Monday, 28 February 2011

5 DAYS TO GO

Avastasin et lapsel on sel nädalalõpul sünnipäev ja mitte järgmisel nagu ma oma mällu olin talletanud. Väike paanika aga noh õnneks olid kõik kutsed enneaegselt õige kuupäevaga ikka välja saadetud. Kuna sel aastal langes Greta sünnipäev ilusti laupäeva peale siis oleks olnud ideaalne olnud üks pidu õigel päeval korraldada aga juhtus just nii et ka minu fotokursus on samal päeval. Mõtlesime mida teha kuna kursusest ma ilma ei tahnud jääda. Otsustasime et kahe eraldi peo asemel korraldame vaid ühe ja seda pühapäeval. Kokku tuleb üle 20 inimese. Kahjuks peame osa külalisi sel aastal välja jätma kuna juba 20 korraga on liig mis liig, eriti kui veel silmas pidada seda lastekarja kes kõik pool segaselt siin ringi jookma hakkavad. Järgmisse nädalalõppu ei tahaks ka pidustusi venitada kuna siis on jälle nagu Jõuludega et lõppu ei paista tulevatki. Kolmapäeva hommikul tulevad Gretale külla 3 vanaprouat ja õhtul kaks poissi kellega ma kunagi töötasin. 
Pühapäev saab küll raske katsumus olema kuna pean suutma lühikese ajaga kõik soovitud asjad valmis küpsetada. Ma tegelikult üldse ei kaeba kuna kui ma kergemat elu tahaks siis ma ostaks kõik lihtsalt poest ja asi kombes. Mulle aga on nii tähtis et meie lapse sünnipäeval oleks ikka ise küpsetatud söök laual ja natuke erilisem kui tavaline poe kraam. Maitse kohta ma ei oska midagi öelda et kas maitsvam ka kuna maitsta ma ju enda tehtud küpsetisi ei saa ja teiste viisakusest on raske tõde välja saada. Proovin erilist rõhku panna välimusele et siis vähemalt oleks ilusam kui poes :)


Selline näeb me laps 38.7 palavikuga välja, arvata võiks et kraadiklaas on katki aga ei
Greta panin ma ka sel aastal tööle, nagunii saab terve hunniku kingitusi taas  las siis vähemalt töötab nende eest natuke. Meisterdas kõik oma kutsed ise. Mina lõikasin kaardid välja ja tema kleepis lilled ise peale nii nagu ise tahtis ja milliseid tahtis ning tekstiribad sisse. Nime kirjutas samuti ise alla kuigi seda minu abiga. Tänukaardite tegu ootab teda samuti ees kuigi ta ise sellest ei tea veel midagi.


Muideks mainin siin samas postituses ära et tal oli eile jälle palavik mis jätkus tänaseni. 
Arsti juures käisime hommikul et kontrollida ega tal kurk kogu selle nädala punane olnud ei ole kuna nädal aega tagasi oli tal ju ka üks päev kõrge palavik. Ta meil ju ei kaeba üldse ja on ennegi kurgupõletikuga teravanurgalisi riisikooke sisse ajanud nii et temale loota ei saa. Arst ütles et natuke punane on aga midagi muud viga ei ole nii et me siis nüüd loodame et see on kiiresti mööduv haigus. Kolm päeva tagasi mängis ta lasteaias käiva lapsega kes ise on tihti haige ja kellel kindlasti tasku ekstra pisikuid ääreni täis nii et ma ei imesta kui ta teda kallistades mõne patsilli endale kurku tõmbas.

5 comments:

 1. Kaunid kaardid ja armas pilt:)

  ReplyDelete
 2. Proovi asja vähe lihtsamalt võtta: ära keeda-küpseta kõike ise, vaid osta üht-teist poest ka. Leiab ju erinevaid poolfabrikaate, millest edukalt saab söödavat kraami teha.
  Alles Sul oli postitus peost, kus inglastest külalised ei osanud Su suure vaevaga omatehtud küpsetisi üldsegi mitte hinnata.

  ReplyDelete
 3. Selle isetegemise all motlen ma magusaosa. Leivakesteteo tellisime Waitrose-ist kuna mul endal ei ole mingit tahtmist voileibade tegemisega jannata. Vorstikesed on ka need koige tavalisemad ja koige rohkem kräppi täis frankfurterid ja nende pärast mul ka mingit süümepiinu ei ole kuna nii mitmele inimesele orgaaniliste farmi vortikesi nagu nii ei jõuaks osta.

  Ma arvan et sa pead silmas Greta eelmist pidu kus ma halvaa küpsisetorti tegin ja selle järgi ei jooksnud keegi nii hullult kui ehk eestlased oleksid. Samas aga ei jäta ma jonni ja tahan ikka magusa poole ise teha.
  Mul peab ju ikka ka mingi challenge olema et oma praeguses elus millegi muuga kui vaid lapse kanseldamisega hakkama saada. Selliste ise tehtud asjadega tuleb alati teistsugune tunne ja armastus nii et ma pigem teen asja ikka südamega kui lähen kerget vastupanu teed...vähemalt lapse sünnipäeval.

  Noh sellega ma hakkan juba harjuma et paljud on nii oma maitsetest ja traditsioonidest kinni et ei julge midagi teistsugust proovida. Samas aga eks ma ikka harjuta neid oma eripäraga ja tean et Pete õde ja 2 teist perekonda on selle üle vaid hea meel. Lapsi meelitan värvilise kaunistusega :)

  Aga eks te paari päeva pärast saate näha kas mu plaanid ka õnnestuvad.

  ReplyDelete
 4. Kaardid väga ilusad. Gretal nii armsad lokid :)
  Kas sa tõesti ei tohi isegi maitsta ka?

  ReplyDelete
 5. Seal ei ole ju mingit vahet kas süüa või maitsta- kõik läheb ju ikka mulle sisse. Kui täpsem olla siis ma pean ettevaatlik olema et ma isegi mitte ka kõige väiksemat purukest endale suhu ei saa. Nii et ainult nuusutada võin ...ja loomulikult vaadata :)

  ReplyDelete