Saturday, 15 January 2011

ÖINE VANALINN

Sel aastal õnnestus meil jõulude ajal paar ööd oma vanalinna korteris ööbida seega oli öine vanalinn meile eriti kättesaadaval. Raekoja platsil olev Jõululaat oma vaikse jõulumuusikaga muutis kogu õhkkonna väga muinasjutuliseks. Kahel õhtul käisime õues hilja jalutamas ja pilte tegemas ning nautisime seda hullult.Pete suurim vanalinna elamus oli kui ta käis üksinda Jõululaadalt vahvleid ostmas. Ta tegi seda kõike eesti keeles ja kui siis müüamees imestas et kuidas Pete eesti keelt oskab vastas Pete: 'Minu naine on eesti'. Müüa oli väga liigutatud ja surus selle peale kohe Pete kätt. Petele aga tegi suurt hea meelt et müüa ei hakanud temaga automaatselt inglise keelt rääkima, nagu enamus inimesi teinud on, vaid jätkas eesti keeles hinda öeldes ja raha lugedes. Pete nii tahab eesti keelt praktiseerida aga tihti tema pettumuseks hakkavad kõik temaga inglise keeles rääkima ja tal ei ole sellest mingit kasu. 

9 comments:

 1. Sinu pildid on võrratud. Ma ei mäletagi enam millal Tallinna Vanalinna sain, tundub et teie käite tihedamini :)

  ReplyDelete
 2. Mina ei kai konkreetselt talvel Eestis, pole ule 10 aasta juba seda teinud... aga need vanalinna pildid on vorratud ja motlen nuud, et voib-olla voiks ikka jargmine aasta joulude ajal seal olla...

  ReplyDelete
 3. Ma isiklikult eelistan talvist vanalinna rohkem kui suvist. Lumi teeb koik nii ilusaks ja hubaseks. Eriti monusad on restornid. Mooda minnes oli akendest naha milline kodune ohkond oli enamuses, koos kuuse ja hoogveiniga jne. VAGA ROMANTILINE. teine monus asi on see et turiste on just parajate numbritega ja mitte nii nagu suvel et iga tanavanurk inimesi tais. Restoranid ka ei ole liiga tais voi liiga tyhjad ja alati voimalus kohe laud saada.

  Voib olla sul onnestuks teha pikk nadalalopu reis ainult James-iga koos vanalinnas ööbimisega!?

  ReplyDelete
 4. M6nus. Sellest me j2imegi ilma:(

  Mu mehel sama kogemus eesti keelega ja yritab ta sama moodi.

  Las nad siis proovivad seekord omavahel:)

  ReplyDelete
 5. Kui ilusad pildid ilusast talvisest Tallinnast! Eelistaksin samuti talvist aega,linna rahulikum ja turiste palju vähem,aga suvel jälle päev pikk ja pole nii külm.

  ReplyDelete
 6. Kaunid pildid. Seekord me Vanalinna ei jõudnudki kahjuks.... Ja Vanalinn on ka minu meelest just talvel (lumisel, mitte lörtsisel talvel)võrratu.

  ReplyDelete
 7. Pildid on tõesti imelised, nagu Tallinna vanalinngi. Ma seda siltidega pilti vaadates algul ei saanud aru, mis on kentsakat, aga JÕULUSÕIM võib ju olla ka natuke naljakas sõna :)
  Ehkki ma suurepäraselt saan aru, mis ta on, kontekstiväliselt lihtsalt.

  ReplyDelete
 8. Tere Alice,

  Sul on tõeliselt kaunid ja väljendusrikkad fotod Tallinna vanalinnast!
  Mul on selline küsimus, et olen(me) korraldamas suurt rahvusvahelist konverentsi, mis leiab aset 13-15 jaanuar 2012 Olümpia Hotellis. Oleme kõik suured maailmaparandajad, mis sai alguse Teeme Ärast 2008. Nüüd on see liikumine muutunud ülemaailmseks www.letsdoitworld.org
  Minu küsimus on, et kas tohib mõnda sinu fotot kasutada konverentsi tutvustava teksti juures meie kodulehel? Sul on väga, väga kaunid fotod ja sobiksid imehästi kutsuva ja inspireeriva teksti juurde!

  Tervitades ja kõike, kõike kaunist
  sulle soovides
  Agnes Laine

  ReplyDelete
 9. Unustasin oma emaili kirjutada!:)
  agnes@letsdoitworld.org

  ReplyDelete