Friday, 3 December 2010

SOOV JÄRGMISEKS JÕULUKS

Pärast magamatta ööd ja pikka arutlemist on otsus langetatud. Nimelt oleme Petega otsustanud et järgmisel aastal lubame Gretal Jõulukinke saada vaid meilt ja vanavanematelt ning üks kink kogu siinselt suguvõsalt.
Kuna see otsus puudutab ka mõningaid siinseid lugejaid siis kuulutan sellest otsusest juba sel aastal siin viisakalt ette.

Kindlasti saate aru meist et see ei ole normaalne et laps saab jõuludeks vähemalt 18 inimeselt kingitusi ja vähemalt 5 nendest kingib rohkem kui ühe asja.

Gretal on juba see suur kingitus kui Jõulukaunistused välja tulevad.

Nii et kallid sõbrad ja tuttavad PALUN, PALUN kasutage seda aega ja raha mida te muidu meie lapse peale kulutaksite kuidagi oma perega seoses. Küpsetage piparkooke, või meisterdage jõulukaarde, või valmistage talvelindudele väike piknik.

Me teame et olete meile kallid ka ilma kinkideta.

11 comments:

 1. Aga selline idee ka, et te võiksite Gretale oma "Fondi" teha, kuhu need, kes väga soovivad kingitust teha, sinna väikese panuse anda. Fondil võiks olla ka oma "eesmärk" näiteks...ülikooli raha /teadagi on se sealmaal kallis...) vms

  ;)

  ReplyDelete
 2. Ja siis tahtsin küsida, et kas teie otsustasite ka, et ei tee neile teistele kingitusi?

  ReplyDelete
 3. Triinul on ka palju lähisugulasi ja jõulude paiku on neil kombeks kokku saada. Aga nemad teevad loosi ja igaüks saab vaid 1 kingi.

  ReplyDelete
 4. Fondi ei tahaks joulukinkide tarbeks teha kuna laps ei pea saama jouludeks nii paljudelt midagi. Joulud on ju tegelikult rohkem perekeskne pyha. Synnipaevaks jah voib olla et mingi fond ja siis saaks naiteks yhe kallima asja osta 5 vaikese asemel.

  Ise teeme edasi kingitusi nagu oleme ennegi teinud, teisi lapsi ilma ei jata :) See otsus puudutab vaid meie last.
  Ma tean vaid yhte peret kelle lapsed saavad sama palju voi rohkemgi kinke kui Greta aga teised saavad moistue piires voi pigem vahe.

  Kui teised vanemad samal pohjusel meil paluvad mitte kinke osta siis
  austame seda palvet.

  ReplyDelete
 5. Kersti, Lahisugulastega juba teemegi loosi ja Greta saabgi vaid yhe kingi neilt. Probleem rohkem meie kallite soprade ja tuttavatega :)

  ReplyDelete
 6. A kui Kerlile ja Petele tuleb jõuluvanalt pakk aga nad on selle mänguasjaga mängimiseks liiga suured või ei lähe see kingitu neile selga? :P

  Ma kujutan ette kui hirmraske on taolist otsust vastu võtta. Meie tahaksime jälle, et vanavanemad ja sugulased ei kingiks emelinile plastmassist asju vaid puust või mõnest muud naturaalsest materjalist... aga sama hästi võin ma peaga vastu seina joosta :) Me vaatame, kuidas see jõul läheb nende mänguasjadega... Äkki muretsen üle (eelmine aasta ei saanud ta jõuludeks ühtegi mänguasja - vaid ühe raamatu ja hunnik riideid)

  ReplyDelete
 7. Ha ha ha, tegu siis jargmie jouluga, mitte selle jouluga :)

  Ja kui meie pakis on meile liiga vaikesed asjad sees siis me paneme need Peppa Pigile selga :)

  Otsust ei olnud mul raske vastu votta aga Petel kyll kuna tema on selline yli viisakas inglane kes ei taha teisi solvata. Ta ytleb me ei saa ju teistele oelda mida nad tohivad voi ei tohi teha ja oigus ka AGA kyll tohime me oelda mida me oma lapsega teeme ja ma arvan et kui numbrites neile ette oelda kui palju kinke laps saab siis saavad nad meist taitsa aru...

  Synnipaevakinke me veel ara ei keela nii et solvumiseks ei ole pohjust :D

  ReplyDelete
 8. Mulle voite saata niipalju kinke kui tahate! :D

  ReplyDelete
 9. Ma ka yritasin teha Belgias olles sellist reeglit, et v6tame vastu ainult kingitused, mis personaalselt yle antud. Aga oh seda solvumist ...

  Lastel oleks ju tegelikult palju rohkem r66mu olnud kui keegi oleks kylla tulnud. Selle asemel saabus kotit2is asju, millega nad siis omap2id m2ngima pidid.

  ReplyDelete
 10. Ongi probleem lahendatud.. kõik ülejäägid Liinale :)

  Katarinaga nõus.. kyllatulek oleks kõige suurem kingitus.

  See on tegelikult selline hell teema.. kui ma ikka väga soovin yhele pisikelesele nunnule lapsele kinki teha.. ja ma tean, et seda ei soovita siis.. Ah ma ei tea. Jõuluaeg on selline andmise aeg niikuinii.. Samas, kui ma tean, et see nunnu lapseke saab umbes 20 inimeselt kingi, siis ma (eestlasena) hakkaksin mõtlema kyll. Mina olen seda meelt, et mänguasju ei tohiks palju olla. Ja cardboardi inimesena meeldivad mulle isetehtud asjad. Õnneks, õnneks, õnneks mu laps jagab minu maailma.

  Kui nüüd jälle sünnipäeva kinkide juurde minna, siis seekord saime palju käsitöö asju. Tegelt hea ju? Aga seal oli plastmassist vidin, millega teha snowballi.. lusikad, millest teha nukke, vilt koos TÄIELIKU õpetusega, kuidas teha näpunukke... Milleks peavad asjad olema ette ära tehtud? Meile pole vaja neid õpetusi. Laps võtab ise vana lusika ja teeb nuku või võtab vana purgi ja teeb snowball-i või võtab vana kinda ja teeb näpunukke.

  See on ka teema, et kingitud hobuse suhu ei vaadata ja ma olen mõelnud, et vbl on siin riigis ebaviisakas kingituste peale nii palju tähelepanu pöörata. Aga siit tekivadki need unwnted gifts. Ja meil on ju ka suured prügikastid unwanted Christmas Cards jaoks.

  Samas eestlaste puhul mu meelest pole probleemi.. sest Eesti asjad on head. Eriti meie, väliseestlaste, jaoks. Eestikeelsed raamatud, videod ja Eesti KÄSTITÖÖ!!! Koos isetehtud kaardiga saada yks Eesti rahvusmustriga kindapaar! No mida sa hing veel ihkad!

  Ilusat jõuluaega!

  ReplyDelete
 11. Vaga nous sinuga jalle Mermaid!
  On jah hell teema.

  Vaike parandus: Probleem ei ole et kingid on unwanted ja et me parast tahaks neid ara anda kellegile. Kingid on alati toredad olnud ja teiste poolt kingitud kinke juba kombe parast ei annaks me kellegile ara.

  Enamus kingitusi antakse ka ise yle nii et naeme enne joule peaaegu koiki haid sopru tuttavaid (Valja arvatud valismaal elavad ja nendega on teine lugu ja nende kinkidega ei ole nii palju probleemi)...niii et eriti kiire aeg see jouluaeg, Pole nagu aega beebi Jesuse peale moteldagi.

  Probleem lihtsalt selles et LIIGA palju ja oige joulu volu voi arusaam jouluvanast kaob taitsa ara.

  Ma arvan kui teie lapsed ka sellise hunniku kingitusi saaksid siis te hakkaksite ka motlema kui vale see tegelikult on.

  Teate ma olen kindel et siin Inglismaal on see kinkimine ja ostmine nii kombeks saanud et kuigi nad hea meelega jataks selle jama ara siis nad lihtsalt on nii viisakad et keegi ei julge esimest sammu teha (kyll aga vaikselt kiruvad et kyll on tyyty ja vasitav ja tressi rohke see kinkide muretsemine ja raha ka nagu pole).....Nii et mina votan selle julguse kokku ja teen selle esimese sammu ja Petel ei jaa muud yle kui minuga kaasa tulla :D

  ReplyDelete