Saturday, 19 February 2011

NÄDALALÕPP HOLLANDIS

Kuna Greta on meil viimaseid nädalaid alla 2 aastane siis otsustasime ruttu veel ühe lennu kuhugi teha et ära kasutada tema tasuta lendu. Kaalutlesime pikalt et kellele külla minna kuna sõpru kes meid külla ootavad on Euroopas üsna mitu. Lõpuks langes kaalukauss Hollandi peale et Karinile ja lastele külla minna. Mõeldud tehtud ja eelmisel nädalõpuks lendasimegi Amsterdami.
Siit tuleb nüüd küll pikk pildishow mis paljudele lugejatele igavana saab olema, nii et vabandan juba ette ära. Samas aga tean et mu lugejate hulgas on grupp inimesi kes 'maksaks' palju et neid pilte näha nii et siit nad siis tulevad.
Algul kui ma ütlesin Gretale et me lähme Lottale külla siis Greta arvas et tegu on LOTTEga ja hakkas kohe rääkima kuidas tema tahab Lottele kalli ja musi teha ja teda sülle võtta ja mida kõike veel. Ma küll seletasin et tegu on Lottaga ja et Lotta on suur tüdruk aga ma siiski arvasin et kui me kohale jõuame hakkab Greta punase seelikuga koeratüdrukut taga otsima. Noh õnneks laabus kõik ilma segaduseta ning Greta sai kõigi kolme lapsega kohe suureks sõbraks. Greta arvas vist küll et nüüd on kogu aasta tähtsad tähtpäevad korraga talle kätte toimetatud kuna ega seda tihti ei juhtu et ta saab korraga 3 lapse ja terve majatäis mänguasjadega mängida. Eriti sissevõetud oli ta Mirka beebidest millest ühega ta siis terve sealoleku aja pidevalt toimetas.Meie reisi pea põhjuseks oli soov Karinit ja lapsi näha aga Petele oli eraldi ülesanne antud Karini arvuti effektiivselt tööle panna, ülessane mille üle Petel vaid hea meel oli.

Samal ajal kui Issi arvutiga möllas ja Emme pilte tegi või niisama laiskles oli Greta Muumimaailmas...

...ja ei läinud kaua kui kõik teisedgi, nii suured kui natuke väiksemad, lapsed talle sinna järgi tulid.
Siis kiire kuid väga maitsev õhtusöögi paus


Ööriided selga ja jälle titadega mängima. Ma ei saa aru kust Greta seda energiat võttis kuna lend Amsterdami oli üsna väsitav vaatamata sellele et lend ise vaid 45-50 min kestis. Reis lennujaama kaks tundi varem, siis sealt lennukile kõndimine läbi lõpmatute koridoride, lend ise, jälle pikad koridorid ja pagasi ootamised, siis rongile, ja veel teisele, väike jalutuskäik ja olimegi kohal. Päevauni jäi täiesti vahele aga magama minekuks ka õhtul ei olnud tal aega. 

Nagu ikka tänapäeva lastega siis on neil täiesti võimatu tehnikas mööda või ümber minna, ja seda ka peaaegu kahe aastasel lapsel.

Head ööd musid
...ja siis veel korraks tagasi mängima

Lõpuks siiski õnnestus mul Greta ülesse tuppa magama tirida kus ta seda ka peaaegu sekundiga tegi et siis järgmist päeva värskena alustada.

3 comments:

 1. Aitähhh piltide eest, sest mina noppisin siit endale kohe ühe imearmsa idee! Erivärvi toolid ümber köögilaua - super vahva!!!

  ReplyDelete
 2. No mina ka ei tea, kust kohast need lapsed selle lisaenergia vàlja koogivad!!! Okei, pàeval jààb lòunauni vahele (on meil ka juhtunud) aga siis ju ootaks, et laps òhtul varem magama làheks? :) Ei!
  Emelini puhul màrkasin kùll, et ta tahtis jàrgmistel pàevadel rohkem magada...

  Ootan uusi pilte jàrgnevatest pàevadest!

  Ja see Pete tòònàgu on niiiiiii naljakas. Kui ma oleks ta kolleeg, siis ma ainult itsitaks ning ùtleks: "pete do that serious i-am-working-face again :D"
  lol

  ReplyDelete
 3. Kui Pete seda pilti endast nagi siis ta muideks ise ka ytles et what a face aga tegelikult tal isegi veelgi tosisem IT face peas kui ta mingi keerulise koodi kallal pusib. Pildil maadleb ta hollandi keelega, et printer toole saada ja muid vaikeseid parandusi teha (inglise keele peale ei olnud voimalik arvutit panna ja seda proovides tehes oli tal ka just see sama nagu peas :)

  ReplyDelete