Monday, 20 December 2010

NIMEKIRI PIKENEB

Ma ei tea kust ma küll leian selle aja, et siin arvuti taga istuda, kuna uusi tegemisi tuleb kogu aeg juurde. Nüüd viimasel minutil selle aasta sees otsustasime et nüüd on õige aeg meie aknad välja vahetada. Mul on juba pikemat aega villand iga hommikusest akna kuivatamisest kuna toa soe õhk ja õues olev väga külm kohe mitte ei taha omavahel läbi saada ja tulemuseks on märjad aknad ja peatselt kuskile seinanurka ilmuv hallitus.

Kuna järgmisest aastast alates laheb meil tulumaks kõrgemaks, siis arvasime, et kuna see aknavahetus läheb nagu nii hirmus kalliks maksma, siis parem hoiame kas või selle tulumaksu pealt natuke raha kokku tehes seda sel aastal. Õigemini siis aknaid sel aastal ei vahetata lihtsalt peab ettemaksu tegema.
Nii ma peangi siin nüüd veel ka Jõulu teemaliste tegemiste lisaks nende akna meestega tegelema. Kuna tahtsime 'hinnasõda' tekitada, siis loomulikult kutsusime kaks eri firmat meile pakkumist tegema ja siis lasime neil enda eest võidelda. See aga tähendas et ma pidin mõlema firma esindajaga tehingu juttu ajama, neile kohvi keetma ja oma ajast tunni ära andma.

Täna tulid siis väljavalitud firma mehed meie aknaid täpsemalt mõõtma mis tõi omakorda kaasa rida otsuseid. Mis aknaid me tahame avatuks teha milliseid mitte, mis värvi akna pidemeid me soovime, millise mustriga tahame me oma vannitoa akent jne? OEH, OEH ma ütlen, miks peab alati nii palju variante olema.

Kõigele lisaks nägi aknamees meil kodus olevaid lambatoole ja kiigulammast ja tundis nende vastu huvi. Ok, mul ei olnud selle vastu et natuke lisaraha teenida ja hakkasin oma müügi trikke neile välja käima. Mul oligi just üleval korrusel üks valmis kiigulammast ootamas mille ma oleksin saanud talle kohe kaasa anda. Mees aga vaatas ja mõtles ning ütles, et kui ta tahab, siis ta tahab kohe kolme, kuna tal kolm lapselast, Peab vaid enne naisega konsulteerima.

Jälle tegelikult ju väga tore uudis kuna meil olekski pööningule ruumi juurde saada ja ekstra, ekstra rahast ka ära ei ütleks, AGA kellel meist on aega ennast sinna pööningule vinnata ja kuskilt kastide tagant hakata lambaid alla kutsuma. Peale selle on mul kuri kahtlus, et kolme lammast meil kokkupandul kujul valmis ei ole, mis siis oma korda tähendaks, et peaksime homse päeva jooksul leidma aega nende kokkuliimimiseks (liim on kindlasti kuuris jääks külmunud nii et peaks veel poodi seda ka ostma minema).

Noh, peab lihtsalt positiivne olema, stressile silmad kinni pigistama ja kõva häälega laulma HÕISSA MEIL ON JÕULUD ( oot oot, või oli see laul üldse Hõissa meil on pulmad....või hoopis vastlad...)


10 comments:

 1. Ma ostaks ise ka uhe kiigulamba... need on nii armsad :) Nii et too kohe 4 tukki alla kui pooningule saad.

  ReplyDelete
 2. Tosiselt voi? Ma loodan et meil on ikka veel 4 jargi. Uurin asja kui ylesse lahen

  ReplyDelete
 3. Te teete lambaid???
  See aknasaaga on meil läbitud nii et tean mida tunned ...

  ReplyDelete
 4. Mil moel te neid lambaid nii palju kaasa tõite ja milleks?
  Nii et nad käivad lahti? Kunagi tahtsin ka, aga transport keeruline.

  ReplyDelete
 5. Lambaid me siin otseselt ei synnita :)
  Lamba lugu on aga jargmine:
  Mitu aastat tagasi toin ma endaga Inglismaale selle Eesti kasitoopoodides mydava lambatooli. Koigile siin meeldis ja kysisid kust sain jne. Yhel korral toin minu sel ajal yyritava korteri omanikule kiigulamba.
  Kui Petega juba koos elasime siis otsustasime neid lambaid kohe suurema koorma taiega siia maale saada. Votsin yhendust selle lamba tegija mehega Eestis (kes elab Saaremal) ja otsisin traspordi firmat kes meile selle koorma kohale tooks. Otsustasime proovida kuidas nende ari siin laheks. Tellisime nii toole, kiigulambaid kui ka neid pisikesi meie pulma jaoks kylalistele kingituseks. Et neid parem transportida oleks siis jatis lambaomanik lammastele pead ja jalad liimimatta ja andis meile kaasa nummerdatud jalad ja juhised ning nii me neid siin olemegi liiminud :)

  Kui mees koormaga kohale joudis siis oli ta vaga haige ja palus et kas meil oleks voimalus teda kuhugi lahedal olevasse haiglasse viia et uurida mis viga (tegu siis Eesti firma ja Eesti mehega vooras linnas ) Tuli valja et tegemist oli pimesoolega mis 2 paeva hiljem opereeriti ja peale operatsiooni peatus Jakar meie juures nii kaua kui oli valmis tagasi lendama. Sellest ajast peale on Jakarist saanud meie vaga hea sober kes tihti Inglismaa vahet soidab ja kui meie kanti sattub siis tuleb alati meie juude oobima.

  Lammastega aga mingit suur ari me teha ei joudnudgi kuna mina jain peale vaksiinide saamist( mis olid vajalikud honeymoonile minekuks) haigeks. Taastumine vottis aega umbe 2 aastat kokku ja siis syndis Greta nii et nii me nende lammastega siin elame.

  Tegelikul ei olegi meil neid enam nii palju jargi kuna oleme neid ikka tasapisi tuttavatele ja tuttava tuttavatele myynud.
  Lambatoole (mida meie footstoolidena kasutame aga tegelikult on hea just suurematele lastele) on praegu jargi rohkem kui kiigulambaid (vist umbes 5 voi 6) ja neid paris pisikei on ka vaikese kasti tais. Kiigulammaste kohta kindlat numbrit ei tea aga ehk varsti on karja number selgem kui ma seal poonigul ara olen kainud:)
  Vot selline lugu.

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Mina saatsin selle kiigulamba endale Eestist postiga Inglismaale. Aga meil osutus see mõtetuks. Plika ei kasutanud eriti ja ma kartsin, et ta suurt hoogu tehes lendab selili.
  Praegu seisab, mõtlen et peaks selle kiige osa ära võtma, siis saaks toolina kasutada.

  ReplyDelete
 8. mermaid - see saatmine laks sul vist kyll palju maksma. Gretake see kiik kyll hirmsasti meeldib, kiigub juba paris noorest east saati sellel.

  Sa ju void proovida neid jalgu alt ara votta kui liimist lahti saad, ma kardan et see ei onnestuks sul vaga hasti kuna see on vaga kova liimiga kinni (muidu laguneks kiikudes ara).
  Teine probleem voib olla see et kui sa ka need kiigu osad alt ara saaks siis ei ole jalad selles asendis et ta poranda peal tasaselt seisaks. Me naeme alati hullult vaeva et nendel lambatoolide jalad oige nurga alt kokku liimida et tool loksuma seistes ei hakkaks.
  Need siis minu tehnilised tahelepanekud aga proovi kui toesti enam kiigu oma ei taha voi myy maha.

  ReplyDelete
 9. Mingi 700 eeku oli vist saatmine. Aga ma nii tahtsin seda lammast. Ma tegelt ka mõtlesin, et see liim on vist liiga kõva, et seda vaevalt lahti saab. Oleks meil rohkem ruumi, saaks lammast kasutada lihtsalt kaunistus elemendina :D mu meelest nii lahe, kui ta kuskil nurgas seisab. Samas seda kiikuvat saaks jalatoolina kasutada.

  ReplyDelete