Wednesday, 2 February 2011

LITTLE BALLERINA GIRL

Ma ei oleks osanud küll seda 2 aastat tagasi arvata, et ma oma lapse kunagi üleni roosasse riietan ja ta balleti tundi saadan, ning seda veel enne kui ta kahene on. 
Eelmise aasta novembris aga leidsin ma ennast talle roosat balletiseelikut selga panemas ja temaga esimest korda balletitundi minemas. Kõik sai alguse sellest, et kuigi Gretale väga meeldib võimlemistunnis käia, seal roomata, hüpata, ronida, kukerpalli lasta ja laulda, siis samuti meeldib talle hirmsasti tantsida ja teiste järgi liigutusi teha mida seal võimlemistunnis just eriti tihti ette ei tule.
Hakkasingi siis otsima mingit ringi kus Greta saaks õpetaja järgi ennast liigutada ja silm jäi peale balletitunnile. Kuna esimene tund on alati tasuta siis kaotada ei olnud midagi ning nii me sinna balleti maailma sattusimegi.
Täna, kolm kuud hiljem, võin julgelt öelda et see on Gretale kui loodud ja ta jumaldab igat minutit sellest 30 minutist mis ta seal on. Baleriiniks saamisest on asi kaugel, kuid näiteks niksu on ta selle ajaga juba selgeks saanud, samuti värvi rohelise. Varbaid oskab ka istudes balletiliselt välja sirutada ja natuke isegi keksida. 
Nii umbes 5 aastat tagasi käisin ma ise ka balletitunnist (jõusaali asemel) ja mulle hirmsasti meeldis. Mõtlesin et kahju et minu lapsepõlves ei olnud ballet nii tavaline väikelaste harrastus nagu see on nüüd, kuna ma oleksin hea meelega ka ise roosana ringi keksinud (samas aga tantsisin ja laulsin ma küllaga Ave Kumpasi käe all lasteaias, nii et väga ma ei kurda).
Greta õpetajast olen ma väga vaimustatud. Ma näen kuidas iga väikenegi harjutus on koostatud nii et laps midagi õpiks nii balletiliselt kui ka muidu harivat. Kogu tunnil on hea tempo peal ja ei mingit nii sama tillu-lillutamist, nagu tihti väikelaste gruppides ette tuleb ja mille tõttu lapsed tihti kas jooksevad niisama ringi ja ei kuula sõna, või siis nutavad või vinguvad.

Ma olin alguses natuke mures, kuna Greta oli noorim selles grupis ja näiteks kui teised peaaegu 3 aastased lapsed oskasid juba korralikult hüppata siis Greta seda teha veel ei oskanud (ega oskagi veel). Õpetaja aga ütles, et nii ongi kõige parem kuna Gretal on hea teiste pealt õppida. Tõesti, kui kõik seal tunnis oleksid Greta vanused siis ma arvan et sellest tunnist ei tuleks suurt midagi välja, vähemalt sel moel kuidas seda praegu korraldatakse. Nii et me oleme mõlemad Gretaga väga rahul ja Greta küsib iga kord kui me balleti majast mööda läheme et tema tahab 'balli' või 'balle' minna.
 Greta oma arvates hüppamas

3 comments:

  1. Tudrukute puhul ei saa vist balettist ei ule ega umber. Igatahes vaga nunnud on need roosad seelikud ja vaikesed pontsakad "baleriinid" :)

    ReplyDelete