Wednesday, 22 December 2010

JÄÄTOAD

Ma pidevalt ikka näen teiste eestlaste blogidest kuidas nende lapsed käivad kodus või külas T-pluuside väel või seelikute ja põlvikutega või isegi palja jalu, mõned isegi magavad lühikeste varrukatega. Ma alati vaatan neid peresid siis kadeda pilguga kuna nii tahaks et ka meie saaks kasutada veel selga mahtuvaid kleite ja pluuse talvel toas olles ning magada millegi vähemaga kui tundra kostüümis.

Minu peamine tegevus päeval on toa temperatuuri reguleerimine, olenevalt sellest, kas olen rohkem põrandal tegutsemas või seisan püsti. Tihti on nii, et kui diivanilt püsti tõusen, siis loob kuumalaine vaat et peast segaseks ja siis torman jooksujalu jälle termostaadi juurde. Nii ei oskagi ma öelda, et kas meil on toad jahedad või mitte, küll aga on arvata, et mitte nii soojad kui neidel paljajalgsetel eestlastel.

Viimased päevad oleme paljudel tuttavatel külas käinud et kinke vahetada ja nii sama häid jõule soovida. Ilmad on meil olnud väga külmad. Ühel päeval läksime Greta väikese sõbra juurde. Kui me õuest tuppa astusime oli tunda et koridoris oli jahe õhk ja ma võtsin saapad ruttu ära et kiiremini sooja tuppa saada....mnjah.... Soe see tuba loomulikult ei olnud. Oli isegi nii külm, et kui mul julgust oleks olnud, oleksin kindad kätte pannud. Mul oli vahepeal nii hullult külm, et ma juba tundsin kuidas mu varbad ja sõrmed vaikselt jäässe tõmbuvad. Sõpradel endil aga ei paistnud midagi viga olevat. Ma vahepeal isegi proovisin kas hingeõhku ka toas hingates näha on, aga õnneks polnud. Mul ei jäänud muud üle kui end kavalalt radika vastu istuma sättida põrandal ja korra vannitoas sõrmi tulise veega ellu äratamas käia.

Teises kohas jälle oli majas ok temperatuur ,AGA WC oli täiesti jää. Mul (ja nagu ma hiljem kuusin siis ka Petel) oli raskusi end sinna poti peale istutada kuna jälle oli tunne, et kui ma seda teen, siis jääb taguots sinna kinni nagu huuled külma ilmaga metalli vastu. Ma ei tea kuidas inimesed suudavad ennast veel nii külma temperatuuriga vannitoas pesta. Ma tahaks seal pigem riideid endle juurde selga panna kui ära võtta....prrrrrrr.

Ja nii veel kahes järgnevas kodus... (Ok ärge nüüd arvake et ma vaid peldikuid külastan aga mis teha kui nii palju juua antakse).

Peale neid külaskäike olen ma aru saanud et meil kodus on ikka hullult soe.....küll aga jääb arusaamatuks kui soe siis nendes kodudes on kus lapsed suveriietega ringi jooksevad?

7 comments:

 1. Meil on hommikuks vannitoas 10 kraadi, päeva jooksul tõuseb 15ni aga mitte rohkem. Toas peaks olema 20 kraadi ringis, kui kyte sees on. Käime pikkade varrukatega, aga mitte kampsunitega. Samas me kytame ikka palju, ei taha mõeldagi arve peale.

  Siinse teise Eesti pere elamises on vist mingi 24 kraadi kogu aeg ja seal saab tõesti olla suvekleidiga. Minu jaoks on see liiga palav. Aga vahe on selles ka, et nemad ei maksa ise oma kytte eest, töökoht maksab.

  ReplyDelete
 2. Paljudes Eesti kodudes on tänapäeval põrandaküte, mistõttu on meeldiv paljajalu ringi joosta. Siin pannakse seda vist ainult rikaste majades.

  ReplyDelete
 3. Aga britid on karastunud poolpalajalt õues ringi liikudes. Meil on viimastel päevadel väljas -5 ja ikka näeb jopeta inimesi (tervisejooksjad ka šortsides ja 1 oli isegi T-särgiga!), mütsidest jm talve atribuutikast rääkimata. Sellisel puhul tundub miinuskraadidest tulles nt 15 kraadises toas olemine päris troopiline.
  Jäi silma ka üks õnnetu paariaastane lapsuke isa lükatud kärus, istus näost valge, müts, salli ja kindaid tal polnud.

  ReplyDelete
 4. Ja, jah Britid on karastatud.
  Tegelikult kui ma ennastki siia tulnud ema korval vaatan siis ei kanna ka mina enam nii paljusid riideid. Eriti veel kui autoga minek kuhugi. Praeguse 0 kraadi lahedal paneks ema kindlasti talvemantli jne edasi selga ka autosse kui mina vaid kampsuni ja kerge sygisjope (holmad jatan lahti)...

  ReplyDelete
 5. Lohutuseks: meil on toas keskmiselt 18 kraadi ning toas oleme ikka pikkade säärte ja varrukate ning sokkidega. Ja oleme rahul.

  Ei kujuta ette elu ilma mantli, salli, mütsi ja kinnasteta 0 kraadi juures.

  ReplyDelete
 6. Oleme praegu Eestis kus on oues umbes miinus 10 kraadi ringis. Mina olen vist juba taitsa inglaseks saanud kuna voiksin siingi vabalt holmad lahti ringi lipata ja olen vist ainuke kes kylma yle ei kurda nagu teised eestlased mu korval ha ha ha. Ok myts ja sall ja kindad on kaes

  ReplyDelete
 7. Jestas, kui meil siin (Eestis) langeb toas temperatuur alla 23 kraadi, siis ma hakkan juba T-särgile dressipluusi peale otsima:)
  Ja vannitoas ei tahaks ma vist üldse käia, kui seal nii külm oleks... Meil seal põrandaküte (soojal ajal muidugi sisse ei lülita), nii mõnus.
  Ja õues ikka täiega varustatud - kindad, mütsid, sallid (v.a mu välismaalasest mees, kes keeldub salli ja mütsi kandmast). Mõned aastad tagasi pikemalt ühe talve lõuna-Rootsis elades ma ei suutnud ära imestada neid väikseid lapsi, kel kindaid käes ei olnud 0-kraadiga...
  Kristel

  ReplyDelete