Monday, 10 January 2011

LAPSE SUU

Greta (23 kuud) mängib päeval minu sõrmedega. Mõned sõrmed on titad ja mõned emmed jne, nagu ikka tal kogu aeg need beebi mängud käivad.
Äkki haarab ta mu sõrmest kinni ja näitab mu abielusõrmusele ning ütleb 'ISSI SAMA'

Õhtul kui issi kodus oli läksid nad Gretaga kahekesi ülesse korrusele mu sünnipäeva kinke pakkima. Kui Greta alla tuli, ütles ta mulle kohe endale kätt suu peale pannes 'Tssss, emme cup'.
Nii palju siis saladuse pidamisest.

Pärast mängis ta iseseisvalt põrandal. Äkki Pete ütleb mulle et vaata mida Greta teeb. Gretal oli kaks väikest playmobili inimest käes (yks mees teine tüdruk) ja ta mängis välja täpselt selle tsenaariumi kuidas nad issiga üleval korrusel salaja kingitusi pakkisid, ise mõlema eest rääkides.

Kui oli aeg magama minema hakkata (issiga) siis tõi Greta mulle ühe ta nuku sülle ja ütles 'KARDA' (tõlge kardab)
Ma küsin et mida nuku kardab?
Greta ütleb: Ding Dong , kolli, door, tita karda' (tõlge ukse kell, ukse taga on koll ja tita kardab kolli).
Ma ei tea mis ajast alates tal kollid on koledad. Meie talle koledaid kolle ei ole tutvustanud. Ma isegi ei teadnud et ta teab sellist sõna nagu kartma. Ainuke koll keda ta teab on kas tatikoll ninas või siis see haisur (või mis tahes ta nimi on) Muumi loos kelle pilt tal Muumi nõude peal on ja keda me kolliks kutsume.

2 comments:

  1. tead, ma nii naudin seda perioodi kus peaaegu iga päev kuuleb lapse suust midagi uut :)

    ReplyDelete
  2. Jah see on uskumatu aga sonu tuleb toesti viimase 2 kuu jooksul erilise kiirusega. Inglise keelsetest saan ma veel aru kuna seda keelt ju tuleb nii akendest kui ustest pidevalt sisse aga eesti keel paneb mind eriti imestama. Mina olen ju siin ainuke kes seda temaga kasutab ja monikord ta ytleb sonu mida ma isegi ei tea et oleksin palju kasutanud.
    Nii ponev aeg on see jah kui laps opib raakima :)

    ReplyDelete