Monday, 17 January 2011

VON KRAHLI AED

Eestis olles avastasime me enda jaoks sellise võrratu restoarani nagu AED. Tegelikult olime me sellest kohast juba enne teadlikud aga kunagi ei olnud küllaltaselt aega et sinna sööma minna. Sel korral aga käisime ära. Esiteks oli see nii mulle kui Petele suur sündmus kuna me pääsesime esimest korda pea 2 aasta jooksul kahekesi välja sööma. Inglismaal ei ole me Gretat veel kellegiga üksinda koju jätnud kuna meil ei ole otseselt kelle hoolde ta anda. Pete vanemad oleks selleks küll täitsa võimelised aga kuna nad nagu nii juba hoiavad iga nädal 2 korda Pete õe 3 last siis meil ei ole südant olnud neid ka meie omaga piinama hakata. Samuti ei ole me seda tahnud teha kuna Greta on kuni siiamaani võõrastanud ja meie arvates oleks see vale teda siis lihtsalt nendega jätta ja ennast kurvalt tunda. Kolmandaks põhjuseks on olnud ka see tõsiasi et Greta läheb meil kohalikke lastega võrreldes üsna hilja magama ja pole kunagi olnud unekott nii et lastehoidjaga magama mineks oleks talle eriti dramaatiline olnud. 
Eestis olles aga ei olnud ühegi asjaga probleemi. Minu ema jäi üheks ööks meiega vanalinna korterisse, restoran oli 2 min kaugusel meie korterist, meie kell oli 2 tundi eesti omast taga pool seega ei mingit magama minekut veel ning minu emaga tunneb Greta end väga koduselt.
Restoran ise oli just mulle SUUUUUUREKS elamuseks kuna see on vist küll ainuke restoran Eestis kus menüüs on märgitud mis toit on gluteeni või laktoosi või muna vaba. Mul õnnestus isegi nii ellroog, pearoog kui ka magustoit tellida ilma et ma oleks pidanud kellegile etteladuma seletusi et mida tohib ja mida ei tohi minu toidu peale panna. SUUREPÄRANE ja täielik nauding. Ning toidud ise olid SUPER maitsvad. Ma ei ole pikka aega nii hästi restoranis süüa saanud. Täielik elamus. Hinna poolest ka normaalne kuigi sellise toidu eest maksaks ma mis tahes hinda.
Meile meeldis seal nii palju et otsustasime järgmisel päeval sinna uuesti sööma minna ja ema ning Greta ka kaasa võtta.
Mõeldud tehtud, ainult selle vahega et seekord läksime kella 1 ajal (peaaegu kohe peale restorani avamist). Mina tellisin jälle täpselt samad road. Toit oli endiselt väga hea aga siiski mitte nii oivaline kui eelmisel õhtul. Võib olla sellepärast et sõime seal nii ruttu uuesti ja et eelmise õhtu elamus oli veel nii värskelt ja kõrgejooneliselt sees aga ma siiski arvan et see oli sellepärast et tegu oli lõunasöögiga ja et köök oli alles tööga alustanud ja võib olla ei olnud ka sama kokk sel päeval tööl.
Noh igal juhul mõlemal korral võrratu elamus ja kohe kindlasti läheme sinna uuesti tagasi.

Pildil võite näha kuidas Greta ennast suurema osa ajast teepuruga lõbustas, tõstes seda ühest kohast teise (ja natuke laua alla ka).

3 comments:

 1. Aed on tõesti täitsa tore koht, lisaks pakuti seal ka kuuma kakao tegemist tavalise piima kõrval ka soovi korral sojapiimaga, mis on kah Eestis väga haruldane. Ja hinnad on seal ka hämmastavalt mõistlikud.
  Kui lapsele seal ka tegevust oleks, käiks seal kindlasti tihedamini (kui meie käisime, ei olnud neil isegi värvipliiatseid lapsele anda)
  Kristel

  ReplyDelete
 2. Ei teadnudki, et selline söögikoht Tallinnas on. Menüü paistab toitev ja tervislik.
  Anonüümsele: restoran pole laste lõbustuskoht, vaid eelkõige söömiseks. Võta teinekord ise värvipliiatsid ja paber ligi!

  ReplyDelete
 3. A jah unustasin mainida et samas restoranis kais soomas vana aasta ohtul Sting tytar Coco oma eestlasest tydruksobrga (nii vahemalt vaitsid Postimees).

  ReplyDelete