Wednesday, 27 April 2011

MAGAMISEST

Greta magamisega ei ole meil juba ammu probleeme. Mõnikord ta siiski ärkab öösel kas paha une, külma või mingil muul põhjusel ja mina olen siis see kes ta voodi ees põrandal teadmatu aja öösel mööda veedab. Tegelikult jääb ta korraks ärgates kohe paari minutiga uuesti magama nii et mul ei oleks vaja pikalt üldse ta toas olla aga kuna ma alati olen ise nii unine öösel siis mul lihtsalt ei ole jaksu seda paari minutit ta voodi juures PÜSTI seistes veeta ja seega potsatan ennast ta voodi ees olevale pehmele vaibale ainult paariks minutiks maha....vähemalt selline on alati mu plaan. Tegelikkuses aga jään ma arvatavasti isegi enne magama kui mu pea põrandale maandub, krabades enne kähku mingi pehme loomakese endale padjaks, ja ärkan alles siis kui kas varbad külmetama hakkavad või jalg on ära surnud või pehme karuke on oma kujuga mu näo ära muljunud.

See selleks aga mis tegelikult Greta ärkamise juures imelik on on see et tal on mingil moel võimalik ärkates kohe selget juttu rääkima hakata. Näiteks nii et on täielik vaikus ja ta magab ning siis äkki hüüab: Emme, tule, emme tule kaasa (pidades silmas siia). Ei mingit nuttu või isegi nihelemist vaid kohe hakkab selge peaga rääkima. Eile õhtul just vaatasime Petega telekat all korrusel kui kuulsime läbi monitori et Greta mind hüüab. Läksin ta tuppa ja küsisin et mis viga, et kas ta nägi paha und. Greta vastu et jah, et Majas auk.
Ma täitsa uskusin seda kuna tavaliselt kui ma hommikul küsin et mida ta unes nägi siis on vastus enamalt et Kutsut, kes teda siis lakunud oli ja kes saba liputas.
Hommikul kui ma Gretalt küsisin et kus kohas see auk meie majas oli siis ta mõtles natuke ja näitas mulle augu kohta ja proovis midagi juurde seletada aga sõnadest jäi puudu.

Loodetavasti täna öösel on me maja auguvaba.

4 comments:

 1. :)

  Oliveril oli ka just paha uni. Kahjuks ei kusinud mis teemaks oli, akki oli ka midagi ponevat nagu auk majas...

  ReplyDelete
 2. Karu kaisus magamine mulle ka täitsa tuttav teema :) Kui Johannes väike oli ei jäänud ta üksi magama ja siis ma olin seal kägaras Johanna voodi jalutsis karu pea all. Uni oli seal alati nii magus et hea kui hommikuks ikka oma voodisse ka korra jõudsin :)

  ReplyDelete
 3. Oliveril oli vaga unederohke oo - sonis kogu aeg nii uht kui teist. Hommikul kusisin, et mida ta unes nagi ja vastus oli "mina tahtsin kurgi leiba aga nanal ei olnud".

  No vot mis tragoodia :)

  ReplyDelete
 4. P.S. Oliver magab nuud normaalsuurusega narivoodis - sinna on minul hea pikale heita kui teda ooselt nats paitada on vaja (ja seal on kerge ise kiiresti magama jaada).

  ReplyDelete