Thursday, 16 December 2010

KIRJUTASIME ALLA LEPINGULE PÄKAPIKKUDEGA...

...ehk siis õigemini PeppaPikuga.
15 päeva kestis meil see sokolaadi advent kalender. Eile õhtul tulime Petega ühisele otsusele et kõige kurja juur on just sellest kalendrist kinni ja 'põletasime' ta ära.
Nimelt on Greta viimased päevad täiesti arulagedalt käitunud ja olnud nagu tuuleveski kõige tugevama tuule käes.
Algul arvasime et ta on lihtsalt Jõuludest ärevil aga kui ta eile oma sokolaadi plönni kätte sai siis 5 min hiljem jooksis nagu hull ringe raadiuses köök, veranda, elutuba, söögituba, köök....jne.

Ma ei tea kuidas selline väikene tükike sokolaadi nii pikalt mõjuda saab aga igal juhul kui ma kella 11 ajal öösel läksin Gretale ta öökostüümi selga panema siis ma tundin kuidas ta süda peatumatult edasi jooksis...

Nii ei jäänudgi meil muud üle kui ruttu mingid väikesed asjad muretseda ja hommikul talle öelda et sokolaad on otsas ja Peppa ütleb sorry aga siin sulle väike kingitus. Kuna jutt kogu aeg on nagu nii olnud et Peppa toob sokolaadi siis ei olnud meil vaja Päkapikkude teooriat eraldi tutvustama hakata.
Leidsin talle mingist odavast poest ühe beebi komplekti 2 naela eest kus oli sees söögitool, pott, lutipudel jne. Jagasin asjad eraldi pakikesteks ja esimese paki koos beebi ja lutipudeliga panin kuuse alla hommikut ootama.

Hommikul siis Greta leidisgi selle pakikese kogematta (panin paki tühjaks tehtud advent kalendri peale) ja oli üsna ärevil. Ma rääkisin talle loo ära ja lisasin veel et Peppal oli väga hea meel et Greta juba 2 ööd järjest on hommikuni ilma ärkamatta maganud ning sellepärast siis ka väike auhind.

Greta tegi paki lahti, vaatas beebi üle, ütles bye-bye ning pani beebi tagasi paberisse...

PS: täna laps sokolaadi ei saanud ja käitub täiesti eeskujulikult2 comments:

  1. Täitsa huvitav selline käitumine. Tegelikult on ju sedasi, et hommikul söödud toit on ammu õhtuks ära seeditud... Vähemalt meil küll sellist oravakest sellest sokolaadi tükist ei tulnud :)

    Kas nüüd on ta käitumine nagu muiste?

    ReplyDelete
  2. Nii ta on, koik me oleme erinevad. Kui arvesse votta et Greta ei ole kunagi korralikult suhkru asju saanud (paar korda siin seal jah aga enam jaolt talle enne naiteks mingid kypsised ja mu seesugune ei maitsenudgi) siis on tegelikult ysna loomulik et siis jarsku iga paev saades laheb hulluks. Kusjuures kui mina rase olin siis mina ei tohtinud (ei saanud) ja ei soonud midagi suhkruga seotud, ainult puuvilju nii et ta ei ole seda ka loote eas endale sisse minu kaudu saanud. Sama on ju ka piimaga ja seeparast ta ongi natuke tundlikum lehmapiima vastu kuna tal ei olnud sellega mingit kontakti olnud. Praegu onneks juust ja jogurt enam mingit reaksiooni ei tekita.

    Nyyd ei ole ta 2 paeva sokolaadi saanud ja on taiesti normaalne ja rahulik laps jalle.

    ReplyDelete