmbe jõuga kuigi ta ikka natuke mingit jume saab peale ja tänu tumedatele käekarvadele ei näe nii albiinokas välja kui Greta.
  Eelmise aasta perepildil olin mina kui teisest rassist kuigi ega minagi ei ole selline 5 minutiga kohe pruuniks minev tüüp.

  PS. Nagu näha olete veel 3ekesi :)

  ReplyDelete
 4. Häid munadepühi! Kui valgeid mune ei õnnestu leida, jäävad munad seekord vist värvimata. Pruunidega ei tule ilusad, kui ainult kleepsudega,aga see pole õige "värvimine".

  Aga päevitamise koha pealt- pole mitte kõik eestlased päikesele nii vastuvõtlikud kui Sina. Enamik heledanahalised punasekspõlejad ja hiljems siis pruuniks kui sedagi. Põhjamaa rahva värk.
  Päikesekaitsekreemi peaks kasutama sõltumata naha pruunistumiset, sest UVA kiired on need tegelikud kahjutekitajad ja nüüdisaja kreemid kaitsevad nende vastu ka.
  Olen märganud, et rannas panevad isegi tõmmud hindud omale kaitsekreemi peale.
  Lapsi vast kõige parem kaitsta vastava riietusega.
  Kui te viitsite sõita, tulge Šotimaale, ilmad nii ilusad!

  ReplyDelete
 5. Ma heledanahaga eestlane. S6brannaga k2isime nii 11-12 aastastena Krimmis ja ma tulin sealt niisama valgena tagasi kui l2ksin. Sel ajal polnud eriti miskeid kreeme ka peale panna. S6branna, kel osa ka slaaviverd, oli aga pruun mis pruun, tuhkmustade kuunarnukkide ja p6lvedega.

  ReplyDelete
 6. Pruune mune saab väga edukalt värvida.

  ReplyDelete